Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

hastanelerde çevre izinleri

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında Burcak Bulut tarafından paylaşıldı.

1. Burcak Bulut

Burcak Bulut CMNet Üyesi

hastanelerin danışmanlığı yapılırken izlenmesi gereken yol ve stratejik yol haritası ile ilgili döküman olan varsa paylaşırsanız sevinirim

2. Yasin Aslan

Yasin Aslan CMNet Üyesi

Cevap: hastanelerde çevre izinleri

Burçak hanım bu konuda tam olarak neye iihtiyacınız olduğunu (nerde takıldığınızı sölerseniz) yardımcı olabilirim, fakat öncelikle;
    1- Hatanenin Genel Değerlendirmesini yapın,
    2- Kirletici Kaynaklarını Tespit edin (Hasta Koğuşları, Yemekhane, Kantin, Labratuvarlar, Servisler, Ameleiyat Haneler, Rmntgen Merkezi, Havalandırma Merkezi, Isıtma Merkezi, Diyaliz Merkezi, jeneratör, Ambulans kaynaklı tıbbi atıklar,Araçların atık aküleri, ÖTA, ÖTL VE emisyonları) gibi.
    3- Ünite İçi Atık Yönetim Palnını hazırlayın,
    4- Tıbbi atıklar için Beldeiye ile yapılmış protokol ve teslim senetlerini dosyalayın yoksa yapın.
    5- Ambalaj Atıkları Konusunda belediye ile görüşün yada sistemi kurara ambalaj atığı teslim tutanaklarının saklayın,
    6- Isınmadan kaynaklı,
    7- Gürültü (havalandırma)
    .
    .
    .
    .
    .
    Sevgi ve Saygılarımla.

3. Göksel Kurtuluş

Göksel Kurtuluş CMNet Üyesi

Yasin Bey'in söylediklerine ek olarak;

Tehlikeli ve tıbbi atık odalarının yönetmeliklere uygun düzenlenmesi
    Tehlikeli atık çeşitlerinin belirlenmesi, bertaraf kuruluşlarına gönderilmesi, UATF lerinin saklanması
    3 yıllık tehlikeli atık yönetim planının oluşturulması, il çevre ye gönderilmesi
    TABS şifresinin alınması ve yıllık bildirimler

4. Elif Yalçın

Elif Yalçın CMNet Üyesi

hastahanelerin diş polikilniklerinde kullanılan diş dolgusu atık maddeleri tıbbı atıklarla beraber mi bertaraf edilmekte yardımcı olursanız sevinirim

5. Göksel Kurtuluş

amalgam türü atık varsa tehlikeli atık olarak değerlendirilir. Onun dışında kan ile kontamine ise tıbbi atık olur, değilse ve tehlikeli olarak da değerlendirilmiyorsa evsel atığa gidebilir.

6. Elif Yalçın

Elif Yalçın CMNet Üyesi

evet amalgam dolgu malzemesi kullanılmaktaymış teşekkür ederim bu durumda tıbbi atıklardan ayrı değerlendirmemiz lazım peki bir soru daha sorsam diş ölçüsü için alınan kalıplar ağır oluyor diye tıbbi atık olarak değerlendirmek istemiyorlar bunu ne yapmak lazım

7. seezgn

seezgn Misafir

amalgam tehlikeliatıktır ve tehlikeli atıklarla bertaraf edilmesi gerekir fakat çok az miktarda amalşgam atık çıkıyorsa tıbbi atıklarla ertaraf edilmesi gerekir. diş kalıbı konusu da ise bilgim yok öğrenirseniz burda paylaşırsanız sevinirim bizde öğrenmiş oluruz.

8. Göksel Kurtuluş

amalganım tıbbi atık olarak bertarafının uygun olacağını düşünmüyorum. Günümüzde zaten pek fazla amalgam dolgu malzemesi kullanılmıyor, bu sebeple ancak eski dolgular değiştirilirken amalgam çıkabiliyor. Bunları da ufak bir kap içinde topladıktan sonra diğer tehlikeli atıklarla birlikte bertarafa gönderebilirsiniz. Diş kalıbını araştıracağım, öğrendiğimi burada paylaşırım...

9. seezgn

seezgn Misafir

arkadaşlar bende 606 yataklı bir hastanenin danışmanlığını yapmaya başladım bende bilgi toplamaya çalışıyordum. burda sizin de verdiğiniz bilgilerle bir metin oluşturdum en azından daha düzgün bi şekilde büütn bilgiler tam olsun diye düşündüm. ama sorun şu ki bu siteye nasıl dosya yükleyeceğimi bilmiyorum. bunun dışında da çok kaynak var elimde paylaşmak istiyorum ama dosya yükleyemiyorum. bana yol gösterirseniz bu kaynakları sizinle paylaşmak isterim.

10. Göksel Kurtuluş

cevapla sekmesinin yanında "zengin editör" sekmesine tıklayın
    yazı alanının üst kısmındaki sekmelerden ataş görünümlü olanı tıklayın (sekmenin üzerine geldiğinizde "yüklediğiniz dosyalar yazısı çıkıyor)
    çıkan küçük pencereden dosya yükleyebilirsiniz...

paylaşımlarınızı sabırsızlıkla bekliyorum :p

11. Dilan Seycan

Dilan Seycan CMNet Üyesi

arkadaşlar tıbbi atık ile ilgili belediyeyle yapılan protokolü belediye mi hazırlıyor firma mı hazırlıyor

12. Belediye hazırlıyor.

hastanelerde çevre izinleri konusuna benzer içeriklerimiz
  1. hastanelerde çevre görevlisi

merhaba ben bir devlet hastanesinde çevre mühendisi olarak göreve başladım. çevre görevlisi belgemde var. fakat nerden ve nasıl başlayacağımı bilemiyorum. çevre hizmet birimi oluşturmam gerekiyor mu. nerden ve nasıl bilgi alabilirim.
  2. Çevre görevlisi belgesi ve çevre izinleri hakkında

Herkese selamlar, Forumda araştırdım bulamadım, Çevre Görevlisi belgesini Çevre ve Orman bakanlığından alanlar herhangi bir güncelleme yapmalılar mı? Bir de , çevre görevlisi belgesi sahibi olup, aynı zamanda bir firmanın sahibi olan kişiler, kendi firmaları ile ilgili çevre izinleri işlemlerini yürütebilir mi?
  3. "Çevre İzinleri ve Çevre Bilgi Sistemi Kullanımı"- Eğitim Duyurusu!

Sayın Yetkili; UENCO Uluslararası Enerji ve Çevre Teknolojileri Mühendislik ve Müşavirlik A.Ş. olarak; 17 Şubat Cuma (09:00 - 17:00) : "Çevre Mevzuatları Kapsamında Yer Alan Yükümlülükler" ve 24 Şubat Cuma (09:00 - 17:00) : "Çevre İzinleri ve Çevre Bilgi Sistemi Kullanımı ve Uygulama Eğitimi"...
  4. E-Çevre İzinleri Destek Hattı Hk. (Danışmanlık Firmaları, Çevre Yönetim Birimi ve Çevre Görevlisi)

Arkadaşlar E-Çevre izinleri ile ilgili tüm sorunlarınız için yeni iletişim bilgileri; Çevre ve Şehircilik Bakanlığı E-Çevre İzinleri Destek Hattı Tel: 0312.586.35.81 Çevre ve Şehircilik Bakanlığı E-Çevre İzinleri E-Posta : izinlisans2@csb.gov.tr Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Çevre Bilgi Sistemi E-Posta: cevre.bilgi@csb.gov.tr Not: Daha önce destek verdiğimiz...
  5. Hastanelerde çevre görevlisi

Merhaba, ben daha önce hemşire olarak çalıştığım hastanede 8 aydır çevre görevlisi olarak çalışıyorum; benden sonra 2 biyolog arkadaş ta çev.gör. belgesi alıp birime geldiler. İl genelinde çev.gör. 4 kişi var; tek çev.müh. benim. Biliyorsunuz Kamu Hastaneler Birliği kuruldu. İl genelinde tek bir başhekimlik gibi genel sekreterlik var. Genel sekreter beni çev.yön.bir. kuralım 12hastaneye bak...