Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Il çevre müdürlüğü tarafından yapılan denetlemeler hakkında

Konu, 'Çevre ve Atık Yönetimi' kısmında M. Hayri Cüneydi tarafından paylaşıldı.

1. M. Hayri Cüneydi

M. Hayri Cüneydi CMNet Üyesi

Arkadaşlar merhaba,

İl Çevre Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilmiş denetlemelere aramızdan katılmış olan mutlaka arkadaşlar vardır.Yakın bir zamanda (daha tarih net değil) ben de o gruba katılacağım gibi bir his var içimde. :) Denetime girmiş arkadaşlar yaşadıkları tecrübeleri bizimle paylaşabilirler mi?Neler isteniyor?Nelere dikkat ediyorlar?Nelere bakıyorlar?Bu ve bunlara benzer sorulara yardımcı olabilirseniz biz de yaklaşan denetlememiz için bir ön plan yapmış oluruz.Şimdiden yardımcı olacak arkadaşlara teşekkür ediyorum.Bu arada bu bahsetmiş olduğum denetleme zamanı önceden tespit edilmiş denetleme olacak.Ani baskın şeklinde yapılanlardan değil yani. :)

2. Melis Kara

Melis Kara CMNet Üyesi

Bu hisse bu aralar bende kapıldım nedense:)

M. Hayri Cüneydi bunu beğendi.
  3. M. Hayri Cüneydi

Heheheheh desenize yalnız değilim.Eğer olursa bu benim ilk ciddi denetlemem olacak. :)

4. Melis Kara

Melis Kara CMNet Üyesi

Benim de benim de;)

5. Burcu Atay

Burcu Atay Misafir

Bu rutin bir denetim mi yoksa belirli kategorideki tesisler için mi olmakta?

6. M. Hayri Cüneydi

Ohohoh maaşa'Allah.İyi ki açmışım konuyu.Yalnız olmadığını görünce insan çok mutlu oluyor. :)

7. M. Hayri Cüneydi

Herhalde rutin bir denetleme.OSB içindeki firmalara yavaş yavaş yazılar gitmeye başlamış.Denetleme tarihleri hakkında.

8. Temel Atik

Temel Atik CMNet Üyesi

İstenen belgeler bunlar. 2 il müdürlüğü 1'de bakanlık denetimi geçirmiş birisi olarak tavsiyem tesise hakim olduğunuzu gösterirseniz çok sıkıntı olmaz iyi çalışmalar :harika:

010.jpg

011.jpg

9. M. Hayri Cüneydi

Çok teşekkür ederim.Gerçekten liste halinde oluşu çok iyi oldu.:harika:

10. Temel Atik

Temel Atik CMNet Üyesi

Ek olarak çalışanları uyarın ve siz harici kimse sorulan sorulara cevap vermesin çünkü işi batırabiliyor işçiler :D
    Birde tüm belgelerin fotokopisini dosya yapın geldiklerinde onu alıp gidiyorlar...

11. M. Hayri Cüneydi

Süper bilgiler bunlar.Tekrar çok teşekkür ederim.

Temel Atik bunu beğendi.
  12. Dilek K.

Dilek K. CMNet Üyesi

Entegre denetimde bu listelere ekleyecek bir döküman ya da öneriniz var mı ?

13. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

Temel Bey'in paylaşımına bakamadım ama aynı şey değildir umarım :)

Ekli Dosyalar:

14. Trabzon Çevre ve şeh müd. bileşik denetimlerde bu formu istdi bizden.

Ekli Dosyalar:

Fatih Közen bunu beğendi.
  15. Temel Atik

Temel Atik CMNet Üyesi

Ortalık karıştı beyler açılın! bir kaç klasör evrak olacak herhalde :koptum:

16. Olgun Akman

Olgun Akman Misafir

Arkadaşlar Bizlerde sizler gibiyiz . Denetime gittiğimizde bizlere yardım edilmesi gerekmekte. Danışmanlıgını ve/veya çalışanı oldugunuz tesisi iyi biliniz. Ondan sonrası kanun ve yönetmelik bazında yapılacaktır. Evrak bazında sonrada tesiste denetim yapıldıgında sıkıntı olmayacak kadar hazır olmak yeterlidir.

17. M. Hayri Cüneydi

Paylaşımlar,yorumlar ve yardımlar için herkese çok teşekkür.

18. İrem Bengisu Erol

İrem Bengisu Erol CMNet Üyesi

Arkadaşlar bu denetimin sıklıkları belli mi? ben 2011 kasımda bir bileşik denetim geçirdim, şimdi içime kurt düştü gelirler mi diye :)

19. İrem Hanım bileşik denetimlerin proğramı bu şek gerçekleştiriliyor.Size tekrar gelip gelmemeleri hak. net bir şey diyemem ilinizdeki sanayi faaliyetlerinin yoğunluğu bağlı. ;)
    ÇEVRE DENETİMİYÖNETMELİĞİ

Yıllık denetim programı
    MADDE 22– (1) Birleşik denetimler için yıllık denetim programı, Çevre Yönetimi Genel Müdürlüğü ve il çevre ve orman müdürlüklerinin işbirliği ile bir önceki yılın Aralık ayında hazırlanır ve Bakan tarafından onaylanarak yürürlüğe girer.
    (2) Bu programla, yıl içinde Bakanlığın merkez ve taşra teşkilatınca birleşik denetim gerçekleştirilecek tesis veya faaliyetler belirlenir.
    (3) Ortam bazlı denetimler konusunda Bakanlık ve Bakanlığın yetki verdiği kurum ve kuruluşlar, denetimleri kendilerinin belirlediği programlar çerçevesinde gerçekleştirir.
    (4) Kaza, ihbar, şikâyet gibi durumlarda veya Bakanlıkça gerek görüldüğü hallerde denetim programına bağlı olmaksızın birleşik ve/veya ortam bazlıdenetim yapılır.
    Bildirim
    MADDE 23– (1) Yıllık denetim programına alınan tesis veya faaliyetlere, denetimlerin haberli yapılacak olması durumunda en az bir hafta önce yıllık denetim programına alındıkları bildirilir.
    (2) Kaza, ihbar,şikâyet gibi durumlarda, ortam bazlı denetimlerde veya Bakanlığın program dışı denetime gerek gördüğü hallerde denetimin haberli yapılması zorunlu değildir.

20. İrem Bengisu Erol

İrem Bengisu Erol CMNet Üyesi

Teşekkürler Yasemin Hanım :)

Yasemin Aslantürk Çebi bunu beğendi.
Il çevre müdürlüğü tarafından yapılan denetlemeler hakkında konusuna benzer içeriklerimiz
  1. SKKY de Yapılan Değişiklik ile ilgili Yönetmelik Hakkında

Arkadaşlar selam, Belki de herkesi ilgilendirebilecek bir bilgi vermek istiyorum.24 Nisan 2011 tarihli resmi gazetede SU KİRLİLİĞİ KONTROLÜ YÖNETMELİĞİNDE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK ilanı var.Herkesin bence bir kere bu değişikliği okuyup eğer çalıştığı sektörü içne alan Tablolar bu yönetmelikte belirtilmişse ona göre gerekli analizleri yaptırıp önlemini alması gerekmektedir.Renk...
  2. Çevre kanununca alınması gereken izin ve lisanslar hakkında yönetmelikte yapılan değişiklik

14 Eylül 2012 CUMA Resmî Gazete Sayı : 28411 YÖNETMELİK Çevre ve Şehircilik Bakanlığından: ÇEVRE KANUNUNCA ALINMASI GEREKEN İZİN VE LİSANSLAR HAKKINDA YÖNETMELİKTE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK MADDE 1 – 29/4/2009 tarihli ve 27214 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Çevre Kanununca Alınması Gereken İzin ve Lisanslar Hakkında Yönetmeliğin 8 inci maddesinin dördüncü fıkrası aşağıdaki...
  3. İl müdürlüğü tarafından firmanın denetlenmesi

arkadaşlar merhaba..geçtiğimiz günlerde bulunduğumuz şehirdeki müdürlük 2 hafta sonrası için denetime geleceğini şirkete bildirdi..aynı gün şehirdeki diğer danışmanlık firmalarına da denetim gerçekleştirilecek. dosyalardaki eksiklerimi tespit ettim ve tamamlamaya çalışıyorum.dikkat etmem gereken hususlar konusunda yardımınızı bekliyorum..teşekkürler
  4. Yürürlükte Balıkçı gemilerinde yapılan çalışmalarda sağlık ve güvenlik önlemleri hakkında yönetmelik

Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar Amaç MADDE 1 – (1) Bu Yönetmeliğin amacı, balıkçı gemilerinde yapılan işlerde çalışanların sağlık ve güvenliğinin korunması için alınması gereken önlemleri belirlemektir.
  5. Çmo ankara'da 26.11.2013 tarihinde yapılan toplantı hakkında değerlendirme

Arkadaşlar, Hepinizin bildiği üzere 26.11.2013 tarihinde Çevre Mühendisleri Odası, Ankara Şube'de Çevre Görevlisi, Çevre Yönetim Birimi ve Çevre Danışmanlık Firmaları Hakkındaki Yönetmelik (21.11.2013 tarih ve 28828 sayılı Resmi Gazete) hakkında bir toplantı düzenlenmiştir (toplantıya ilişkin detaylar ÇMO Ankara Şube web sayfasında yer almaktadır). Bu toplantıya toplamda 100 küsür kişi ile...