Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

GDT lisans alma

Konu, 'Geri Dönüşüm ve Yeniden Kullanım' kısmında Zeynep Engin tarafından paylaşıldı.

1. Zeynep Engin

Zeynep Engin CMNet Üyesi

Merhaba..geri dönüşüm tesisi için lisans başvurusu yapmam gerekiyor.gerekli olan şartlar sağlandı.sadece internet üzerinden belgeleri yükleyip başvurmam lazım.Ama nasıl yapacağımı bilmiyorum.yardımcı olursanız sevinirim.Bir de önce tesise kendimi çevre görevlisi olarak atamam gerekiyormuş, nasıl yapılıyor? bakanlığın sitesindeki yardım bölümleri açılmıyor.Bilgisi olan varsa yardımcı olsun lütfen.

2. S.Gönenç Çalıcı

S.Gönenç Çalıcı CMNet Üyesi

"Gerekli olan şartlar sağlandı" dan kastınız nedir? Bütün evrakları tamamlayabildiniz ama girişlerini mi yapamıyorsunuz?

3. Zeynep Engin

Zeynep Engin CMNet Üyesi

evet.girişleri nasıl yapacağımı bilmiyorum. Basvuruyu kendi sayfamdan mı yoksa şirketin sayfasından mı yapmam gerekiyor?

4. S.Gönenç Çalıcı

Kendi sayfanızdan yapacaksınız. Şirketin sayfasında başvuru ile ilgili bölüm bulunmamakta zaten.

5. Zeynep Engin

Zeynep Engin CMNet Üyesi

teşekkürler..

6. Zeynep Engin

Zeynep Engin CMNet Üyesi

Birşey daha sormak istiyorum.Ben kendi sayfamdan çalıştığım firmayı kaydettim.İşe giriş bildirgesini istedi yükledim.Ama lisans başvurusu yapmak istediğimde kayıtlı tesisiniz olmadığı için işlem yapamıyorsunuz diyor hala.Bunun kim tarafından onaylanması gerekiyor?

• Ek-2 Kapsamı Tesislerinde Çalışan-Çalışıcak Olan Çevre Görevlileri;İşletme Protokol sayfasında Firma/İşletme işe giriş işlemlerinin ardından ,Tesis seçim sayfasında çalışacakları tesis seçerek
      [*]UYARI: Protokol işlemlerinde Firma/İşletme türü Belediye ise vergi numarası varsa Firma/İşletme türü "Firma" olarak seçilmelidir!
      [*]Çevrimiçi Çevre İzinleri sisteminde tesis Geçici Faaliyet , İzin ve İzin/Lisans işlemlerini gerçekleştirebilir.

7. S.Gönenç Çalıcı

Vekaletname yüklememiş olabilirsiniz.

8. Zeynep Engin

Zeynep Engin CMNet Üyesi

Çevre Danışmanlık Firması;İşletme Protokol İşlemleri sayfasında İşletme ile protokol yapıl
    • hmm :):) evet yüklemedim.Ama vekaleti çevre danışmanlık firmasıysak yüklemek gerekmiyor mu? ben ek-2 deki işletmede çalışan çevre görevlisiyim.İşe giriş bildirgesini yükledikten sonra, bunu birinin onaylaması mı gerekiyor?Firma sahibi ya da çevre ve şehircilik il müdürlüğü gibi?
    • Çevre Danışmanlık Firması;İşletme Protokol İşlemleri sayfasında İşletme ile protokol yapılması ve Tesis İşlemleri kısmından ilgili Tesis için vekaletname yükleyerek
      [*]Çevre Yönetim Birimleri;Ç.Y.B. Tesisleri sayfasında tesisi sorumlu oldukları tesislere ekleyerek
      [*]Ek-2 Kapsamı Tesislerinde Çalışan-Çalışıcak Olan Çevre Görevlileri;İşletme Protokol sayfasında Firma/İşletme işe giriş işlemlerinin ardından ,Tesis seçim sayfasında çalışacakları tesis seçerek
      [*]UYARI: Protokol işlemlerinde Firma/İşletme türü Belediye ise vergi numarası varsa Firma/İşletme türü "Firma" olarak seçilmelidir!
      [*]Çevrimiçi Çevre İzinleri sisteminde tesis Geçici Faaliyet , İzin ve İzin/Lisans işlemlerini gerçekleştirebilir.

Aslında bakanlığın sitesinde yazıyor sanırım.yardım bölümü var ama yardım dokuman ve videoları açılmıyor.O yüzden yapamıyorum :(:( Bilenlerin hepside birbirinden farklı şeyler söylüyor.

9. pinarodabasi

pinarodabasi CMNet Üyesi

evet işe giriş bildirgesini yükledikten sonra tesis yetkilisinin de bunu onaylaması gerekiyor elektronik imzayla.

10. pinarodabasi

pinarodabasi CMNet Üyesi

aynı işlemleri yapıp çevre iznini aldım çalıştığım firma için,tesis yetkilisi (genel müdür,fabrika müdürü) kimi tanımladıysanız elektronik imza ile işe giriş bildirgesini imzalaması gerekiyor,ben o şekilde yaptım.

11. Zeynep Engin

Zeynep Engin CMNet Üyesi

çok teşekkür ederim Pınar Hanım.Peki tesis yetkilisi benim girdiğim sistemden kendi kullanıcı adıyla girip mi onaylayacak? Firma benim kullandığım sistem haricinde 2 tane daha kullanıyor da o yüzden soruyorum.Cevaplarsanız çok sevinirim :):)

12. pinarodabasi

pinarodabasi CMNet Üyesi

evet siz kendi şifrenizle giriyorsunuz sisteme,tesis yetkilisi işe giriş bildirgenizi onaylıyor

Zeynep Engin bunu beğendi.
  13. Zeynep Engin

Zeynep Engin CMNet Üyesi

Geri dönüşüm tesisi için ÇED gerekli değildir belgesi alınması için iş akım şeması hazırlanması gerekiyor.Bunun örneği elinde olan var mı acaba?

GDT lisans alma konusuna benzer içeriklerimiz
  1. ruhsat alma

Arkadaşlar Merhaba; Ruhsat yenilemesi yapıyoruz.İstenen belgelerden biri de portör muayenesi. Bu belge sadece aşçımız için mi gerekli? Hastanede hangi bölümden randevu almamız gerekiyor bunun için?? Bu konularda fikri olan arkadaslar paylaşırlarsa çok sevinirim..Şimdiden Tesekkür ediyorum..
  2. Lisans Alma Süreci

Merhaba, ÇKAGİLHY kapsamında, Çevre izin ve/veya lisans belgesinin geçerliliği ve yenilenmesi MADDE 10 – (Değişik:R.G-24/2/2010-27503) (4) Aşağıdaki durumlarda çevre izin ve/veya lisans alma süreci yeniden başlatılır: a) İşletmenin faaliyet yerinin değişmesi, b) İşletmenin faaliyet konusunun değişmesi, c) İşletmenin yakıtının ve/veya yakma sisteminin değişmesi, ç) İşletmenin toplam üretim...
  3. Kablo gdt için lisans alma süreci hk.

Arkadaşlar Merhaba, GDT için lisans alma sürecini ayrıntılı anlatabilecek olan arkadaşlar yardımcı olabilirler mi? Tesisi fiziki açıdan uygun hale getirdim. Uygunluk yazısına başvuracağım. GFB alırken sisteme yüklemem gereken bilgi ve belgeler Ek3A ve B de yer alıyor fakat tecrübelerinizi paylaşırsanız benim ve yeni lisans alacak olan arkadaşlar için daha faydalı olacaktır. İyi Çalışmalar...
  4. Elektronik atık için lisans alma

Merhabalar, e-atık konusunda lisans almayı düşünüyoruz. lisans almak için ticaret odasına ne kadar ödeme yapılıyor biliyor musunuz? Ve diğer yerlere ödemeler hakkında bilginiz var mı?
  5. Tehlikeli atık lisans belgesi alma şartları

atık yağların geri kazanılması için kurulacak tesis de aranacak şartlar nelerdir ?