Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Iç tetkik tutanak örneği

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında Ahmet Şahin tarafından paylaşıldı.

1. Ahmet Şahin

Ahmet Şahin CMNet Üyesi

Arkadaşlar elinde iç tetkik tutanak örneği olan varmı ? Danışmanlık yaptığım firma benden iç tetkik tutanak örneği bulmamı istedi yardımcı olursanız memnun olurum...

2. WalkMan

WalkMan CMNet Üyesi

Bakanlığın sitesinde İç Tetkik Rapor Formatı bulunmaktadır. Oradan bulabilirsiniz.

3. Ahmet Şahin

Ahmet Şahin CMNet Üyesi

TEŞEKKÜRLER

4. Ahmet Şahin

Ahmet Şahin CMNet Üyesi

5. Ahmet Şahin

Ahmet Şahin CMNet Üyesi

arkadaşlar buradakiler iç tetkik raporu diyor tutanak diye birşey yokmu yada rapor=tutanak mı?

6. Göksel Kurtuluş

Göksel Kurtuluş CMNet Üyesi

Raporu firma yetkilisine imzalattığınızda başka bir tutanak tutmanıza gerekyok.

7. aylık değerlendirme tutanağı var bir de iç tetkik raporu , iç tetkik tutanağı diye bir şey yok bildiğim kadarıyla.

Ahmet Şahin bunu beğendi.
  8. Ahmet Şahin

Ahmet Şahin CMNet Üyesi

peki ya tutanak tutulması gerekiyorsa ?
    paylaşabileceğiniz tutanak örneği varmı?

9. Göksel Kurtuluş

Ahmet Bey, tutanağın doldurulma sebebi; iç tetkik raporunun hazırlanıp, firma yetkilisine bildirildiğini kanıtlamaktır. Siz raporu hazırladıktan sonra firma yetkilisine imzalatmak zorundasınız zaten, bunun sonrasında tekrar bir tutanak doldurmaya gerek yoktur.

10. Gizem Kayıkçı

Gizem Kayıkçı CMNet Üyesi

o zamanda tutanak tutulması gereken konu hakkında ilgili yönetmelik gereğince beynda bulunup olması gerekeni yazarak kendiniz bir tutanak formatı oluşturabilirsiniz diye düşünüyorum.

Ahmet Şahin bunu beğendi.
  11. iç tetkik raporu hazırlanırsa aylık değerlendirme tutanağı tutulmasına mı gerek yok mu diyorsunuz anlayamadım

12. Göksel Kurtuluş

Bakanlığın istediği iç denetim formu formatını biraz daha kullanışlı olabilecek hale getirmeye çalıştım. Ekte görebilirsiniz.

Ekli Dosyalar:

Melih Coşar bunu beğendi.
  13. Göksel Kurtuluş

Hayır, aylık değerlendirme formunu doldurmak zorundayız. İkisini ayrı olarak düşünün. İç tetkik senede en az bir kez yapılacak ve bu tetkik sonucunda rapor doldurulacak.

Yasemin Aslantürk Çebi bunu beğendi.
  14. Ahmet Şahin

Ahmet Şahin CMNet Üyesi

teşekkür ederim...

15. Cansu Bağ

Cansu Bağ CMNet Üyesi

Ben İç Tetkik tutanaklarını şu şekilde yorumladım.
    Bilmiyorum sizler de katılır mısınız? İl Çevre' den gelip eğer İç Tetkik raporunu incelerlerse bir tutanak tutarlar ve içeriğinde eksiklik varsa tutanakta belirtirler. İlk hazırladığımızın tutanağı olmayacak haliyle. 2. hazırladığımız iç tetkik raporuna kadar ilki ile ilgili tutanak tutulursa 2. İç tetkik raporuma bu tutanağı eklerim diye düşündüm.

16. Göksel Kurtuluş

Denetime geldiklerinde tutanak tutmak zorundalar zaten, denetim yaptıklarını gösterebilmek için. Tutanakta herhangi bir eksiklik belirtirlerse bunlar düzeltilir, iç tetkikte kontrol edilir ve yapılıp yapılmadığı raporlanır. Sizin de dediğiniz gibi bu raporun ekine de tutanağı koyarız, eksikliklerin giderildiğini göstermek için.

17. İbrahim Eker

İbrahim Eker CMNet Üyesi

Çevre danışmanlık firmalarının Ek-1 kapsamındakilere ayda 2 gün Ek-2 kapsamındakilere ayda 1 gün gidilip orada tetkik yapması zorunlu. danışmanlığını yaptığı firmanın çevre görevlisi yılda 1 defadan az olmamak koşulu ile en az bir kez "iç tetkik raporu" hazırlar. her ay denetim için gittiğinde de 1-2 sayfalık tutanak tutar. buda zorunludur.buna da "aylık değerlendirme tutanağı" denir. yani siz bir danışmanlık firmasında çevre görevlisi iseniz sorumluluğunu üstlendiğiniz fabrikaya yılda bir kez iç tetkik raporu hazırlarsınız ve her ay ziyaretinizde de tutanak tutar uygunsuzlukları eksiklikleri belirler fabrika sorumlusuna imzalatırsınız...

18. serpil

serpil CMNet Üyesi

osb çevre görevlileri aylık tutanağı sadece arıtma tesisi içinmi yoksa organize bünyesinde bulunan elektrik, doğalgaz ve inşaat birimleri içindemi dolduracak. yıllık iç tetkik tutanak formundadamı tüm birimleri almak zorundalar. organizede çalışan çevre görevlisi arkadaşlar elinde örnek olan varsa yardımcı olabilirlermi.

19. İbrahim Eker

İbrahim Eker CMNet Üyesi

örnek bir aylık değerlendirme tutanağı ekte sunulmuştur...kolay gelsin...

Ekli Dosyalar:

Iç tetkik tutanak örneği konusuna benzer içeriklerimiz
  1. iç tetkik

Arkadaslar cevre İzİn ve lİsanlarda İÇ tetkİk hazirlarken nelere dİkkat edİlİyor bİlgİsİ olan varmi yada Örnek İÇ tetkİk formati olan varmi
  2. Çevre Denetiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler ve Tutanak Yazımı

Merhaba arkadaşlar, Çevre Denetimlerini çok geniş bir alanda yapılıyor ve bazen farklı alanlara açılmak zorunda kalıyoruz. Burada farklı sektörlerde ki çevre denetimlerinde izlenmesi gereken yollar hakkında bilgilerinizi paylaşmanızı ve bu sektörde yeni olan yada farklı bir tesise gidecek olanları arkadaşlarımıza yapmaları gerekenler hakkında bilgilendirmenizi aydınlatmanızı diliyorum :) Benim...
  3. Çalıştığımıza dair tutanak hazırlama

merhaba; danışmalık firması olarak hizmet veriyoruz. hastanedentarafımıza ödeme yapmak için çalışma tutanağı istediler. işte ayda şu günler çalışılmıştır diye... bunun formatı nasıldır. bilginiz var mı? yazıyı hangi birime yazıyoruz.yani başlığı ne olacak. ne bileyim mesela devlet hastanesi başhekimliği gibi mi olacak. yardımcı olursanız sevinirim
  4. Hastaneler için iç tetkik raporu örneği

Merhaba, Bakanlığın yayınladığı rapor formatını ekteki şekle çevirip daha kullanışlı hale getirdim. Yönetmelikler bazında sorular da ekledim, tabi sorular hastane dikkate alınarak hazırlandığı için diğer sektörler için çok kapsamlı olmayacaktır ancak yol gösterebilir ve kolaylık sağlayabilir. Kolaylıklar dilerim.
  5. Tutanak ve iç tetkiklerin sisteme yüklenmesi

Merhaba arkadaşlar, Yeni yönetmelik kapsamında iç tetkik raporlarının, aylık değerlendirme raporlarının,aylık iş planlarının,sisteme yüklenmesi gerekiyordu. Sistemde evrakların yüklenmesi ile ilgili bir bilginiz varmı acaba. yükleme nasıl yapılacak.