Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Gmail Drive

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında Murat Akyüz tarafından paylaşıldı.

1. Murat Akyüz

Murat Akyüz CMNet Üyesi

Uzun süredir bekliyordum. Bugünlerde uygulamaya konmuş ve benim çok hoşuma gitti sizinle paylaşmak istedim :))
    https://drive.google.com/start#home

Adsız.jpg

2. Fatih Özcan

Fatih Özcan Site Kurucusu

Denediniz mi acaba? Sky drive mı iyi bu mu?

3. Murat Akyüz

Murat Akyüz CMNet Üyesi

Kurdum ve deniyorum şuan sky drive kullanmadım açıkcası. Bilgisayarınıza sıradan bir klasör atıyor ve kendisi olduğu gibi klasörü mail hesabınız ile güncelliyor.

4. Murat Akyüz

Murat Akyüz CMNet Üyesi

Skydrive'da herşeyi tek tek explorer'i açıp mı yüklüyorduk. Yoksa google drive'a konmuş olan özellik skydrive'da varmıydı.
    Google drive bir yazılım ile bilgisayara kuruluyor ve masa üstüne bir klasör yerleştiriyor. Yapacağımız şey internete yüklenmesini istediğimiz şeyleri buraya kopyalamak. Kendi kendine güncelliyor. Bana kullanımı kolay geldi.

5. Murat Akyüz

Murat Akyüz CMNet Üyesi

Galiba skydrive ile aynı türde bir şeymiş :) Şu anda skydrive indiriyorum bir de onu deneyeyim :)

6. Fatih Özcan

Tür olarak aynı evet. Farkı ise skydrive da 25 gb hakkım var benim. Asıl merak ettiğim aktarım hızları.

7. Murat Akyüz

Murat Akyüz CMNet Üyesi

Yaklaşık 50 dk da 150 MB civarı upload yapmış. İlk aktarım esnasında bu konuyu açmıştım.

8. Fatih Özcan

Sky Drive sanırım daha iyi yaklaşık 2 saatte 2 GB upload yaptım. Fakat internet hızıyla da ilgili. Test etmek için yine sizin bir deneme yapmanız sağlıklı olacaktır.

9. Murat Akyüz

Murat Akyüz CMNet Üyesi

Ben az önce skydrive girdim de kapasite olarak 7 GB gözüküyor. Bakalım 25 GB nasıl yapılacakmış bir araştırayım. Bir yerlerde okuduğum kadarıyla daha öncesinde 25 GB'mış fakat 7GB düşürülmüş.

10. Fatih Özcan

Eski kullanıcılara yaptıkları bir ayrıcalık. Solda bir buton beliriyor 25 GB yükselt diye.

11. Hakan Güngördü

Hakan Güngördü CMNet Üyesi

ne kadar eski kullanıcı acaba...bende çıkmadı öyle bir şey :( 4-5 sendedir kullanıyorum gmaili

12. Fatih Özcan

Gmail değil Hakan bey,

Microsoftun servisi Sky Drive..

13. Murat Akyüz

Murat Akyüz CMNet Üyesi

25 GB yükselttim ayarlardan yapılıyor :)
    Bu arada benim ortalama denemelerime göre aktarım hızları şöyle

Google drive : 2 saatte 654 mb
    Skydrive : 3 saatte 648 mb

Fatih Özcan bunu beğendi.
Gmail Drive konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Sürücü (Drive)

Yönetmen : Nicolas Winding Refn Oyuncular : Ryan Gosling , Carey Mulligan , Bryan Cranston , Oscar Isaac, Christina Hendricks Tür: Suç Yapım Yılı: 2011 Senaryo: Hossein Amini , James Sallis Yapım Ülkesi: ABD Orijinal Dil: İngilizce Orijinal Adı: Drive Filmin Özeti Hollywood’da dublörlük yapan ve iyi araba kullanabildiği için geceleri de soygunlara katılan araba sürücüsünün hayatı,...