Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Tehlikeleri Belirle Grup halinde çalışma

Konu, 'CMNet Forum Arşivi' kısmında Fatih Özcan tarafından paylaşıldı.

1. Fatih Özcan

Fatih Özcan Site Kurucusu

Aşağıdaki fotoğraflarda tehlike kaynakları ve bu tehlikelere istinaden ortaya çıkabilecek risklerin tahmin edilerek bulunması amaçlanmıştır. Tehlikeli olabilecek bazı hususlar herbir resim için o resmin altında belirtilmiştir.
    25. Grup halinde çalışma
    Tamir ve bakım amacıyla bir grup işçi buldozerin üzerinde çalışıyor.
    risknasilbelirlenir-25.gif
    Tehlikeli Olabilecek Hususlar
    1. Araç çalışır vaziyette ve tehlikeli bir konumda bırakılmış. İşçiler her an düşme ve sıkışma riskine maruz kalabilirler.
    …………………………………………………………………………………………………
    ………………………………………………………………………………………………….
    Kaynak: Japan International Center for Occupational Safety and Health(JICOSH) ve Safety Association of Construction and Loading Vehicles (SACL).

2. cemba82

cemba82 CMNet Üyesi

2. Grup halinde aynı ekipman üzerinde eş zamanlı yapılan çalışma nedeniyle işçilerden biri diğerinin zarar görmesine neden olabilecek bir değişiklik yapabilecektir.

Mine Soysal bunu beğendi.
Grup halinde çalışma konusuna benzer içeriklerimiz
  1. İrtibat halinde oldugum sirketlere cevre danısmanlıgı yapabilecek,,

genc, dinamik ve basarı odaklı cevre mühendisleriyle tanısmak isterim (kamuda calısmaktayım)
  2. Lisanssız firmayla çalışılması halinde

Merhaba Arkadaşlar, çalıştığım tesiste çıkan metal hurda atıklarını ben bu tesiste çalışmaya başlamadan önce lisansı olmayan bir firmaya vermeye başlamışlar.(hurdacı) Bunu engellemeye çalıştım fakat pek başarılı olamadım.Bana önereceğiniz lisanslı bir geri dönüşüm firması var mı? Bunun denetimi yapılıyor mu? Fark edilirse ne kadar ceza alırız? Şimdiye kadar denetime gelen kimse bana bu...