Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Içme suyu arıtma tesisi örnek akım şemaları

Konu, 'İçme Sularının Arıtılması' kısmında Cansu Bağ tarafından paylaşıldı.

1. Cansu Bağ

Cansu Bağ CMNet Üyesi

Arkadaşlar,
    Örnek olarak İçme suyu arıtma tesisi akım şemalarına ekten ulaşabilirsiniz.
    Gizlilik ilkesinden ötürü arıtma tesisleri isimleri değiştirilmiştir.

Ekli Dosyalar:

2. Gökhan Ş.

Gökhan Ş. CMNet Üyesi

akış şemalarına farklı bir yaklaşım olmuş :)

3. Can Avşar

Can Avşar Genel Yönetici

dosyayı inceledim.. excel formatında güzel bir çalışma olmuş. elinize sağlık..

4. Cansu Bağ

Cansu Bağ CMNet Üyesi

Rica ederim =))

5. Burak Bilen

Burak Bilen CMNet Üyesi

evet iyi çalışma.. 5 senede nasıl içmeyi veremediğim aklıma geldi :D

Buğra Aktaş ve Can Doğan bunu beğendi.
  6. Cansu Bağ

Cansu Bağ CMNet Üyesi

Zordu ama kavrayınca zevkli oluyordu =))

7. Burak Bilen

Burak Bilen CMNet Üyesi

o beni kavradı :D arkadaşlar birşey soracağım: bir fabrikaya arıtma tesisi kurulacak ufak da olsa. bunu herhangi sanayiciye yaptırmak zorunda mıyız? illa ki çevre mühendisinin mi olması lazım? diyelim ki sanayiciye yaptırdık. o fabrika için ruhsat alma işlemlerinde sıkıntı çıkar mı?

8. sümeye

sümeye CMNet Üyesi

arkadaşlar, içme suyu,doğal kaynak suyu fabrikaları çevre görevlisi almak durumunda mı ya da çevre danışmanlığı hizmeti....bilgisi olan paylaşsa sevinirdim

9. Burak Bilen

Burak Bilen CMNet Üyesi

tam bilmiyorum ama çevre görevlisi değil de çevre mühendisi olmalı bence

10. sümeye

sümeye CMNet Üyesi

yok ziraat müh çalıştıran fabrika var da onu sormamıştm Burak Bey

Doğal kaynak suyu fabrikaları çevre izin kapsamında mı arkadaşlar...Çevre görevlisi çalıştırma zorunluluğu var mı ya da danışmanlık hizmeti kapsamında mı ?

11. mcahitariciolu

mcahitariciolu CMNet Üyesi

sertlik giderimi için ornek akıs seması var mı acabaaa ??

12. Gülçin Doğan

Gülçin Doğan CMNet Üyesi

Filtre geri yıkama suyunun kaskat çıkışına verilmesinin avantaj ve dezavantajları hakkında yardımcı olabilir misiniz ?

13. kubiay DUMAN

kubiay DUMAN CMNet Üyesi

@Burak Bilen Birine yaptırmak zorunda değilsin kendin bile yapabilirsin. Ama olay proje onay dosyasında bitiyor. Arıtmayı yapmadan önce proje onay dosyasını birilerine hazırlatman gerekiyor. Yani bir arıtma firmasına yetkili kuruluşa

14. Ahmet Doğan

Ahmet Doğan CMNet Üyesi

@Burak Bilen tesisi yapmanın tek zor yanı eğer işin içine anaerobik sindirim giriyorsa reaktör kolonu kurulumu kısmında oluyor. Genelde dışarıdan hazır gelir böyle kolonlar. Gerisi karıştırıcılar motorlar dedektör ve ölçüm noktaları borulamalar inşaat işi gibi şeyler. Atla deve değil yani tabiri caizse. olay onayları ÇED raporunu almada fizibilite hazırlamada

Içme suyu arıtma tesisi örnek akım şemaları konusuna benzer içeriklerimiz
  1. içme suyu arıtma tesisi aylık işletme raporu

arkadaşlar içme suyu arıtma tesisi aylık işletme raporu örneğine ihtiyacım var bu konu ile ilgili yardımcı olursanız sevinirim
  2. İçme suyu örnek proje

su temini dersinde yaptığım proje. öğrenci arkadaşlara yararlı olabilir diye düşündüm.
  3. Çevre Mühendisliği uygulamasına bir örnek : Ağrı Yazıcı Barajı İçme Suyu Arıtma Tesisi İnşaatı.

Bir meslektaşımız ÇMO mail grubunda aşağıdaki yazıyı paylaşmış, bence güzel bir tespit... ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ Çevre Mühendisliği uygulamasına bir örnek : Ağrı Yazıcı Barajı İçme Suyu Arıtma Tesisi İnşaatı. Görevim gereği, yakında hizmete girecek olan Ağrı Yazıcı Barajı İçme Suyu...
  4. İçme suyu arıtma tesisi işletme problemleri

ARKADAŞLAR MERHABA, İçme suyu arıtma tesisindeki işletme problemleri ile ilgili bir kaynak arıyorum, yardımcı olursanız sevinirim..
  5. Içme suyu aritma tesisi projesi

Herkese merhaba, Hızlı karıştırma yavaş karıştırma ve çöktürmenin aynı dairesel havuzda yapıldığı birleşik sistemli olan ve her türlü ayrıntılı hesaplamaların yapıldığı bir projeye ihtiyacım var, yardımcı olursanız sevinirim.