• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Gemilerden atık alımı ve yeni ngats sistemi hk.

Mesut UZUN YDC

Kayıtlı Kullanıcı
Selam Arkadaşlar,
Gemilerden atık alımı ile ilgili bir sorum olacaktı. Limanımıza yanaşan bir gemiden aldığımız atığı nasıl sisteme giriyoruz. Bir önceki GATS sistemindeki atık bildirim formuna giriyorduk. Atık Taşıma Formu oluştur diyorduk. Aldığımız atıkları girip kaydet diyorduk. Ancak Yeni NGATS sisteminde girişi bir türlü bulamadım. Ya da gözden kaçırdım. Yardımcı olabilirmisiniz ve resimli anlatırsanız daha çok sevinirim.

Sağ kolonda Atık Transfer başlığı altında bildirimler bölümünden ilgili atık bildirimini seçip, sayfanın en altında yer alan YENİ KAYIT' a tıklayarak atık transfer formunu oluşturuyorsun.
upload_2017-8-1_9-0-28.png

upload_2017-8-1_9-16-32.png

Teşekkür ederim Merve hanım,
Ancak doldurmam gereken başlangıç tarihi ve saati, bitiş tarihi ve saati bir de atık miktarlarımı yani. Bu kadar basit olması açıkçası kafamı karıştırdı. Birde doldurduğum atık taşıma formunu bir yerlerde bulabiliyor muyum acaba? Ve bir sorum daha var. En son aşamada dosya yükle kısmını atladım ama bir sorun olur mu? Bir şey yüklemem gerekiyor mu?

ATF de yer alan miktar, saat ve yer bilgisi dışındakiler bildirim formundan direkt geliyor zaten. Atık transfer formu oluşturduktan sonra bildirim listesinde durum kısmına yeşil simge ekleniyor transfer yapıldığına dair. Bildirime tıklayınca da verilen atık miktarı sütununda sizin yazdığınız miktarları görüyorsunuz.
upload_2017-8-3_11-44-24.png

Dosya yükleme kısmına doldurduğum Atık Transfer Formunu tarayıp yüklüyorum ben.

Gülfem Hanım normalde ilgili tarih aralığını seçerek görmeniz lazım ama acenteler atık bildirimi yaparken tesisinizin adını göremiyor olabilir. Acente atık kabul tesisi olarak tesisinizin adını seçemiyorsa bakanlıkla görüşmeniz gerekiyor sisteme eklenmesi için.

Merhaba arkadaşlar gats sistemi için yapmam yüklemem gereken şeyler nelerdir yardımcı olabilirmisiniz

Arkadaşlar çok acil olarak atık bildirim formumunu sisteme yüklemem gerekli fakat nereden yapacağım bir bilgim yok yardımcı olabilir misiniz?