Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

HES'lere Çevre Danışmanlık Hizmeti

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında Yağmur Cengiz tarafından paylaşıldı.

 1. Yağmur Cengiz

  Yağmur Cengiz CMNet Üyesi

  Arkadaşlar Günaydın,

  HES'ler çevre izni kapsamında değerlendiriliyorlar mı? Araştırdım fakat bir şey bulamadım. Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilirse çok sevinirim. İyi Çalışmalarrrr
   
 2. Tunalper

  Tunalper CMNet Üyesi

  Günaydın. Evet yönetmelikte yer almamış zaten, dolayısıyla çevre izinleri kapsamında değerlendirilmeyecektir. Proses olarak düşündüğümüzde de ÇED süreci dışında çevresel izin gerektirecek pek bir şey de göremiyorum. Önemli olan HES'i hiç kurdurmamak ;)
   
 3. Mehtap Işık

  Mehtap Işık CMNet Üyesi

  Yönetmelikte HES kapsam dışı bırakılmış. Ancak HES inşaatı sırasında kırma eleme tesisi kurulacaksa veya patlatma yapılan taş ocağı bulunursa; kırma eleme tesisi (kapasitesine göre) ve taş ocağı yönetmelik kapsamına girebilir. Ama bu durumda da bu iki tesis kısa süreli çalışacaksa kapsam dışı da kalabilir.
   
 4. Taner Karacaylı

  Taner Karacaylı CMNet Üyesi

  Mehtap hanımın dediklerine katılıyorum akköy-2 hes projesinde görevliyim
  soru ve sorunlarınız olursa arayabilirsiniz. Soru ve sorunlar burada sorulsun ki herkes faydalansın Taner cim.. Fatih Özcan
   
 5. İsmet Arslan

  İsmet Arslan CMNet Üyesi

  Bu konuda bende senden yardim almak İsterİm. YYeni bir proje geçti elimize ama ne yapabilirim hiçbir bilgim yok
   
 6. Taner Karacaylı

  Taner Karacaylı CMNet Üyesi

  Telefonla yardım alan birçok arkadaş oldu şu ana kadar fatihçiğim danışmanlık firması kuran arkadaşlarla ayrı olarak görüşmek istediğimden öyle dedim:)))
   
 7. Yasin Aslan

  Yasin Aslan CMNet Üyesi

  Hesler muhtemelen unutulmuş yada çed izleme süreçleri dikkate alınarak kapsam dışı bırakılmış ama lisans almasa da Çevre Denetim Yönetmeliğinde Çevreye etkisi Çok olan ve etkisi olan tesisler (ek-1 ve ek-2)Çevre Denetimi kapsamında dır ve çevre denetimi kapsamında olan firma ve kuruluşlar çevre görevlisi çalıştırmak yada çevre yönetim birimi kurmak yada çevre danışmanlık hizmeti almak zorundalar, eğer heslerin çevreye etkisi yok ise neden Çed raporu isteniyor ki hastanelerden ve benzin istasyonların deşarj yapsa dahi istenmezken çed raoru burada bir çelişki var!
  Sevgi ve Saygılarımla.
   
 8. Bulut Yılmaz

  Bulut Yılmaz CMNet Üyesi

  Peki ÇKAGİLHY kapsamında Ek-1 ve Ek-2 listesinde yer alamayan tüm işletmeler için Çevre denetimine tabi olması yani çevre görevlisi bulundurma yada danısşmanlık hizmeti alması gerekir mi? Yoksa işletmelere göre ayrı ayrı mı değerlendirilmektedir?
   
HES'lere Çevre Danışmanlık Hizmeti konusuna benzer içeriklerimiz
 1. hastaneler için çevre danıuşmanlık hizmeti

  hastanelerde çevre danışmanlığı konusunda izlenecek yol
 2. çevre danışmalığı yada görevlisi hizmeti alınması hakkında

  Arkadaşlar merhaba; grup şirketlerimizden birtanesi izinler lisanslar yönetmeliği kapsam dışı olduğuna dair il çevre müdürlüğünden görüş alındı. bu şirketimiz için çevre danışmalığı yada görevlisi hizmeti alınmasına gerek varmıdır ?
 3. İSG danışmanlık hizmeti hk.

  İŞYERİ SAĞLIK VE GÜVENLİK BİRİMLERİ İLE ORTAK SAĞLIK VE GÜVENLİK BİRİMLERİ HAKKINDA YÖNETMELİK te bulamadım. OSGB şubesi olamayan bir yerde iş üvenliği danışman firması uzmanlık hizmeti verebilir mi?
 4. Mineralli su (hazır su) üretim tesislerinde çevre görevlisi hizmeti

  arkadaşlar hazır mineralli su üreten bir tesiste çevre görevlisi hizmeti alma zorunluluğu var mı? yada çevre mühendisliği çalıştırma zorunluluğu mu vardır? yoksa her ikisi de zorunlu mudur? bu muammayı çözecek fikri olacak arkadaşları bekliyorum...
 5. Bir çevre mühendisinin olmadığı yerde belediye hizmeti olmaz.

  Çok doğru ama keşke uygulansa heryerde.. [media] Not : Video asla siyasi bir amaç taşımamaktadır. Sadece bu bilincin devlet büyüklerinde oluşması temennisiyle paylaşılmıştır.