Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Gfb başvurusu

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında selinonart tarafından paylaşıldı.

1. selinonart

selinonart CMNet Üyesi

Merhaba,

Uygunluk yazısını aldıktan sonra gfb başvurusu için takip etmem gereken süreci anlamamda yardımcı olabilecek arkadaşlar var ise yardımlarını bekliyorum.

Sanırım bir şeyleri yanlış anladım. Başvuru formu Orman Bakanlığı portalından mı İzinlisans portalından mı yapılıyor?

İzinlisanstan yapılacaksa çevre görevlisi ataması yapılmadan yapılabiliyor mu?

Yardımcı olursanız sevinirim.

2. Gül Can

Gül Can Çaykur Sevdalısı

Abdulkerim Doğam bunu beğendi.
  3. İrem Bengisu Erol

İrem Bengisu Erol CMNet Üyesi

http://izinlisans.cevre.gov.tr/Yetki/KullaniciGiris.aspx adresinden Tesis işlemleri >>>Protokol İşlemleri sekmesinden firmanızı bularak kendinizi firmaya atayın.

Atama işlemi gerçekleştikten sonra GFB işlemlerine başlayabilirsiniz.

Hangi konuda ya da konularda GFB başvurusu yapacaksanız; ortak belgelerinizi ve özel belgelerinizi tamamlayınız.

Tesis işlemleri >>>> GFB Başvurusu işlemlerinden gerekli adımları doldurup ve eklemeniz gereken belgeleri ekleyip başvurunuzu sonlandırabilirsiniz.

Abdulkerim Doğam bunu beğendi.
  4. Emine Erdem

Emine Erdem Genel Yönetici

5. Huriye Tatlı

Huriye Tatlı CMNet Üyesi

yardımcı olabilir umarım..

Ekli Dosyalar:

6. Olgaç Sürmelihindi

Olgaç Sürmelihindi Genel Yönetici

sıkıntı nedir yardımcı olayım.

7. selinonart

selinonart CMNet Üyesi

Merhaba,

Ayrıntılar için teşekkürler fakat şöyle bir problemim var;

Ç.G. işlemleri kısmında "onay beklenenler"de ismimin yanında "yetkili imzaları" linkine tıkladığımda aşağıda "Çevre Görevlisi Meslek Bilgisi İmzalama İşlemleri" başlığı altındaki satırda; yetkilimin adı ve imzaladığına dair bir simge bulunuyor.Yine aynı satırda hizmet dökümüm var ve biz bunu uzun süren çabalar sonucu imzalamayı başarmışız onu anlıyorum. (imzalandı yazıyor çünkü simgenin üzerine geldiğimde). Fakat tesis işlemlerinde "tesis yetkilileri ve vekaletleri" kısmına gelince "Tesis yetkilisi çevre görevlisine bırakılan vekalet bulunmamaktadır!" uyarısı çıkıyor , "Tesis Ç.G./Danışman Ç.G. " kısmına gelince de "Tesiste Çalışan çevre görevlisi kaydı bulunamadı!" uyarısı çıkıyor.

Sonuç olarak GFB için yüklemem gereken tüm dosyalarım 2 buçuk aydır hazır olmasına rağmen sisteme yükleme yapamıyorum çünkü yükleme yapmam için açılan bir sayfa ya da link yok.

Çok karışık bir anlatım oldu ama umarım anlaşılabilirim.

Herkese teşekkürler bu arada.

8. Nefin

Nefin Misafir

Peki siz kendi kullanıcı adınız ve şifrenizle sisteme giriş yapıp o firmada çalıştığınızı onayladınız mı?

Gfb başvurusu konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Gfb başvurusu

gfb başvurusu yapalı 30 iş günü oldu ve başvurumuz sonuçlanmadı bu durumda ne yapmam gerekir bilgisi olan var mı ?
  2. GFB Başvurusu

Merhabalar arkadaşlar, Şirketim adına 6 ay önce GFB başvurusunda bulunmuştuk ancak denetlemeye geldiklerinde 2 adet deve boynu baca sebebiyle başvurumuzu kabul etmediler. Şu anda da davlumbazlarımız da bir tadilat söz konusu ve deve boynu bacalardan 1 tanesini yenileyerek direk çıkışı verdik. 2. deve boynu baca ise halen durmakta. Emisyon ölçümleri ise tadilat gören ve 1 deve boynu olarak...
  3. Gfb başvurusu

arkadaşlar merhaba, GFB başvurusu yaparken portalda ana faaliyet konusu ve nace kodu kısmında HAZIR BETON ve METAL KAPLAMA işi için listeden seçebileceğim birşey bulamadım.yardımcı olur musunuz? bir de arkadaşlar il çevre müdürlüğünden uygunluk yazısı alan firmalar GFB başvurusunu yıl başına kadar yapamazsa cezai uygulama yapılır mı?
  4. Gfb başvurusu hk.

Merhaba arkadaşlar ; Aynı ticari ünvana sahip fakat farklı isimlerle işletilen iki tesisin(parsel numaraları aynı) emisyon konulu çevre izni için gfb başvurusunu yapmam gerekiyor.Ancak bu iki tesisin sıcak su üretimi için kullandıkları kazanlarıda aynı(ortak) kazan dairesinden sağlamaktadır.İki tesis için tek bir iş akım şeması hazırlayıp, tek olarak GFB başvurusunu yapmam uygun olur mu...