Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Hidrolojik etüt raporu

Konu, 'Özel Teknik Konular' kısmında Ceyda Kazancioglu tarafından paylaşıldı.

1. Ceyda Kazancioglu

Ceyda Kazancioglu CMNet Üyesi

Arkadaşlar Hidrolojik etüt raporlarını hangi meslek grupları hazırlayabilir, bilgisi olan var mı acaba? Raporun nasıl hazırlandığına dair bilgim var lakin hangi meslek grupları hazırlayabiliyor?

2. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

Merhaba,bir jeoloji mühendisi ve bir çevre mühendisinin çok rahat hazırlayabileceği kanısındayım.

3. alix

alix CMNet Üyesi

Jeoloji Mühendisleri

4. Ceyda Kazancioglu

Sadece jeoloji mühendisi mi yoksa çevre mühendisi ile birlikte mi?
    Problem şu ki bir Hidrolojik etüt raporu hazırlanmalı. 1 jeoloji mühendisi ve 1 çevre mühendisimiz var. ama altına kim imza atacak ve nasıl geçerli olur bu konu tartışma konusu oldu. bundan dolayı soruyorum. daha detaylı bilgi verebilirseniz sevinirim

5. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

Hidrolojik rapor adı altında jeoloji müh. imzalaması gerekir ama rapor içerisinde çevre mühendisliğine ait bilgiler var çevre müh.nde imzalaması gerekir.Raporun içeriğine bağlı diyebilirim.Rapor ne amaçla hazırlandı.

6. Ceyda Kazancioglu

rapor içme suyu kaynağı ile alakalı olarak hazırlanacak. ki bilgilerin büyük bir kısmı su üzerine.

7. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

çevre mühendisinin imzasının da olması gerekir

Hidrolojik etüt raporu konusuna benzer içeriklerimiz
  1. iç tetik raporu

Çevre Görevlileri için çevre görevlisi oldukları tesislerde İç Tetkik Raporu hazırlamaları gerekiyormuş. Elinizde mevcut bir İç Tetik Raporu örneği olan varmı? yardımlarınız için teşekkür ederim.
  2. Fizibilite raporu

Merhaba www.cevremuhendisleri.net üyeleri... Osmaniye'de hazırlamaya çalıştığım ÇED raporunun konusu Piroliz Yöntemi İle Ömrünü Tamamlamış Lastik Geri Kazanımı ve Elektrik Üretim Tesisi'dir. ÇED Başvuru Dosyası içeriye sunulmuş ve format gönderilmiştir. Format içerisinde fizibilite raporu istenmiştir. Fizibilite raporunu kimlere yaptırıyoruz nasıl yaptırıyoruz ayrıntılı bilgi istiyorum....
  3. Kapasite raporu

plastik geri dönüşüm lisansı alacağız. bunun için firmanın kapasite raporuna ihtiyacım var. daha önceden alınmamış. nasıl bir yol izlemem gerekiyor?
  4. Kapasite raporu

Merhaba arkadaşlar, Tat lisanslı tesıste kapasıte raporu 1/3 oranında artıs olursa lısans yenılemesı yapılır yazmaktadır. Lisans yenıleme ıslemınde belge askıya mı alınır yanı faalıyetıne devam edemez mı? Bu şekilde bır calısması olan varsa acıl yardım lazım bana:( kafam karıstı
  5. Çed raporu

çed raporu almadan fabrika inşaatına başlanması için ceza doğrumu arkadaşlar. yani doğrumu dereken herkes aynı doğrultudamı algılıyor. onu öğrenmek istiyorum önce çed raporu sonra inşaata başla. e)Çevresel Etki Değerlendirmesi sürecine başlamadan veya bu süreci tamamlamadan inşaata başlayan ya da faaliyete geçenlere yapılan proje bedelinin yüzde ikisi oranında idarî para cezası verilir....