Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

HES'ten çıkması muhtemel atıklar

Konu, 'Çevre ve Atık Yönetimi' kısmında Tutku Alper tarafından paylaşıldı.

 1. Tutku Alper

  Tutku Alper CMNet Üyesi

  Merhabalar,
  Hidroelektrik santral için atık yönetimi planına eklenmesi gereken atıklar neler acaba? Gözden kaçırılan bir şey olmamasından emin olmak istiyorum. Şimdiden teşekkürler.
   
 2. E.KAYA

  E.KAYA CMNet Üyesi

  işletme binası, yaşam alanı, mekanik ekipman bakımlarından kaynaklı atıklar oluşur. revir var ise tıbbi atıklara dikkat etmeliyiz. yoksa bunu da beyan etmesini isteyebiliriz. dışarıdan yemek temini yapılıyorsa bunun belirtilmesini isteyebilriz bitkisel atıkyağlar için. tribün bakımlarından kaynaklı atık yağ oluşumu muhtemeldir. bu yağ gereksinimi bir tesiste bulunan kademeden çıkan araç bakım onarımdan kaynaklı atık yağlardan genellikle az olur ve uzun zaman dilimli periyotlarda değişilir ya da yeniden değerlendirilebilir. bunlar hakkında hedef/tahmini bilgiler de gerekirse belirilmelidir. zaten atık konusunda siz bilgi birikimine sahip olduğunuzdan gerekli durumları bilirsiniz. faaliyetteki bir HES temiz suyu alır regülatörü besler ve gönderir. bunun yanında normal bir tesisi ya da şantiye için dikkat edilmesi gerekenler bu işletmeler içinde geçerlidir.
   
  Tutku Alper bunu beğendi.
 3. Tutku Alper

  Tutku Alper CMNet Üyesi

  çok teşekkür ediyorum yardımlarınız için @E.Kaya
   
 4. Hurşit

  Hurşit CMNet Üyesi

  Merhabalar; HES'ler için danışmanlık hizmeti veriliyor mu? izin lisans ek-1 ve ek-2 listesinde yer almıyor incelediğim kadarıyla.
   
 5. Sevinç

  Sevinç CMNet Üyesi

  İnşaat aşamasında ise alması gerekiyor. Atıksu oluşumundan dolayı. İnşaat bitip faaliyete geçtiğinde danışman alma zorunluluğu kalmıyor.
   
 6. Hurşit

  Hurşit CMNet Üyesi

  Sevinç bunu beğendi.