Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

hastane,

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında Merve Hatice tarafından paylaşıldı.

1. Merve Hatice

Merve Hatice CMNet Üyesi

merhabalar ,
    çevre görevlisi olarak hastaneye müracat etmek istiyorum ama hastane bu konu hakkında yazı geldi örnek bir hastane gösterin dedi bizde yapalım dedi lütfen bana yardımcı olurmusunuz??

2. Fatih Özcan

Fatih Özcan Site Kurucusu

Cevap: hastane,

yönetmeliği gösterin !

3. Merve Hatice

Merve Hatice CMNet Üyesi

yönetmeliği gösterdim ama örnek tesis hastane istiyolar yoksa 5 6 ay alır dediler :(

4. Göksel Kurtuluş

Göksel Kurtuluş CMNet Üyesi

Merhaba,

Hastanenin tam olarak ne demek istediğini anlayamadım. Neyi örnek olarak görmek istiyorlar? çevre mühendisi çalıştıran hastane mi? (ben hastanede çalışıyorum ve bildiğim bir hastane daha var çalıştıran) yoksa çevre izni alan bir hastane mi görmek istiyorlar? (işte bu biraz zaman alır)

5. cvrzet

cvrzet CMNet Üyesi

İl çevreye şikayet edin, şaka şaka :) yönetmelikte acıkca yazıyor, onu görmüyolarsa, çalışma konusunu bir daha değerlendirin

6. Yasin Aslan

Yasin Aslan CMNet Üyesi

Bence siz başka bir iş bulun o hastaneyide düzenli olarak bimerden, büyükşehir beledityesine, belediyeye, il çevreye sağlık bakanlığına ve verigi dairesine aynızamanda sgk ve çalışma ve sosyal güvelik bakanlığına düzenli olarak şikayet edin, yada siz bilgileri verin biz edelim :)=

7. salih38

salih38 Misafir

işte burda iş il müdürlüklerine kalıo yani bakanlık mevzuatı çıkarıyor ama uygulamada il müdürlükleri biraz pasif kalıyor devletin sağlıklı çalışmasına bir örnek kamu sektörü zincirleme çalışması gerekiyor

8. Erhan Akkuş

Erhan Akkuş CMNet Üyesi

:) hastanede ÇaliŞma alanlarimiz olduĞunu bİlmİyordum :) bİraz yÖnetmelİk okumaliyim:))

9. melahat

melahat CMNet Üyesi

Şuan bizde bir hastanenin danışmalığı yapıyoruz, aynı sorunları bizde yaşadık yönetmeliği götürüp bu konu hakkında hastaneye bilgi verebilirsiniz.
    ayrıca hastaneler ile alakalı olarak benim başka bir sorum olacak, hastaneler hangi izin ve lisanlara tabidir. hastanede evsel ve tıbbi atıklar ayrı olarak toplanıp, geçici depolanmaktadır. Fikirlerinizi paylaşıp yardımcı olabilirmisiniz.

10. Göksel Kurtuluş

11. Merve Hatice

Merve Hatice CMNet Üyesi

yardımcı olursanız sevinirim bende ne yapacağımı bilemedim eğer bi sakıncası yoksa çalıştığınız hastanelerin isimlerini söylerseniz sevinirim.

12. Göksel Kurtuluş

çalıştığım yer gizli değil zaten profilimde yazıyor :) ama bunu söylemen girmek istediğin hastane için bir önem taşımayacaktır. Bu sefer de başka yok mu derler. Ama sen söyle yine de ayrıca çevre müh. çalıtırmayan fakat danışmanlık alan da birçok hastane var.

13. Merve Hatice

Merve Hatice CMNet Üyesi

teşekkürler
    umut dünyası :(

14. Göksel Kurtuluş

ümidini yitirme, sen kapıları aşındırmaya devam et sonuçta dirençleri kırılır :)

15. Merve Hatice

Merve Hatice CMNet Üyesi

inş. ya ben küçük bi şehirdeyim fazla seçeneğim yok bu seçeneklerde umut vadedici olmayınca insan üzülüyo :((((

16. erman

erman CMNet Üyesi

Peki bu durumda biz ne için izin/lisans alıcaz? Zaten gürültüden de muaflar. Ek-1 ve Ek-2 listesindekiler için izin/lisans alma mecburiyeti bulunuyor. Sadece muaf yazısı mı alıcaz İÇOM'dan,yada sisteme nasıl giriş yapılacak?

Sorum sadece hastaneler için değil, buna benzer izin/lisans konularından muaf olan işletmelerde izin/lisans prosedürü nasıl işlemektedir?

17. Göksel Kurtuluş

açıkçası bu konuda bakanlık ve içomlardan farklı farklı yorumlar geliyordu ben de garantiye almak için öncelikle GFB başvurusu için gerekli olan evrakları topluyorum, sonrasında sistemden GFB başvurusu yapacağım o aşamada muafiyet verilir mi verilmez mi göreceğim.

Normalde çevre izni için gerekli olan izinleri tümünden muaf olunması çevre izninden de muafiyet getirmesi gerekir. Çevre iznine tabi olup da muaf olması akıl karışıklığı yarattığı için kesinlik yok. Ben gittiği yere kadar normal prosedürü izleyeceğim ve göreceğim.

18. erman

erman CMNet Üyesi

O takdirde sadece ortak belgeleri topluyorsunuz değil mi ? Herhangi bir özel belge eklemiyorsunuz.
    Gfb alınmasından sonra, izin/lisans belgesi için müracatta ortak belge olmadığı için mevzu daha da netleşecektir o zaman.

19. Göksel Kurtuluş

evet aynen öyle, ben yapmam gerekeni yapıp topu devlete atıcam.

20. Yasin Aslan

Yasin Aslan CMNet Üyesi

Arkadaşlar Yönetmelik adı Çevre Kanununca alınması........ fakat ekler Çevreye etkisi çok olan ve Çevreye etkisi olan diye ayrılır ve bu kapsamda Çevre Denetim Yönetmeliğine bakarsanız

Denetime tabi tesisler veya faaliyetler
    MADDE 5 – (1) Ek-1 ve Ek-2 listesinde yer alan tesis veya faaliyetler çevre denetimi kapsamındadır.

ibaresini görürsünüz, bu listede bulunan her tesis izin alacak diye bişi yok ama, çevre görevlisi çalıştıracak, arkadaşlar bunlar ayrı kavramlar, Çevre İzni ve Çevre Danışmanlık Hizmeti ayrı kayvamlar bir işletmeye ikisni birden verebilirken bir işletmeye sadece Çevre Danışmanlık Hizmeti verebilirsin.

hastane, konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Hastane çevre görevlisi

180 yataklı hastanede çevre görevlisi olarak çalışan çevre müh...hastane ile ilgili çevre konusunda hangi işlemlerin yapılması gerekir... çok teşekkür ederim başarılar dilerim...
  2. Hastane atık suları

Arkadaşlar merhaba, Hastane atıksularının karakterizasyonu ve arıtımı ile ilgili araştırma yapıyorum ve açıkçası pek bir bilgim yok. Üstelik birkaç makaleden başka herhangi bir döküman bulamadım. Bu konu ile ilgili elinde döküman olan varsa paylaşabilirmi?
  3. Hastane yatakları

Günaydın arkadaşlar, Bir meslektaşımız hastane yataklarının bertarafı konusunda sıkıntı çektiğini belirtmiş.Bir diğer arkadaşımız yatakların metal kısımlarının hastane personeli tarafından çıkarılıp,yatağın tıbbi atık poşetlerinin içine konup,o şekilde bertaraf edilen yere gönderilmesi konusunda bilgi vermiş. Bu konuda uygulama bu yönde mi?Hastane personelinin metal kısmı çıkaracak bir...
  4. Hastane pazarlık

merhaba arkadaşlar; daha demin bana bir yazı geldi. hastane ambalaj atıklarını pazarlık usulü ile satacakmış. böyle bir şey mümkün mü ? saçma geldi bana ve araştırıyorum bende. bilgisi olan var mı?şimdiden tesekkur ederim
  5. Hastane Ambalaj Atıkları!

Firmalar için belli ölçüde sıkıntı olan hastane ambalajlar hakkaında birkaç sorum olacak bilgisi olan yardımcı olursa çok sevinrim. * Öncelikle hastaneden çıkan şırıngaların konulduğu üzerinde geri dönüşüm amblemi olan fakat ön yüzü jelatin(opp) arka kısmı ise kağıt olup birbirine kontamine olmuş ambalaj nasıl alınması gerekiyor ve alındıktan sonra nasıl ayrılacak???? * Bu atıkları...