Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

geçici faaliyet belgesi alan tesis sayısının azlığı

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında tuba-ak tarafından paylaşıldı.

1. tuba-ak

tuba-ak CMNet Üyesi

Bakanlığın sitesine baktığımızda gfb almış tesislerin sayısı 1300 civarı gözüküyor. Sizce bu kadar az sayıda tesisin gfb'e başvurmuş olma sebebi nedir? Danışmanlık hizmeti almamaları, evrak eksiklikleri.... sizce sebep nedir? Teşekkürler...

2. Fatih Özcan

Fatih Özcan Site Kurucusu

Cevap: geçici faaliyet belgesi alan tesis sayısının azlığı

Çevre görevlisini geç almaları haliyle evrakları tamamlayamamaları ve hala süren umursamazlıklar..

3. Fecriati

Fecriati CMNet Üyesi

Daha çok "nasılsa kimse yapmıyor bir biz mi varız" ve "süreyi uzatırlar" havası hakim.

4. tuba-ak

tuba-ak CMNet Üyesi

Peki Nisan 2012 'ye kadar izin başvurusu yapmamış birçok tesis olacağını tahmin edersek sizce süre uzatma gibi bir durum söz konusu olabilir mi ?

geçici faaliyet belgesi alan tesis sayısının azlığı konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Geçici Faaliyet Belgesi

Arkadaş, tesisimizin ÇED görüşünü, emisyon iznini ve Deşarj iznini Şubat 2011 de aldık. Geçici Faaliyet Belgesi için başvuru bunların süresinin dolmasına 3 ay kala mı yapılmalı yoksa 2012 ye kadar başvuru yapmalımıyım?
  2. Sulak alan faaliyet izin belgesi

Merhaba..Danışmanlığını yaptığımız hazır beton,kırma eleme tesislerine ve taş ocağına Orman ve Su işleri Müdürlüğünden "Sulak Alan Faaliyeti İzin Belgesi" almaları gerektiğine dair bir yazı gelmiş.Müdürlüğü arayıp sorduklarında çevre danışmanınıza verin onlar alıyor bu izinleri denilmiş ve onlarda bize verdiler yazıyı.Konuyla ilgili daha önce çalışma yapan ya da ne olduğu hakkında...
  3. Geçici Faaliyet Belgesi Alan Tesisler

Arkadaşlar, Geçici Faaliyet Belgesi düzenlenmiş olan tesislerin listesine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz. 2653 adet tesis http://izinlisans.cevre.gov.tr/Sorgular/YazilimNetGFBSorgula.aspx
  4. Geçici faaliyet belgesi

ben yeni kurulan tesisimiz için geçici faaliyet belgesine başvurmak istıorum. butun belgelerım yuklenmeye hazır fakat mevcut tesis ilk başvuru dıorum sonrakı adımda da atık yonetımını ekle ve kaydet dıorum ama nedense sonrakı adıma gecemıorum. eklenmesı gereken belgelerımı adım atlamadıgı içinde yukleyemıorum. bu ko0nuda bana yardımcı olabılırsenız sevınırım.en son acılan sayfayı ektede...
  5. Geçici faaliyet belgesi

Merhabalar ; GFB başvurusu esnasında benden istenen bildirimde şu istenmektedir.Hem dekont isteği hem de bu madde için ek belge istemektedir.Dekontu zaten belli 700 TL yatırılacak ve sisteme yüklenecektir. Ancak bu işlemle ilgili diğer istediği İL md uygunluk yazısı için istenen belge isteği ne onu anlayamadım.Gelen bildirim aşağıdaki gibidir: ''İşletmenin ÇKAGİLHY Ek 2 listesi kapsamındaki...