Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ikincil ürünlerin standartları

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında Selda Çelik tarafından paylaşıldı.

1. Selda Çelik

Selda Çelik CMNet Üyesi

Merhaba arkadaşlar,

Tehlikesiz atık geri kazanım lisansı için, teknik uygunluk raporunda elde edilen ikincil ürünlerin(plastik,demir,alüminyum vb.) ilgili kurum/kuruluşlardan alınacak belge ve standartları ile ilgili bilgi isteniyor.İkincil ürünlerin hangi standartlara uygun olması gerektiği konusunda bilgilendirmenizi rica ediyorum.Ayrıca TSE dışında üniversite laboratuvarlarından da bu belgeyi alabilir miyiz?

A_K Özalp bunu beğendi.
  2. Doğan Şahin

Doğan Şahin Misafir

eğer elde edilen ikincil ürünün tse de bir standardı varsa o standardın belgesini almanız lazım eğer yoksa da TSEK belgesi almanız lazım

Ikincil ürünlerin standartları konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Kişisel Koruyucu Donanımlarında EN Standartları

Sayın arkadaşlar merhabalar, Kişisel Koruyucu Donanımlarında EN Standartları 'nın yüksek çözünürlükteki resmini uzun zaman aradım bulamadım. İş başa düşüncede uygun bir resmi büyütüp çözünürlük ve yazılarını düzelttim. Umarım herkese faydalı olur.
  2. Avrupa birliği deşarj standartları

Arkadaşlar çok acil avrupa birliği deşarj standartları lazım bana.elinde olan var mı?internetten bulamadım ama :S sadece elimde olan iski nin 2010 da yayınladığı deşarj standartları var.
  3. Teknik uygunluk raporu (Geri kazanılan ürünlerin standartı)

Geri kazanılan ürünlerin standartı adı altındakı bolum neyı ıfade etmektedır .Bi fikri olan??
  4. Kanalizasyona deşarj standartları

Arkadaşlar Merhaba, Bildiğiniz gibi SKKY ' de tablo 5 ile 20 arasında farklı tesislere ait alıcı ortam deşarj standartları bulunmakta. Bir de Tablo 25 Kanalizasyona Deşarj Standardı var. Tablo 5 ile 20 arasında sınıflandırılan tesislerden biri, eğer arıtılmış suyunu kanalizasyona deşarj edecekse, tablo 25 mi kullanılmalı, yoksa özel olarak sınıflandırılmış alıcı ortam deşarj standardı...