Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Geçici Faaliyet belgeli Toplama ayırma(TAT)tesislerinde lisans sürecinin tamamlanması

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında Neşat Ören tarafından paylaşıldı.

1. Neşat Ören

Neşat Ören CMNet Üyesi

GFB olan TAT tesislerinde lisans sürecinin tamamlanmasında yönetim planı zorunluluğu kaldırıldı.Bu konuda iki sorum var;
    Birincisi, belediyelerle yönetim planı yapmış işletmeler devam etmek zorundamı?
    İkincisi biz bi belediyeyle sözleşme yaptık ama yönetim planını bakanlığa göndermedik.Yani kaynağında ayrı toplama hiç yapmadık.Bu zorunluluk kalkınca da belediyeyle çalışmaktan vazgeçtik.Bu bizi sıkıntıya sokar mı ?

2. Neşat Ören

Neşat Ören CMNet Üyesi

Bu konuda bilgisi olan var mı arkadaşlarrr..

Geçici Faaliyet belgeli Toplama ayırma(TAT)tesislerinde lisans sürecinin tamamlanması konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Toplama ayırma tesislerinde inert atık

toplama ayırma tesislerinde inert atık toplayabilmek için gerekli şartlar nelerdir ?biri yardımcı olabirmi bu konuda. şimdiden çok teşekkürler...
  2. Ambalaj atığı toplama ayırma tesislerinde uygulanması gereken isig prosedürleri

Merhaba, tat tesisinde çalışmaktayım. işyerimizde 50 kişinin altında işçi çalışıyor.işçi sağlığı ve güvenliği açısından uygulamam gereken prosedürler nelerdir? örn. malzeme istif yüksekliği maksimum kaç olmalıdır? bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim. herkese iyi çalışmalar.
  3. Tehlikesiz atık toplama ayırma belgesi Metal hurda toplama ayırma tesisi?

Merhaba, Arkadaşlar kafamı karıştıran bir durumda lütfen adınlatırmısınız, tehlikesiz atık toplama ayrıştırma belgemiz var(İÇOM 'dan alınan) fakat metal hurda toplama ayırma tesisi için de düzenlenen bir belge var mı? Bizim alabileceğimiz tehlikesiz atık kodlarımızda zaten metaller de var.Bazı tehlikesiz atıkların geri kazanım tebliğinde bu geçiyor, metal hurda toplama ayırma tesisi olduğunu...
  4. Toplama ayırma tesisi lisans yenileme

Arkadaşlar Benim Çalıştığım Toplama Ayırma Tesisinin Lisansı 24 ocakda sona ermektedir. Ben Bu firmanın lisans yenileyip yenilemediğini nerden öğrenebilirm Teşekkürler
  5. Ambalaj toplama ayırma tesislerinde kütle denge uygulaması

Tuba Hanım, TEHLİKELİ ATIKLARIN KONTROLÜ YÖNETMELİĞİ Kapsam Madde 2 – (Değişik:RG-4/9/2009-27339) Bu Yönetmelik, 5/7/2008 tarihli ve 26927 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Atık Yönetimi Genel Esaslarına İlişkin Yönetmeliğin ekinde yer alan EK-IV’te tehlikeli atık olarak sınıflandırılan, EK-III A’da listelenmiş olan ve tehlikeli kabul edilen özelliklerinden birini veya birden fazlasını...