Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Filtre ve hepafiltre

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında mervedidemaksoy tarafından paylaşıldı.

 1. mervedidemaksoy

  mervedidemaksoy CMNet Üyesi

  hastanelerde kullanılan (havalandırma sistemınde) filtreler hangı atık sınıfına dahıl olur??daha once kımyasal atık dıye soylemısler fakat kımyasal atık sınıfında degıl..birde fıltre ve hepa fıltre arasındakı fark nedır??hepafıltreler tehlıkelı atık sınıfına gırıyormu??
   
 2. aldemir072

  aldemir072 CMNet Üyesi

  tehlikeli atık sınıfına girerler diye biliyorum..

  hepa filtre nedir?
  Hepa (High Efficiency Particulate Arresting - Yüksek Etkinlikte Partikül Yakalayıcı) filtre %85 ve üzerinde, 0,3 mikrona kadar havada bulunan partikülleri havadan arındırabilen filtrelerdir.%99,97 oranına sahip olan filtrelere True Hepa (Gerçek Hepa) filtre denir. Bu oranın biraz altında kalanlarına ise Hepa filtre denir. %99,99 oranına sahip olan filtrelere ise ULPA filtre denir.

  Hepa filtreler genel olarak 2 tipte üretilir.

  1- Kullan at hepa filtreler
  2- Temizlenebilen hepa filtreler

  Kullan at hepa filtreler kullanıldığı ortam havası kirliliğine ve kullanım sıklığına bağlı olarak genelde 1 ila 1,5 sene içerisinde değiştirilmelidir.

  Temizlenebilen hepa filtreler ise 2 - 3 ayda bir elektrik süpürgenizle yapabileceğiniz basit bir bakım işlemi ile yıllarca kullanılabilir (Bionaire BAP 1550 hava temizleme cihazlarında Permatech temizlenebilen hepa filtreler kullanılmaktadır.)
   
  Mahir Yakın bunu beğendi.
 3. mervedidemaksoy

  mervedidemaksoy CMNet Üyesi

  teşekkür ederim..bende baktım bıraz fıltrelerın hepsı tehlıkelı atık sınıfına gırıyormus..
   
Filtre ve hepafiltre konusuna benzer içeriklerimiz
 1. baca-filtre seçimi

  arkadaşlar, bir alüminyum fabrikasının bacasının filtre seçiminde nelere dikkat edilmeli?? emisyon ölçümü yapıldıktan sonra mı karar verilir?? not: bana jet tipi filtre mi kullanmalıyız yoksa başka bir şey mi diye soruldu ancak ben arıtma işiyle ilgileniorum ve hava kirliliği konusunda fazla bilgim yok... yardımcı olursanız sevinirim....
 2. Kum filtre nozulu

  Firmamız ürün paletinde, çelik (kum / antrasit / aktif karbon / iyon değiştirici reçine sistemleri için) ya da beton (hızlı kum filtreleri için) tüm filtre nozul ve drenaj sistemlerinde, iyileştirme, içme suyu filtreleme, endüstriyel arıtma, demineralize su prosesislerinde, ayrıca nehir deniz, yeraltı su kaynaklarından su çekme filtrelerinde, yüzme havuzu filtrelerinde, tarımsal sulama...
 3. Filtre pres hk.

  Filtre pres satışı yapan bildiğiniz firmalar var mı?