Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Hava kirliliği

Konu, 'Soru ve Cevap' kısmında Burçin Güneri tarafından paylaşıldı.

 1. Burçin Güneri

  Burçin Güneri CMNet Üyesi

  hava kirliliği ve yağmur suyu kalitesi ile ilgili not lazım yardımcı olabilirseniz sevinirim
   
 2. Dejavu

  Dejavu CMNet Üyesi

  Asit yağmurları üzerinden araştırmanızı tavsiye ederim.
   
 3. Ercan Selvi

  Ercan Selvi CMNet Üyesi

  Burçin hanım bitirme çalışmamın ön araştırma kısmı olan dosyayı paylaşıyorum belki işinizi görür
   

  Ekli Dosyalar:

 4. Serhan Levent

  Serhan Levent CMNet Üyesi

  arkadaşlar bana atmosferin dikey profildeki sıcaklık farklarının nedenleri ayrıntılı bir şekilde lazım yardım edebilir misiniz..
   
 5. Yeşil Aşkı

  Yeşil Aşkı CMNet Üyesi

  Dikey profiledeki sıcaklık değişimleri "Atmosferin Tabakalarındaki Yapıdan" kaynaklanmaktadır. Atmosferin tabakalarını incelemeni tavsiye ederim. Sıcaklığın Dikey Değişimi diye de aratabilirsin.
   
  Dejavu, Serhan Levent ve Fatih Özcan bunu beğendi.
 6. Burçin Güneri

  Burçin Güneri CMNet Üyesi

  hava kirliliğinden kaynaklı yağmursuyu kalitesi değişimleri (ph, İletkenlik, Çözünmüş oksijen ..vb) , hava kalitesinin yağmur suyu üzerindeki etkileri ile ilgili bilgi lazım yardım edebilirmisiniz.
   
 7. Yeşil Aşkı

  Yeşil Aşkı CMNet Üyesi

  Merhaba Burçin Hanım,

  Hava kirliliğinden kaynaklı yağmursuyu kalitesi konu başlıklı altına bir adet PDF dosya linki verdim. Onu incelediniz mi acaba?
   
Hava kirliliği konusuna benzer içeriklerimiz
 1. Hava kirliliği

  Doğal olarak saf atmosfer az veya çok miktarda, büyük bölümü suni olan yabancı maddelerin üretimi ile kirletilir. Bunların başında petrol ürünleri ve endüstriyel kirleticiler gelmektedir. Özellikle son yıllarda, endüstriyel aktivitenin, şehirleşmenin ve nüfusun arması ile kirletici maddelerin kullanımı ve miktarıda hızla artmaktadır. Atmosfere dağılarak, onu kirleten kirleticiler katı, sıvı ve...
 2. Hava kirliliği ödevi

  Çevre ve hayat kalitesi mükemmel olan olan hayalinizdeki bir şehir ve halkı sizce nasıl oluşturulabilir? açıklayınız.
 3. Endüstriyel hava kirliliği

  arkadaşlar bitirme tezim için bir endüstriyel hava kirliliği konumu özelleştirmem gerekiyor herhangi bi fabrikanın bacasından çıkan kirleticiler neler ne gibi önlemler alınıyor alınmazsa neler oluyor ne kadar kirlilik giderilebiliyor gibi soruların cevapları lazım bi fabrikayla ilgili yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkür ederim yardım edebilecek kimse yok mu?
 4. Hava kirliliği sunumu

  Mayıs ayında Hava Kirliliği konulu bir sunum yapacağım ve şu an da bunun hazırlığı içersindeyim.Aklımı kurcalayan sıradan sunumların dışında dinleyiciye faydalı olan ve bu önemli konunun ne kadar ciddi boyutta olduğunu gösterebilmek için ne yapabilirim sorusuydu. Biraz araştırma yaptım ve karşıma bu fikir çıktı; sizinde bildiğiniz gibi Çin'de ki endüstrinin hızlı gelişimi ve yeterli önlem...
 5. Hava kirliliği ve denetimi

  Hava kirliliği dersi vize final soruları veya notları olan varmı ?*