Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

hafriyat toprağı yönetimi

Konu, 'Katı Atıkların Kontrolü' kısmında Meril San tarafından paylaşıldı.

 1. Meril San

  Meril San CMNet Üyesi

  merhabalar, maden ve taş ocakları işletmelerinde ortaya çıkan hafriyat atıkları ile ilgili nasıl bir bildirim yapmalıyım ve yönetimi, geri kazanımı konusunda bilgi verebilecek bu konuda çalışan bir arkadaş yardımcı olabilir mi acaba ? şimdiden çok teşekkürler..
   
 2. Yavuz Soysal

  Yavuz Soysal CMNet Üyesi

  İlgili mevzuat "Hafriyat Toprağı, İnşaat ve Yıkıntı Atıklarının Kontrolü Yönetmeliği"ne başvurabilirsiniz. Yeterli bilgi yönetmelikte yok ancak yol gösterici olabilir.
   
 3. Rıdvan Gödel

  Rıdvan Gödel CMNet Üyesi

  Bildiğim kadarıyla çıkan hafriyat uygun rezerv sahada yönetmelik doğrutusunda en son kapatma esnasında kullanılmak üzere depolanması gereklidir.
   
 4. Kağan

  Kağan CMNet Üyesi

  Madencilik Faaliyetleri ile Bozulan Arazilerin Doğaya Yeniden Kazandırılması Yönetmeliği kapsamında iseniz, yönetmeliği incelemenizde fayda var.
   
hafriyat toprağı yönetimi konusuna benzer içeriklerimiz
 1. Belediyeler ve hafriyat atıkları

  Arkadaşlar merhaba, belediyelerde hafriyat atıkları ile ilgili bir çalışma yapan varmı acaba benim çalıştıgım belediyede daha önce hafriyatla ilgili hiç bir şey yapılmamıs. sadece belediyenin kendi şantiyelerinden çıkan hafriyatları dökmek için kullandığı bir alan var. Şehrimizdeki doğalgaz firmalarından kaynaklanan hafriyatlar için ciidi bir önlem alınması gerekli herkes kafasına göre yerlere...
 2. Hafriyat toprağı ve inşaat yıkıntı atıkları yönetmelik taslağı

  Ekteki taslak yönetmeliğin akibeti ile ilgili bilgisi olan var mı? şubat 2011 de yayınlanmıştı.
 3. Hafriyat toprağı ve inşaat yıkıntı atıkları

  Merhaba Arkadaşlar, Hafriyat atıkları ve inşaat yıkıntı atıklarının geri kazanılması ile ilgili izni kimin verdiği belirsizliğini koruyor, İstanbul da durum muallak bu konuda bilgisi olan veya bu izni veya lisansı alan arkadaşlar varsa konu hakkında biraz bilgi verebilir mi ? Ayrıca Hayırlı kandiller, şimdiden teşekkürler.
 4. Yürürlükte Hafriyat toprağı, inşaat ve yıkıntı atıklarının kontrolü yönetmeliği

  HAFRİYAT TOPRAĞI, İNŞAAT VE YIKINTI ATIKLARININ KONTROLÜ YÖNETMELİĞİ Resmi Gazete Tarihi: 18.03.2004 Resmi Gazete Sayısı: 25406 Amaç Bu Yönetmeliğin amacı; hafriyat toprağı ile inşaat ve yıkıntı atıklarının çevreye zarar vermeyecek şekilde öncelikle kaynakta azaltılması, toplanması, geçici biriktirilmesi, taşınması, geri kazanılması, değerlendirilmesi ve bertaraf edilmesine ilişkin teknik...
 5. Iş makinası hafriyat çalışmaları

  Herkese merhaba, Daha önce Hafriyat firmasına risk analizi yapan arkadaşımız var mı? Bu konuda döküman paylaşımı yapabilir mi? Şimdiden teşekkürler.