Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Hava kirliliği sunumu

Konu, 'Hava Kirliliği ve Kontrolü' kısmında Merve Yeşildağ tarafından paylaşıldı.

1. Merve Yeşildağ

Merve Yeşildağ CMNet Üyesi

merhaba,
    benim hava kirliliği ile ilgili sunum yapacam .
    lise ve ortaokullara genellikle hitap edecem.
    Sunum hazırladım hoşumada gitti ama seviyesi biraz ağır gibi oldu yani onları düşününce biraz sıkılabilecekleri aklıma geldi.
    sizinde fikirlerinizi almak istiyorum nasıl basite indirebilirim?
    neler yapabilirim zamanım var biraz bu yüzden gerekirse tamamen değiştirebilirim de:)
    tüm fikirlere açığım şimdiden tesekkur ederım.
    Sunumum bitince buradan paylaşırım.
    Belki daha sonradan bır arakadasın daha işine yarar;)

2. Fatih Özcan

Fatih Özcan Site Kurucusu

Sunumunuzu ekleseydiniz üzerinden konuşurduk.

Hayattan somut örnekler verin teknik terimler kullanmayın. Resim ve videolar ile süsleyin.

3. Merve Hanım Su Vakfı tarafından Çevre Günü için (sanırım geçen yıldı) hazırlanmış sunumlar vardı. ilk-orta-lise şeklinde ayrılmış olarak 3 farklı konuda sunumlar yayınlamışlardı. ben işyerinde lojmanda kalan ailelerdeki öğretmenlerle paylaşıp okullarında göstermelerini tavsiye etmiştim. çok güzel uygulanmıştı. sizin çalışmanıza da örnek olabilir düşüncesiyle iki tanesini paylaşıyorum. iyi çalışmalar.

Ekli Dosyalar:

4. Merve Yeşildağ

çok teşekkür ederim yarın yapiyorum yaptıktan sonra paylasirm:) çok sağolun

Ayşegül Öner Albayrak bunu beğendi.
  5. Merve Yeşildağ

Hava kirliliği sunumu konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Hava kirliliği

Doğal olarak saf atmosfer az veya çok miktarda, büyük bölümü suni olan yabancı maddelerin üretimi ile kirletilir. Bunların başında petrol ürünleri ve endüstriyel kirleticiler gelmektedir. Özellikle son yıllarda, endüstriyel aktivitenin, şehirleşmenin ve nüfusun arması ile kirletici maddelerin kullanımı ve miktarıda hızla artmaktadır. Atmosfere dağılarak, onu kirleten kirleticiler katı, sıvı ve...
  2. Hava kirliliği öldürüyor

Yılda yaklaşık 2 milyon kişi hava kirliliği yüzünden hayatını kaybediyor Dünya Sağlık Örgütü'nün araştırmasına göre, her yıl yaklaşık 2 milyon insan hava kirliğinin yol açtığı hastalıklar nedeniyle hayatını kaybediyor. Araştırmaya 91 ülkeden bin 100 kenti dâhil eden Dünya Sağlık Örgütü, hava kirliliğinin sadece gelişmekte ve kalkınmakta olan ülkelerde değil, gelişmiş zengin ülkelerde de...
  3. Hava kirliliği sunumu

Mayıs ayında Hava Kirliliği konulu bir sunum yapacağım ve şu an da bunun hazırlığı içersindeyim.Aklımı kurcalayan sıradan sunumların dışında dinleyiciye faydalı olan ve bu önemli konunun ne kadar ciddi boyutta olduğunu gösterebilmek için ne yapabilirim sorusuydu. Biraz araştırma yaptım ve karşıma bu fikir çıktı; sizinde bildiğiniz gibi Çin'de ki endüstrinin hızlı gelişimi ve yeterli önlem...
  4. Hava kirliliği ve denetimi

Hava kirliliği dersi vize final soruları veya notları olan varmı ?*
  5. Hava kirliliği

hava kirliliği ve yağmur suyu kalitesi ile ilgili not lazım yardımcı olabilirseniz sevinirim