Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İçme suyunda doğal organik maddelerin giderimi

Konu, 'İçme Sularının Arıtılması' kısmında Didem Sipahier tarafından paylaşıldı.

1. Didem Sipahier

Didem Sipahier CMNet Üyesi

İçme suyu kaynaklarındaki doğal organik maddelerin
    zenginleştirilmiş koagülasyon yöntemi ile giderilmesi

Ekli Dosyalar:

Sadık Güven ve klimt bunu beğendi.
  2. TuncayAlbayrak08

TuncayAlbayrak08 CMNet Üyesi

ellerine sağlık güzel bir bilgi
    teşekkürler...

3. Serap Töre Çelik

Serap Töre Çelik CMNet Üyesi

4. hülya umut

hülya umut CMNet Üyesi

arkadaşalr çevre mühendisliği bölümü son sınıföğrencisiyim bitirme tezi konum zenginleştirilmiş koagülasyon ile organik madde giderimi.elinizde bu konu ile ilgili makaleler varsa bana ulaştırabilirmisiniz acaba?herkese iyi akşamlar

İçme suyunda doğal organik maddelerin giderimi konusuna benzer içeriklerimiz
  1. OZON ve BİYOFİLTRASYONLA DOĞAL ORGANİK MADDE GİDERİMİ ve DEZENFEKSİYON YAN ÜRÜNLERİ O

Kayıt no: 552461 Yer no: ty TD 2008 .A43 Ana giriş: Akçay, Mutlu Uğur Eser adı: Ozon ve biyofiltrasyonla doğal organik madde giderimi ve dezenfeksiyon yan ürünleri oluşum potansiyellerinin belirlenmesi / Mutlu Uğur Akçay. Yayım yeri: Eskişehir : Anadolu Üniversitesi, 2008. Fiziksel yapı: XII, 117 y. : resim + 1 CD-ROM. Notlar: Tez (yüksek lisans) - Anadolu Üniversitesi, 2008. Kaynakça:...
  2. Yüzeysel Sulardaki Doğal Organik Maddelerin Gideriminde Uygun Koagülasyon şartlarının

Ufuk ALKAN, Arzu TEKSOY, Hüseyin Savaş BAŞKAYA Uludağ Üniversitesi, Mühendislik-Mimarlık Fakültesi, Çevre Mühendisliği Bölümü, 16059 Görükle-BURSA Yüzeysel Sulardaki Doğal Organik Maddelerin Gideriminde Uygun Koagülasyon şartlarının Belirlenmesi Özet Bu çalışmada, yüzeysel sularda bulunan doğal organik maddelerin güçlendirilmiş koagülasyon ile gideriminin belirlenmesi amaçlanmıştır. Bursa...
  3. içme suyunda antimon

içme sularında antimon giderimi için nasıl bir yol izlenmeli neler yapılmalı. yardımcı olursanız çok sevinirim.
  4. İçme suyunda sertlik

İçme suyu kalite standartlarında sertlik tanımı var mı arkadaşlar ? Ben 5 Fransız sertliği diye hatırlıyorum ama yanılıyor muyum? Şimdi TS 266 baktım göremedim. bu konuda tecrübekli bir arkadaş açıklama yaparsa sevinirim.
  5. Içme sularının klorlanması sonucu oluşan organik kimyasal maddelerin sağlık üzerine etkileri

Kanserlerin % 60-%80’ inin çevresel orijinli olduğu tahmin edilmektedir(1). Bu çalışmalarda içme sularının klorlanması sonucunda kimyasal karsinojenlerin oluştuğu tahmin edilmektedir. Trihalometanlar (THM), içme sularının klorlanması sonucunda oluşurlar. 1974 yılında Birleşik Devletlerde İçme sularında 2100 organik ve inorganik kirletici tesbit edilmiştir. Bunların dışında 190 kirleticinin...