Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Gfb reddi

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında Emre Özer tarafından paylaşıldı.

1. Emre Özer

Emre Özer CMNet Üyesi

Merhabalar; GFB izni için başvurduğum firmamda başvuru adresinin yanlış yazılmasından dolayı red almış bulunmaktayız.Ancak İl Müd.'ndeki arkadaşlar adresin çevresel bilgi sisteminden manuel düzeltilebildiğini söylediler.Bilgi sisteminde Maliye Bakanlığı'ndan bilgiler alınmaktadır denmektedir.Denedim ama düzelmedi.Bu adres değişikliğini nasıl düzeltebilirim?

2. Melis Kara

Melis Kara CMNet Üyesi

Maliye bakanlığından gelen adres bilgisi yanlış ise, siz işlem yapamazsınız. Maliye ile görüşüp düzeltilmesini talep edebilirsiniz.

3. Emre Özer

Emre Özer CMNet Üyesi

Ama İl Md'ndeki arkadaşlar siz kendiniz düzeltebiliyorsunuz dedi.Birde Maliye Bakanlığı'nı da aradım biz pek böyle birşey yapmıyoruz dediler.Ya da MAliye BAkanlığı'nın hangi bölümüne başvurmalıyım ?Teşekkürler

4. Melis Kara

Melis Kara CMNet Üyesi

"Firma Bilgilerini Güncelle" alanında işlem yaptığınızda tesisinizin adresini düzenleyebilirsiniz. İl Müdürlüğü yetkililerinin bahsettiği alan bu olsa gerek. Bu işlemi yapıp kontrol ettiniz mi?

5. Emre Özer

Emre Özer CMNet Üyesi

Evet ettim ama izinlisansta tekrar adres eskisi gibi düzelmeden kalıyor?

6. Melis Kara

Melis Kara CMNet Üyesi

O zaman sorununuzu Maliye ile çözeceksiniz gibi gözüküyor. Genelde bu sorun olması durumunda Maliye ile görüşülmesi gerektiği belirtiliyor, fakat şu ana kadar böyle bir durumla karşılaşmadım. Hangi birim ile görüşüleceği konusunda bilgim yok. Bu sorun ile karşılaşan arkadaşlar varsa umarım yardımcı olurlar.. iyi çalışmalar

Emre Özer bunu beğendi.
  7. Emre Özer

Emre Özer CMNet Üyesi

Teşekkür ettim @fmrlhst ilgilendiğin için..

8. Melis Kara

Melis Kara CMNet Üyesi

Rica ederim, pek yardımcı olamadım, iyi çalışmalar...

9. Mehtap Işık

Mehtap Işık CMNet Üyesi

Emre Bey firmanızın adı mı yanlış yoksa firmaya ait tesisin adı mı? Eğer firmaya ait tesis adı ise kendiniz düzeltebilirsiniz.

10. Emre Özer

Emre Özer CMNet Üyesi

Firmanın adresi yanlış.Aslında eksik yanlış demeyelim.Firmanın Nosu yok sadece.

11. Dilan Seycan

Dilan Seycan CMNet Üyesi

Emre Bey vergi levhanızı kontrol edin. Orda adreste bir yanlışlık varsa bir dilekçe ile değiştirdiğinizde, otomatik olarak sistemi güncellediğiniz zaman değişir.

Emre Özer bunu beğendi.
  12. Adem Taş

Adem Taş CMNet Üyesi

dilan hanım vergi levhasında adres tam, doğru görünebilir belkide bu adresi sisteme kayıt yapan memur eksik kayıt yapmıştır. :) bence en iyisi direk vergi dairesine gidilip şahsen görüşme yapmaktır. eğer yapılabilcek birşey varsa oarada sizi yöneldireceklerini düşünüyorum.

Emre Özer bunu beğendi.
  13. Mahmut Cimşit

Mahmut Cimşit CMNet Üyesi

işte işin uzmanı geldi ::)

tesis olarak mı yoksa firma olarak mı kayıtlısınız. öncelikle bunu bilelim onagöre haraket edelim. imzamdandan anlarsın yapıp yapamayacagımı

Emre Özer bunu beğendi.
  14. Emre Özer

Emre Özer CMNet Üyesi

Arkadaşlar hepinize teşekkür ettim,Firmanın bağlı olduğu Vergi dairesinden işi hallettim,ama bu arada İL Çevre Md'nden arkadaşta düzeltti.Hangisi yaptı valla bilemiyorum.:D

15. H. Mustafa Pekçetin

H. Mustafa Pekçetin CMNet Üyesi

Emre Bey siz sorunu halletmişsiniz.
    Belki başka karşılaşan olur:)
    Bu tarz durumlarla genelde adreslerdeki farklılıklar / çelişkiler yüzünden karşılaşıyoruz. Evrakları kontrol ederken online sistemde adreslerin aynı olmasını istiyorlar. Benimde başıma geldi sistemdeki değişmeyince Belediyeden yazı aldım. Beyan ettiğim evraklardaki adreslerin (değişiklikleriyle birlikte) firmaya ait adresler olduğunu sistemde geçen adresle aynı noktayı işaret ettiğini belirten yazı işimi çözmüştü.
    İyi çalışmalar.

Emre Özer bunu beğendi.
  16. Emre Özer

Emre Özer CMNet Üyesi

Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler.denemeden bilemiyoruz tabiki de.İyi çalışmalar dileğiyle..

H. Mustafa Pekçetin bunu beğendi.
Gfb reddi konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Geçici faaliyet belgesi reddi

herkese merhaba bir sorum olacaktı. başvurusunu yaptığım iki firmanın da gfb si reddedildi.nedneelri belirtilmiş onları düzeltmeye çalışlıyorum ama takıldığım nokta şu: bu eksikleir tamamlamak için gereken süre ne kadar dı? 15 iş günü diye bir şey kalmış aklımda ama yönetmelikte göremedim. teşekkür ediyorum.
  2. Geçici faaliyet belgesi reddi

merhabalar. Biz bir firma için gfb başvurusunda bulunmuştuk bugün baktığımızda gfb reddedildi gözüküyor. Sistemimizde, hangi eksiklerden olduğunu gösteren bir yer göremedik. Acaba eksikliğin neyden olduğunu nerden öğrenebliliriz ?
  3. Gfb incelenme süresi ve reddi

ÇKAGİLHY 7. Maddesine göre GFB başvurusu yetkili merci tarafından 30 gün içerisinde incelenir ifadesi var. Genelde bu 30 günlük süre hep aşılıyor. Ayrıca çok küçük sebeplerden GFB ret olabiliyor. GFB aşamasında dekont dışında eksiklik dışında belge istenmiyor. Zaman zaman aynı kurumdaki farklı personellerin aynı iş için farklı şeyler istedikleri de olmuyor değil. 1-Sizin çalıştığınız ilde GFB...
  4. Gfb reddi için izlenecek adım ?

Merhabalar Ek-1 deki tesisim için gfb basvurusun reddedilmiştir.. bundan sonrakı kısımda süre olarak tekrardan başvuru için kısıtlama var mıdır ? neden red cevabının alındığı nasıl öğrenilebilir?