Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Giriş ve çıkış savak yapıları (çöktürme tankı)

Konu, 'Arıtma ve Altyapı Sistemleri Tasarımı' kısmında CMNet Okuru tarafından paylaşıldı.

1. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

Çöktürme Tankı giriş ve çıkış yapılarının hesaplamasına ekten ulaşabilirsiniz.

Ekli Dosyalar:

Giriş ve çıkış savak yapıları (çöktürme tankı) konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Çöktürme Tankı Yüzeyinde Yosun

Biyolojik arıtma tesisimizin çöktürme tankının yüzeyinde yaklaşık üç haftadır yem yeşil yosunlaşma var ve BOI KOI değerleri yükseliyor. Haziran başında arıtma revize edildi difüzör sayısı arttırıldı ve bakteri aşılaması yapıldı. İlk zamanlarda bir problem yoktu. Sıcaklarla bi ilgisi olabilir mi? Arıtma tesisi 400 konutluk evsel atıksu arıtma tesisi. Su rengide giderek siyahlaşıyor....
  2. Pp çöktürme tankı hesabı

100 m3/gün 8 saat vardiyalı çalışacak sistem için PP Çöktürme tankı hesabı nasıl yapılır ?
  3. Su alma yapıları yardım..

Merhaba ; Suların arıtılması dersi projesinde nehirden su alma yapılarında emme kuyusunun sayısına ve cidar kalınlığına neye göre karar vereceğim. Aralıkları biliyorum ama neye göre seçeceğimi bilmiyorum kafama göre bir şey almak istemiyorum.Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler. Sorduğum sorulara kimse cevap vermiyor çok kötü hissediyorum kendimi :(
  4. Çöktürme havuzundaki çıkış borusunun eğimi?

Merhaba arkadaşlar, 14 metre capında 3 metre yükseklikliğinde çöktürme havuzu (biz daha çok kum ayırmak için kullanacağız) , tabanı eğimli olan tankın , dipte çöken kumu boru ile almak istiyoruz, ve bu borunun eğimi ne kadarlık bir açı olması lazım? bilgi veya formül herşey olur , ACİL , teşekkürler yardım için
  5. Atiksu aritma tesisi çökeltme tanki çift sira savak hesabi yardim!!!

Arkadaşlar merhaba çökeltme tankında savak yükünü sağlamak amacıyla çift sıra savak yapmak durumundayım fakat elimde yeterli bilgi yok . tasarım konusunda yardım edebilecek olan var mı ?