Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

GFB Başvurusunda En son adımda E-imza Problemi

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında Sertaç Kelebek tarafından paylaşıldı.

1. Sertaç Kelebek

Sertaç Kelebek CMNet Üyesi

Ekli dosyada görüleceği gibi GFB başvuru kısmında 10.adım olan taahhütnamenin Tesis Yetkilisi tarafından imza edilmesi sırasında problem yaşıyorum.

Daha doğrusu E-imza ile imza yapabiliyorum ancak kaydet dedikten sonra ekrana" Lütfen dosyalar kaydedilirken bekleyiniz" yazıyor ve öyle kalıyor.

Yardımcı olabilir misiniz?

untitled.JPG

2. Sedat Azizoğlu

Sedat Azizoğlu CMNet Üyesi

http://izinlisans.cevre.gov.tr/DijitalImzaKurulum/EImzaBilgi.aspx adresinden Dijital İmza Kurulum programını tıklayıp "Aç" seçin, yükleme programına ait küçük bir kutu gelecek ekrana "Yükle" butonunu tıklayın ve "Başarılı şekilde yükleme işlemi tamamlandı" uyarısını aldıktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın. Bu işlemleri internet explorer de yapmanızı tavsiye ederim.

3. Sertaç Kelebek

Dediğiniz gibi ilgili programı kurdum ancak bu sefer de ekli dosyada göreceğiniz üzre
    "Belge Kaydedilirken Hata Oluştu" mesajı ile karşılaşıyorum.

Şimdi ne yapmalıyım?

Belge Kaydedilirken Hata Oluştu.JPG

4. Sedat Azizoğlu

Sedat Azizoğlu CMNet Üyesi

E-imza kaydetme esnasında karşılaşılaştığınız hatanın nedeni kurumsal networklerdeki güvenlik ayarlarından kaynaklı olabilir, bilgi işlem yetkiliniz tarafından bilgisayarınıza internet üzerinden dosya gönderim hakkının sağlanması için gerekli ayarlarınızın yapılması gerekmektedir. (Bilgisayarınızda güvenlik duvarı, network bağlantılarında java yı engelleyen ayarlar olmamalı) Fabrika formatı dediğimiz bilgisayar firmalarına ait kısıtlamalı windows sürümlerinde de aynı hata ile karşılaşabilirsiniz.

5. Sertaç Kelebek

Yönlendirmeleriniz için teşekkürler.
    Şirket ITgörevlisi arkadaş gerekli ayarları yapıyor. Evdeki bilgisayarımdan denedim biraz önce ve işlem tamamlandı.

GFB Başvurusunda En son adımda E-imza Problemi konusuna benzer içeriklerimiz
  1. E-imza problemi

Bakanlığın sayfasına giriş yapıyorum ama 64 bit kullandıgım için Dijital İmza Kurulum programını yükleyemiyorum,64 bit işlemcide bu işi yapabilen oldu mu? 64 bit bilgisayarla ben imza işlerimi yürütemeyecekmiyim yoksa.
  2. E-imza problemi

çalıştığım işyerinden ayrıldım ve bunu bakanlıga bıldırmek için çevre görevlisi olarak gözüktüğüm firmadan ayrıldığımı göstermek için elektronik imza kullanmam gerekiyor.Elektronik imza ile imzalarken şifreyi yazdıktan sonra internet düşmüş gibi explorer hata veriyor.Bunun nedeni nedir?Bir türlü sistemde işten ayrıldığımı beyan eden imzayı atamıyorum ?
  3. e-imza problemi

Merhaba, iİzin sayfasında son aşamada imzalanması gereken taahütname sırasında e-imza ile işlemi gerçekleştirirken zaman eklentisi hatası vermektedir.Bu nedenle taahhütnameyi imzalyamıyoruz,bu konuda yardımcı olursanız sevinirim. İyi çalışmalar dilerim. Serap Diktaş
  4. Elektronik imza problemi

turktrustun palma yeni verisyonu aldım cd ile kurulan versiyonu yani.imzlama işlemini yapabiliyorum fakat kaydedemiyorum böyle bir sorunum var.güncellemeleri de yaptım olmadı yine.cd içindeki mevcut olan java programını kurdum ve ayarlarını da yaptım ama olmadı kaydediliyor diyor ve bu işlem çok uzun sürüyor sonunda kapatmak zorunda kalıyorum.bu konuda yardımlarınızı bekliyorum.yoksa çağrı...
  5. Mobil İmza Problemi

iyi günler ben mobil imza kullanıyorum.Mobil imza bilgisi telefonuma gelmiyor. Programlarda Windows XP int. exp. 8 istiyor ve Internet explorer 9 u kaldırın diyor.Kaldırdım ama explorer 8 le de olmuyor.benim pc de windows 7 yüklü .Acaba bundan dolayımı çalışmıyor diye düşünüyorum ama şimdiye kadar kullanıyorduk sorun çıkmıyordu. Bakanlıktaki Can Beyi arıyorum ama açan yok :( Hatanın nerden...