Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

GFB Başvuru Formu Doldurma Sorunu

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında KaanDogukan tarafından paylaşıldı.

1. KaanDogukan

KaanDogukan Genel Yönetici

Arkadaşlar GFB Başvurusu için Başvuru Formunun doldurulmasının ardından sayfam "hata!..." ekranına gelmektedir. bu sorunu yaşayan var mı?

2. WalkMan

WalkMan CMNet Üyesi

Hata mesajında bir not yazıyordur Kaan bey. Arada oluyor o durum. Ben o nottan çözmeyi deniyorum genelde. Baktınız mı hata mesajında ne yazdığına ?

3. KaanDogukan

hata mesajını yükleyeceğim yarın... hata mesajı belirmiyor hata mesajı bildirim sayfasına dönüşüyor sayfam... resimde ekleyince daha iyi anlaşılır sanırım problem..

4. KaanDogukan

dün belirttiğim başvuru formunu eksiksiz doldurup kaydet dedikten sonra açılan ekran görüntüsü ekte... bu sorunu yaşayanınız var mı?

mesaj.png

5. Can Güney Uyar

Can Güney Uyar Misafir

Öncelikle ÇBS'de tesis bilgilerinin eksiksiz oldugundan emin olun. Dijital İmza Kurulum Programını tekrar sağlıklı şekilde yükleyin bilgisayarı yeniden başlatın.

Esas olarak ise; Örn: Tesisin faaliyet konusu vb. elle doldurdugunuz her alanı ENTER tuşunu kullanmadan doldurun. Sistemin kendisinin satır atlatmasını sağlayın. Sistemde problem yok, söylediğim uyarılara dikkat edin.

6. KaanDogukan

Can Bey,

cevre.cob.gov.tr'den firma bilgilerine girdim. GFB başvurusu yaparkende aynı bilgileri giriyorum.
    ancak, yinede Başvuru formunu kayt et dedikten sonra hata ekranına dönüyorum. ben mobil imza kullanıyorum ayrıca. elektronik imza için şirket adına alınan elektronik imzamız mevcut. onu bilgisayara takmadan devam ediyorum.

başka bir pc 'de denedim. ancak aynı hata görünüyor. nası düzeltebilirim?

7. Can Güney Uyar

Can Güney Uyar Misafir

Problemin imza ile ilgisi yok. Bilgileri kopyala yapıştır yapmadan dogru bir şekilde dikkatli girinv euyarılarımı dikkate alın.

8. KaanDogukan

Can Bey,

bilgileri kopyala yapıştır yapmadan tek tek elle giriyorum. ancak, sayafa yine aynı görüntü. e-imza ile tek alakası hata mesajı görüntüsünde "Örn" olarak başlayan cümledir. zaten e-imza hatası 'ndan kastımda ekranda yazan haliydi.
    ben farklı bilgisayarlarda firma içinde görev yapan diğer danışman arkadaşlarıma da tesisi atayıp denedim. başvuru formunu detaylı ve elle doldurduktan sonra kaydet butonuna tıklayınca önüme "HATA!" ekranı gelmektedir.
    nası çözebiliriz?

9. KaanDogukan

Teşekkür Ederim Can Bey,

yaşadığım sıkıntının kaynağı rakamsal ifadeler yerine - kullanmamdır. rakamsal ifade girilmesi gereken yerlere rakam ile en azından sıfır "0" girmek gerekli. bu şekilde sayfa sorunu çözülüyor.

Can Bey 'in yardımı ile sorunu çözdük..

Çok Teşekkürler..

10. Emine Konya

Emine Konya CMNet Üyesi

Gfb başvurusu yaparken tesis bilgileri kısmında "Lütfen Çevre Bilgi Sisteminde tesis il ve ilçe bilgilerinizi kontrol ediniz ,tesisin ilinde belirtilen tesis ilçesi bulunmamaktadır!" şeklinde bi yazı çıkıyor cevre.cob.gov.trden firma bilgilerimi güncelliyorum ancak yine aynı problemle karşılaşıyorum. Bu problemi nasıl çözerim acaba

11. cemba82

cemba82 CMNet Üyesi

Can Bey,

Benzer bir durumla dosya yüklerken ben de karşılaşıyorum. Hatanın ekran çıktısını ekledim. Bu hatayı GFB başvurusu, en son belge yükleme aşamasında alıyorum. Geri dönüp başvuru formundaki girişleri elle yaptım ama aynı hatayı alıyorum halen.Başka bir problem olması muhtemel. Bir öneriniz var mıdır? ( Yüklemeye çalıştığım dosya isminde Türkçe karakter yok ve " IS AKIM SEMASI" formatında)

belge yukleme hata.png

12. Can Güney Uyar

Can Güney Uyar Misafir

Öğleden sonra tekrar deneyin.

13. cemba82

cemba82 CMNet Üyesi

Peki, teşekkür ederim.

14. nilbayram

nilbayram CMNet Üyesi

Can Bey

Valilik tespit raporu yükleme aşamasında ektedeki pencere çıkıyor. Ne yapmam gerekiyor ?

adsız.JPG

15. Can Güney Uyar

Can Güney Uyar Misafir

Yukarı yazmıştım. Biraz beklemeniz gerekiyor :)

16. ebinat

ebinat CMNet Üyesi

Can Bey,
    Çevre Yönetim Birimimiz sorumluluğundaki tesislerimizden birinin GFB başvurusunu yapamadım. Tesisimizin taahhütnamesinde farklı bir tesis adı görünüyor. bu sebeple taahhütnameyi imzalamadım. Bilgileri mail ile yollayabilirim. Nasıl yapabiliriz?

17. nilbayram

nilbayram CMNet Üyesi

Can Bey yardımınıza ihtiyacım var ..

Geçen günkü dosya yükleme hatasından beri şimdide parmak izi hatası veriyor . Sistemde sorun mu var acaba ? Yoksa benim mobil imza ile alakalı bir durum mu ?

18. tuba-ak

tuba-ak CMNet Üyesi

E-imza da kaydet deyince hata veriyor. Sistemle alakalı bir durum sanırım.

19. Can Güney Uyar

Can Güney Uyar Misafir

Güvenlik ayarlarınızı kontrol edin. İnternete cıkarken sizi engelleyen birşey olmasın. Dosya boyutunuza dikkat edin. Parmak izi değeri hesaplanmıyorsa bunun operatörünüzle alakası var.

20. siberdunyali

siberdunyali CMNet Üyesi

'' 'cevre.pdf ' Dosya(lar) İndirilirken Hata Oluştu ''
    Böyle bir uyarı ile karşı karşıyayım..
    ne anlama gelir..yardımcı olursanız sevinirim..teşekkürler

GFB Başvuru Formu Doldurma Sorunu konusuna benzer içeriklerimiz
  1. gfb başvuru

geçici faaliyet başvurusu yaparken gerekli belgeleri yükledikten sonra bir sonraki adıma nasıl geçeceğiz. son adım taahhütname ama belgeler yüklendikten sonra bu adıma nasıl geçeriz yardımcı olursanız sevinirim.
  2. Gfb başvuru formu okuma hatası

arkadaşlar, Eksiksiz doldurduğum Geçici faaliyet belgesi başvurusunda şu gerekçe ile ek belge istenmişti.r "Atıksu Deşarjı konusunda Geçici Faaliyet Belgesi müracaatı incelenmiş ancak Geçici Faaliyet Belgesi Başvuru Formu sisteme hatalı yüklenmiş olduğundan söz konusu başvuru formu açılıp okunamıyor söz konusu formun sisteme tekrar yüklenmesi gerekmektedir." Gfb başvuru formunu...
  3. Aylık değerlendirme tutanağı doldurma

Herkese iyi çalışmalar tat tesisinde aylık değerlendirme tutanağını nasıl doldurabilirim bu tip tesisler hava ve gürültü bakımından muafmı ayrıca zaten tat tesisiyiz ambalaj atıkları kısmına ne yazmam gerekir şimdiden teşekkürler
  4. Sulak alan başvuru ek-2 formu

DEREDEN MALZEME ALAN TESİS İÇİN BU FORMU DOLDURUYORKEN NELER YAPMAM LAZIM TEŞEKKÜRLER
  5. Sulak alan ek-2 faaliyet başvuru formu

iyi çalışmalar .arkadaşlar bu formu orman ve su işleri bölge müdürlüğüne teslim ediyorken harc parası varmı bide çevre mühendislerinin imzası yeterlimidir yoksa çed firmasımı olmamız lazım teşekkürler