Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İçme Suyu Arıtımı Projesi

Konu, 'İçme Sularının Arıtılması' kısmında Can Avşar tarafından paylaşıldı.

1. Can Avşar

Can Avşar Genel Yönetici

SDÜ. Çevre Mühendisliği Bölümü 3.sınfta yapmış olduğum içme suyu arıtımı projemi çizimleri ve hesaplarını ekledim. Umarım faydalı olur..

Ekli Dosyalar:

2. Recep

Recep CMNet Üyesi

teşekkürler emeğine sağlık..çizimler proje güzel olmıuş...ah sdü ahh bi önceki tercihimdi 1 2 puandan kaçırdık :eek: neyse Allah yüksek lisans nasip etsin ne diyelim :) tekrar teşekkürler

3. Can Avşar

Can Avşar Genel Yönetici

Umarım işinize yarar proje... yüksek lisansa da bekleriz SDÜ ye :)

4. Recep

Recep CMNet Üyesi

inşallah inşallah...farabi değişim programını denicektim ama ondada çevre müh.bölümüyle anlaşma yok kahretsin..tüm umutlar yüksek lisans...okul bi bitseydi 4 te :D

5. Can Avşar

Can Avşar Genel Yönetici

:dd biter biter.. bende pzar gunu notalrın duyurulmasını bekliyorum bitti gibi bakalım hayırlı olsun...

6. envhas

envhas Misafir

Merhaba ;
    su ve atık su arıtımıyla ilgili dzayn formüller varmı sizde?
    Verebilirseniz sevinirim.
    Giriş çıkış su miktarına bağlı dzayn yapacam ama formül yok bende
    herşey için teşekürler

7. Can Avşar

Can Avşar Genel Yönetici

tasarım kriterlerini ekledim;

Ekli Dosyalar:

8. caglar_eksi

caglar_eksi CMNet Üyesi

içme suyu arıtma projesi için su alma yapısı ve pompa sayısının bulunması hesaplamalarına ihtiyacım var yardımcı olursanız sevinirim

9. ben acamıyorum nasıl yapabılırım

10. Burcu Gerger

Burcu Gerger CMNet Üyesi

bütün paylaşımlar için teşekkürler . . .

11. ben

ben Misafir

elinizde su alma yapısının da bulunduğu içme suyu arıtma projesi var mı?çok acil yetiştirmem gerekn bi proje var

12. Can Avşar

Can Avşar Genel Yönetici

Mail olarak bana iletilen dosya hatası incelenmiş fakat hata görülememiştir. Dosyanın güncellik ile ilgili herhangi bir problemi bulunmamaktadır. Sistemimize yüklü olduğu için dilediğiniz zaman indirip kullanabilirsiniz..

13. Özcan Akın

Özcan Akın CMNet Üyesi

teşekkürler can bey :)

14. Can Avşar

Can Avşar Genel Yönetici

rica ederim.. iyi çalışmalar.. ;)

Özcan Akın bunu beğendi.
  15. Murat H. Ünsal

Murat H. Ünsal CMNet Üyesi

hocam simdi bende yapiyorum. 3. siniftayim. en fazla nufusu 20bin olan bir yer alin dedi alova ciftlikkoy olarak sectim nufuslari buldum. fakat mesela sizdeki gibi numune vs yok onlari nasil yapabilirim.

birde nehirden su alimi icin yapilicaklar ve ornek cizimi var mi acaba?

16. Tufan Hamurcu

Tufan Hamurcu CMNet Üyesi

Paylaşım için teşekkürler.
    Bu da bizim okulun içme suyu tesisi tasarımı kriterleri ve hesapları. Yalnız çöktürme ünitesi dairesel kesitli olursa nasıl yapılır onun hesapları yok. Elinde not olan varsa paylaşmasını rica ediyorum.

17. Yıldız

Yıldız CMNet Üyesi

Merhaba... Bana kaskad tipi havalandırma çizimi lazım... Yardımcı olabilir misiniz?

18. Ali KOCAOĞLU

Ali KOCAOĞLU CMNet Üyesi

Merhabalar...

Paylaşımlarda emeği geçen tüm herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum.........

Şu Unutulmamalıdır ki '' BİLGİ, PAYLAŞILDIKÇA DEĞER KAZANIR... ''

19. Can Avşar

Can Avşar Genel Yönetici

rica ederim, iyi çalışmalar..

20. Can Avşar

Can Avşar Genel Yönetici

rica ederim, iyi çalışmalar.. sizlerin de desteği ile paylaşımlarımız giderek artacaktır ;)

İçme Suyu Arıtımı Projesi konusuna benzer içeriklerimiz
  1. içme ve kullanma suyu arıtımı

Arkadaşlar daha önce grubada sormuştum ama çok istediğim cevapları alamadım :) İçme ve kullanma sualrın arıtımı, kimyasal kullanımı ,RO gibi konularla ilgili nette kaynak aramaktayım, makale , teknik doküman gibi. Okuldayken bu konuları içeren Çevre kimyası kitbamız vardı ama işteyken netten yararlanabilecğim kaynakları arıyorum. Görüşlerinizi bildirirseniz sevinirim.
  2. İçme Suyu Projesi

İçme Suyu Projesi için İller Bankası Şartnamesi'ni nette bulamadım. Elinde olan varsa sevinirim.
  3. İçme suyu arıtımı dersi dönem sonu araştırmaları

Merhabalar, aşağıdaki sorular hakkında gerekli araştırmayı yaptım fakat tam anlamıyla içeriği kuvvetli kaynaklar bulamadım yardım edebilir misiniz?Şimdiden teşekkür eder çalışma hayatınızda başarılar dilerim :) 1-Sudaki arsenik,fosfat,Fe(II) ve karbınat iyonlarının pH`a görekonsantrasyon ve/veya oransaldağılımını gösteriniz. 4,7,11 pH değerleri iiçn suda bulunan bu iyonların türlerini ve...
  4. Içme suyu arıtım projesi

merhaba ödevim için içme suyu arıtım projesı örneğine ihtiyaçım var yardımcı olursanız sevinirim. teşekkürler..
  5. Içme suyu aritma tesisi projesi

Herkese merhaba, Hızlı karıştırma yavaş karıştırma ve çöktürmenin aynı dairesel havuzda yapıldığı birleşik sistemli olan ve her türlü ayrıntılı hesaplamaların yapıldığı bir projeye ihtiyacım var, yardımcı olursanız sevinirim.