Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Gübre değeri olan kompost malzemesini(fertilizer)

Konu, 'Arıtma Çamurları ve Bertarafı' kısmında Mustafa Bolat tarafından paylaşıldı.

1. Mustafa Bolat

Mustafa Bolat CMNet Üyesi

Merhaba arkadaşlar tesisimizin sonucu çıkan gübreyi değerlendirmek istiyoruz, tamamen steril hale gelmiş ve 50 kg paketler şekilde paketlenmektedir,bu gübreyi satın alacak bi yer biliyormusunuz?
    Acil bir konu olduğu için araştırmadan yazıyorum.

Gübre değeri olan kompost malzemesini(fertilizer) konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Tavuk çiftlikleri gübre berterafı

arkadaşlar merhaba, tavuk çiftliklerinden oluşan gübrenin bertafı konusunda bilgisi olan arkadaşlarımız var mı? (biyogaz ve gübre susuzlaştırma tesisleri dışında)
  2. Havalandırma havuzunda imoff değeri 800/30 dk olan arıtmadaki problem ne olabilir?

Arkadaşlar merhaba; Üzüm işletme tesisindeki atıksu arıtma tesisinde bir problem var, sorunu nasıl çözülebilir, görüşlerinizi söylermisiniz, Havalandırma havuzundaki imoff değeri 800-700 arasında değişmektedir 30 dakikada bu değerin 350-400 arasında olması gerekmektedir bu sorunu nasil giderebiliriz. görüşlerinizi söyleyebilirimisiniz arkadaşlar.
  3. Insan ve değeri

Dünyaca ünlü bir firma Dudullu da alışveriş merkezi yaptı, Yanına da otel inşa ediyor, Hayırlı olsun. Buraya kadar çok güzel çünkü yatırımın kötüsü olmaz. Her yatırım iş kapısı, en azından ben öyle görüyorum. İnşaatın yaya kaldırımı ile hiç işi olmamasına rağmen yaya kaldırımı doğrudan işgal edilmiş, İnsanlar o bölümü geçmek için hem araçlara dikkat etmek ve , hem de inşaat malzemelerine...
  4. Kompost gübre yeşil alan uygulamaları

Arkadaşlar kompost gübrenin yeşil alanda ( park ve bahçelerde) kullanılması halinde, %10 ila %15 lik bir yeşil alan sulama konusunda su tasarrufu ettiğini okudum bir araştırmada. Bu konuda bir çalışma yapan arkadaşımız varmı? gerçekden bu değerler %10 luk bir su tasarrufu sağlanabilinir mi?