• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

HDPE nedir?

kubir

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Sakarya Ambalaj Geri Dönüşüm
Arkadaşlar merhaba,

Alış yaptığımız firmalardan birinde böyle bir ürün çeşitinden bahsediyorlar, link meyve suyunun üretim artığıymış. Bu ürün pc ve co gibi piyasası olan bir atık mıdır ? Birde fiyatlarını bilen varsa çok memnun kalırım.

High Density Polyetylene. yani yüksek yoğunluklu polietilen. bu ürün kullanılarak yüksek yoğunluklu polietilen granül üretilerek bir çok sektörde hammadde olarak kullanılmaktadır.

Peki arkadaşlar bu üretim atığıymış, tehlikesiz tata sahip değiliz şuanlık, ama tehlikesiz geri kazanımımız mevcut
02 01 04 Atık plastikler (ambalajlar hariç)
07 02 13 Atık plastik
12 01 05 Plastik yongalar ve çapaklar
16 01 19 Plastik
17 02 03 Plastik
19 12 04 Plastik ve lastik
20 01 39 Plastikler
Bu kodların hangisine girer acaba bu atık ?

link meyve suyu şişesi ise ambalaj atığı olur. üretim atığı diyorsun gerçi sen. 07 02 13 daha mantıklı geliyor bana

02 01 04 de gıda hazırlama ve işlemeden diyor ya bu, ya sizin dediğiniz yada 20 01 39 herhalde başka bir koda girmez diye düşünüyorum.

@kubir firmanın atık yönetim planına bak onlar o atığı hangi kod ile tanımlamışlar ise o kodla al

HDPE: Üretim esnasında polietilen hammadde, boyar madde ve yardımcı katkılarla hazırlanır. Çok düşük geçirimliliğe sahip sentetik membran ya da bariyerdir.
Bu nedenle;

07 02 99

Başka bir şekilde tanımlanmamış atıklar
[TBODY] [/TBODY]
kodu daha doğru olur .

Firmanın danışmanlığı yapan çevre müh. sorucam onlar hangi kod ile giriyorlarsa bende öyle giricem bakalım :) Yardım eden herkese çok teşekkür ederim :)