Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Hastane pazarlık

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında Merve Yeşildağ tarafından paylaşıldı.

1. Merve Yeşildağ

Merve Yeşildağ CMNet Üyesi

merhaba arkadaşlar;
    daha demin bana bir yazı geldi. hastane ambalaj atıklarını pazarlık usulü ile satacakmış. böyle bir şey mümkün mü ? saçma geldi bana ve araştırıyorum bende. bilgisi olan var mı?şimdiden tesekkur ederim

2. İbrahim Uysal

İbrahim Uysal CMNet Üyesi

yazı nerden geliyor? öyle bir şeyin olabiletesi yok gibi. belki mücavir alan dışıysa..

3. Merve Yeşildağ

y
    ok ya hastane ıste isim vermeyım ama merkezı bır yerde. uyarıcı yazı nasıl yazabılırım neye dayanarak yazabılırım:) onu arastırıyorum

4. Merve Yeşildağ

arkadaşlar araştırmalarım sonucu şunu buldum "Devlet ihale kanununun 51.a maddesi gereği pazarlık usulü ile satış"yapabiliyorlarmış. röntgen suları,kağıt-karton,cam, plastik grubu bu şekilde oluyormuş.

5. İbrahim Uysal

bence bu şekilde bişi olmaz sonuçta belediyenin atık yönetim planı vardır atıklar da bu plana göre toplanıp geri kazanımı/bertarafı yapılır.

6. Merve Yeşildağ

bencede ama pazarlık usulü varmış ki bu bulunduğum şehirde degıl baska sehırden geldı bıde uzerınde teklıf yazısı degıldır yazıyor:)

7. İbrahim Uysal

şimdi hatırladım da buna benzer bi olayda bizim başımızdan geçmişti. anlaşmalı olduğumuz belediye sınırları içindeki hastane ilçe dışından başka bi firmadan bu tür atıklarını ücretli alması için yazı yazmış. firmada da alamayacağını bu tür işlerin bu şekilde yürümediğini yazmış ve bize yönlendirdi. bizde hastaneyle irtibata geçip durumu izah ettik problem çıkmadı yönetmelik açık sonuçta. olmadı belediyeyi arayıp teyid ediyorlar.

8. Merve Yeşildağ

şimdi ben yönetmelik gereği böyle olmadıgını uygulama planı dogrultusunda yapılması gerektıgını mı soylemem gerek? yardımcı olursanız cok sevınırım

9. İbrahim Uysal

evet biz öyle yaptık çözüldü. atık yönetim planı ve aaky den bahsettik. sonradan belediyeyi arayıp teyid etmişler.

Merve Yeşildağ bunu beğendi.
  10. Merve Yeşildağ

Hastane pazarlık konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Hastane çevre görevlisi

180 yataklı hastanede çevre görevlisi olarak çalışan çevre müh...hastane ile ilgili çevre konusunda hangi işlemlerin yapılması gerekir... çok teşekkür ederim başarılar dilerim...
  2. hastane,

merhabalar , çevre görevlisi olarak hastaneye müracat etmek istiyorum ama hastane bu konu hakkında yazı geldi örnek bir hastane gösterin dedi bizde yapalım dedi lütfen bana yardımcı olurmusunuz??
  3. Hastane atık suları

Arkadaşlar merhaba, Hastane atıksularının karakterizasyonu ve arıtımı ile ilgili araştırma yapıyorum ve açıkçası pek bir bilgim yok. Üstelik birkaç makaleden başka herhangi bir döküman bulamadım. Bu konu ile ilgili elinde döküman olan varsa paylaşabilirmi?
  4. Hastane yatakları

Günaydın arkadaşlar, Bir meslektaşımız hastane yataklarının bertarafı konusunda sıkıntı çektiğini belirtmiş.Bir diğer arkadaşımız yatakların metal kısımlarının hastane personeli tarafından çıkarılıp,yatağın tıbbi atık poşetlerinin içine konup,o şekilde bertaraf edilen yere gönderilmesi konusunda bilgi vermiş. Bu konuda uygulama bu yönde mi?Hastane personelinin metal kısmı çıkaracak bir...
  5. Hastane Ambalaj Atıkları!

Firmalar için belli ölçüde sıkıntı olan hastane ambalajlar hakkaında birkaç sorum olacak bilgisi olan yardımcı olursa çok sevinrim. * Öncelikle hastaneden çıkan şırıngaların konulduğu üzerinde geri dönüşüm amblemi olan fakat ön yüzü jelatin(opp) arka kısmı ise kağıt olup birbirine kontamine olmuş ambalaj nasıl alınması gerekiyor ve alındıktan sonra nasıl ayrılacak???? * Bu atıkları...