Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Gfb süresi(acil!!!!)

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında Mahmut Cimşit tarafından paylaşıldı.

1. Mahmut Cimşit

Mahmut Cimşit CMNet Üyesi

iyi günler Arkadaşlar
    3 gün içinde gfb sürem doluyor (1 yıl) çevre izin sürecininde dekontu yükledim. biliyorsunuz diger bürokratik imzalar zaman alıyor. bu imzalar 28 ine kadr yetişmese iznim düşer mi . konu ile ilgili bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum.

2. Seda Yılmaz

Seda Yılmaz CMNet Üyesi

Eksik belgeleriniz çok değilse lisans başvurunuzu yapın. Müdürlük eksiklik bildirir ya da reddeder. İki durumda da en az 80 gün kazanırsınız bu arada da eksiklerinizi tamamlarsınız.

Melih Coşar bunu beğendi.
  3. benim bir başvurumda 1 ay kadar geçmişti bir sorun olmadı çünkü sizin elimizde olan bir şey yok sizi bağlamaz yani

4. Murat Gülen

Murat Gülen CMNet Üyesi

Her ilin Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünün görüşü yaklaşımı farklılık gösteriyor.
    İl Müdürlüğü yetkililerinin insiyatifine kalmış.

5. Zeynep Engin

Zeynep Engin CMNet Üyesi

TAT firması olarak GFB işlemlerini başlattım.Başvuru formunda işletmenin iktisadi faaliyet alanını soruyor.(NACE kodu). bu kod kapasite raporunda yazıyor ama sisteme giriş yaparken,kodu direkt giremiyorum. Ana faaliyet alanı diye seçenekler çıkıyor. Seçeneklerden hangisini seçmem gerekiyor?? TAT a uygun olanı bulamadım bir türlü yardımcı olursanız sevinirim..

6. Mahmut Cimşit

Arkadaşlar bakanlıktan bu imzaların geçmesi yeri geliyor 1 gün sürüyor. yeri geliyor. 1 ay sürüyor bildilim kadarıyle evrağım su an Can Beyde. dekont istedi ve sisteme yükledim. sonrasında Ahmet MALKOÇ'a gidecek ordan Nuri KUNT'a ondan sonrada Mustafa SATILMIŞA bu işlemlerden ötürü GFB sürem 27si mesait bitiminde tamamlanıyor( 1 yıl bitiyor) bu süre içinde sistemde bir sorun olması veya imzaların yetişememesi gibi durumlarda Gfb süresi dolarsa cezalık olunabilir mi acaba...

7. Arif Öztürk

Arif Öztürk CMNet Üyesi

Arkadaşlar ilgili mühendisinizi arayıp sorun.

8. WalkMan

WalkMan CMNet Üyesi

Başvuruyu değerlendiren teknik personel ile görüşmenizi tavsiye ederim. Durumun aciliyetinden bahsedin.

9. Mahmut Cimşit

çok teşekkür ederim ama biliyosunuz ki iş yoğunluğu sebebiyle telefonlara cevap verecek durumda değiller galiba.
    ama çok şükür hallettim.

Gfb süresi(acil!!!!) konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Acil durum ekipleri ve acil durum hareket tarzı planlama talimatı

hazırlanmış bir acil durum ekipleri ve acil durum hareket tarzı planlama talimatı ve acil durum ekipman listesi örneğidir arkadaşlar.
  2. İzin ve lisans süresi

İşletmeler çevre izin ve lisanslarını ne zamana kadar tamamlamalılar? Bununla ilgili bir bilgisi olan var mı? Ben bi yerden Haziran 2012 diye duydum ama emin değilim... Çevre ve Orman Müdürlüğünden kimseye ulaşamıyorum... Yardımcı olursanız sevinirim...
  3. Geçici faaliyet belgesi başvuru süresi

İlgili Yönetmelik kapsamında işletmelerin en son hangi tarihte sisteme başvurularını yapması gerekmektedir? Bu konuda il müdürlüğünden bana 1 Nisan tarihinin son olduğu söylendi bu doğru mudur acaba?
  4. Çevre Yönetim Birimi Onay Süresi

İşletmemizde çevre yönetim birimi oluşturuyoruz ve bu sürecin mümkün olduğu kadar hızlı sürmesi gerekiyor.Sistemden bakanlığa başvuru yaptık onaylanması ne kadar zaman alır?
  5. Gfb incelenme süresi ve reddi

ÇKAGİLHY 7. Maddesine göre GFB başvurusu yetkili merci tarafından 30 gün içerisinde incelenir ifadesi var. Genelde bu 30 günlük süre hep aşılıyor. Ayrıca çok küçük sebeplerden GFB ret olabiliyor. GFB aşamasında dekont dışında eksiklik dışında belge istenmiyor. Zaman zaman aynı kurumdaki farklı personellerin aynı iş için farklı şeyler istedikleri de olmuyor değil. 1-Sizin çalıştığınız ilde GFB...