Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Gfb başvurusu

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında Hilmi Katırcılar tarafından paylaşıldı.

1. Hilmi Katırcılar

Hilmi Katırcılar CMNet Üyesi

gfb başvurusu yaparken gereklı belgelerı yukledıkten sonra imzalarken explorer dusuo acaba portal da sorun mu var.

2. cemba82

cemba82 CMNet Üyesi

Yoğunluktan ya da çalışma yapılmasından kaynaklanıyor olabilir.

3. coccinella

coccinella CMNet Üyesi

özellikle bugün bu ve benzeri aksaklıklar çok yaşanmış, sanırım sistemsel bir durum, bence hemen durumu açıklayan bir mail atın
    ben de 9.adımdan sonra taahhütname kısmına geçemedim bakanlıkla görüştüm mail atın dediler, çözülmesini bekliyorum.

4. Hilmi Katırcılar

nereye maıl atıosnz? ilgili bi adres alabılırmıyım sızden

5. coccinella

coccinella CMNet Üyesi

6. Hilmi Katırcılar

tesekkürler şule hanım

7. coccinella

coccinella CMNet Üyesi

rica ederim. umarım sorununuz kısa zamanda çözülür

8. Aykut Moralar

Aykut Moralar CMNet Üyesi

gfb başvurusu yaparken işletme protokollerini imzaladım..fırmada yetkili görünüyorum..fakat gfb başvurusu yapabilmem için seçtiğimde ''tesis kaydı bulunamamıştır '' gibi bir hata veriyor. nerede yanlışı yaptığımı çözemedim.bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim.

9. coccinella

coccinella CMNet Üyesi

Yanlış sizde değil yazılımda. Aynı sorunu ben de yaşadım. Bakanlıkla görüştüm, hatanın ekran görüntüleri, kullanıcı adım, firmanın vergi numarasıyla birlikte sorunu anlatan bir mail atmamı söylediler. Ertesi sabah sorun çözülmüştü.

10. Pınar Esin

Pınar Esin CMNet Üyesi

GFB başvurusunu 1 Nisan'a kadar tamamlanmayan işletmelere ne kadar ceza verilecek bilgi olan var mı?

11. erhansahin

erhansahin CMNet Üyesi

1 Nisan olayı eksik bilgi.
    Bakanlıktan Yalçın Karaca Bey ile görüştüm.
    Süresiz izni olanlar 1 Nisan'a kadar başvuru (uygunluk için) yapacaklar.
    1.4.2012 sonrasında biten tüm emisyon izinlerini süresiz kılmışlar (kaynak bulamadım)
    O yüzden 1.4.2012'ye kadar emisyon izni olanlar uygunluk için başvuracaklar.

12. tuba-ak

tuba-ak CMNet Üyesi

Yalçın bey bunu sözel olarak mı yoksa yazılı olarak mı açıkladılar? Malum söz uçar yazı kalır. Bilgilendirebilirseniz sevinirim.Teşekkürler.

erhansahin bunu beğendi.
  13. KaanDogukan

KaanDogukan Genel Yönetici

yönetmelikteki belirtilen madde acıkca bunu ifade ediyor zaten, bence il çevreler mevzuyu baya bir saptırıyor.

ayrıca, zaten faaliyetine yeni başlayan yada yönetmelik yayım tarihinden sonra faaliyetine baslayan tesisler en kısa sürede iznini almak zorunda.. bunun dışında emisyon izin belgesi ne sahip tesisler için su anda cezai durum olustu. buda su sekilde tespit edilir; il çevre denetim yapar, belge sorar yoksa ceza uygular. tabi belgenizi 1 nisandan sonra aldı iseniz ozaman size sen 1 nisandan sonra aldın diye ceza uygulayamaz.. burda sadece bilgilendirme tarihi söz konusu.. kısaca; izin belgenizi en kısa sürede almaya calısın.

erhansahin bunu beğendi.
  14. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

Erhan bey teşekkürler.
    Evet kesinlikle bu böyle, şimdi yeni başvurulan izinler için söz konusu değil.

15. WalkMan

WalkMan CMNet Üyesi

Normalde Emisyon izni alması gerekmeyen fakat yönetmelikten sonra buna tabi olanların durumu ile ilgili bilginiz var mı ?

16. erhansahin

erhansahin CMNet Üyesi

Yalçın bey telefonda söyledi ama il çevre müdürlükleri de olayı ciddi anlamda saptırıyorlar.
    Zira yönetmelik aslında açık...

17. ftcan

ftcan CMNet Üyesi

arkadaşlar belgeleri yükledikten sonra 9. adımda kaldım ve bir sonraki adıma geçemiyorum. ne yapmam gerekiyor, bilgisi olan var mı

18. WalkMan

WalkMan CMNet Üyesi

Nasıl bir hata veriyor ?
    Genelde bir sonraki adıma geçmeye izin vermemesinin sebebi yüklemenizi istediği dosyalardan bir tanesinin yüklenmemesidir.

19. Ramazan Yeşil

Ramazan Yeşil CMNet Üyesi

merhaba bakanlık tarafından yapılan denetimler sonucu ceza alan firması olan var mı bilgi verirseniz sevinirim

Gfb başvurusu konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Gfb başvurusu

gfb başvurusu yapalı 30 iş günü oldu ve başvurumuz sonuçlanmadı bu durumda ne yapmam gerekir bilgisi olan var mı ?
  2. GFB Başvurusu

Merhabalar arkadaşlar, Şirketim adına 6 ay önce GFB başvurusunda bulunmuştuk ancak denetlemeye geldiklerinde 2 adet deve boynu baca sebebiyle başvurumuzu kabul etmediler. Şu anda da davlumbazlarımız da bir tadilat söz konusu ve deve boynu bacalardan 1 tanesini yenileyerek direk çıkışı verdik. 2. deve boynu baca ise halen durmakta. Emisyon ölçümleri ise tadilat gören ve 1 deve boynu olarak...
  3. Gfb başvurusu

arkadaşlar merhaba, GFB başvurusu yaparken portalda ana faaliyet konusu ve nace kodu kısmında HAZIR BETON ve METAL KAPLAMA işi için listeden seçebileceğim birşey bulamadım.yardımcı olur musunuz? bir de arkadaşlar il çevre müdürlüğünden uygunluk yazısı alan firmalar GFB başvurusunu yıl başına kadar yapamazsa cezai uygulama yapılır mı?
  4. Gfb başvurusu hk.

Merhaba arkadaşlar ; Aynı ticari ünvana sahip fakat farklı isimlerle işletilen iki tesisin(parsel numaraları aynı) emisyon konulu çevre izni için gfb başvurusunu yapmam gerekiyor.Ancak bu iki tesisin sıcak su üretimi için kullandıkları kazanlarıda aynı(ortak) kazan dairesinden sağlamaktadır.İki tesis için tek bir iş akım şeması hazırlayıp, tek olarak GFB başvurusunu yapmam uygun olur mu...