Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Inert atık

Konu, 'Katı Atıkların Kontrolü' kısmında cilgincevreci tarafından paylaşıldı.

1. cilgincevreci

cilgincevreci CMNet Üyesi

Atık analizlerimiz sonucu atığımız inert atık çıktı. İnert atıkları 3. sınıf depolama tekniğiyle depolayabilir miyiz?

2. İbrahim Uysal

İbrahim Uysal CMNet Üyesi

bildiğim kadarıyla evet, maden atığı ise biraz daha farklı depolama prosedürü.

3. cilgincevreci

cilgincevreci CMNet Üyesi

maden değil kül ve cüruf atığı oluyor.

4. İbrahim Uysal

İbrahim Uysal CMNet Üyesi

5. sdagtekin

sdagtekin CMNet Üyesi

atıklarının hangi koddan değerlendiriliyor ve hangi analize tabii tuttunuz merak ettim, EK3 mü?

Inert atık konusuna benzer içeriklerimiz
  1. tehlikesiz ve inert atık beyanı

Merhaba Arkadaşlar, Ocak sonuna kadar atık üreticileri İl Çevre müdürlüklerine atık beyan formunu doldurarak,göndermeleri gerekiyor.Ancak bu zamana kadar tehlikesiz ve inert atıklara dair herhangi bir çalışma yapmayan bir çok firma var.Bu beyan ilk defa yapılacağından birçok aksilikle ve eksiklikle karşılaşılacaktır sanıyorum.Bu konuda görüşlerinizi bekliyorum. Not:"Artık sürekli...
  2. tehlikesiz ve inert atık geri kazanımı ile ilgili

Merhaba ben ambalaj atığı geri dönüşümü ve tehlikesiz ve inert atık geri kazanımı yapan bir plastik geri dönüşüm firmasında çalışıyorum Ek 1'e mi yoksa Ek 2 ' ye mi tabi olduğum uz konusunda çelişki içindeyiz. Bu konuda net bir bilgi alabilirmiyim. Teşekkürler
  3. Tehlikesiz ve inert atık geri kazanım tebliği yürürlülüğü durduruldu

Tehlikesiz ve İnert Atıkların Geri Kazanımı Tebliğinin 12 inci maddesinin 3 üncü fıkrası ile 15 inci maddesinin yürütmesi durdurulmuştur. Mayıs 05, 2011 Danıştay 6. Dairesinin kararıyla 12.05.2010 tarihli ve 27579 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Tehlikesiz ve İnert Atıkların Geri Kazanımı Tebliğinin 12 inci maddesinin 3 üncü fıkrası ile 15 inci maddesinin yürütmesinin durdurulduğu Hukuk...
  4. tehlikesiz ve inert atık geri kazanım tebliği

Bu tebliğ kapsamında lisans aşamasında istenilen teknik uygunluk raporunda geri kazanım ürünlerinin etiketleme ve ambalajlama bilgilerinden bahsedilmiş hurda sektöründe böyle bi uygulama varmı dır?Birde öğütme sonrası oluşacak atıkların standarda uygun poliklorlu bifenil tayininden bahsedilmiş bu zorunlumudur bunu kimse bilmiyo bakanlık dahil
  5. Toplama ayırma tesislerinde inert atık

toplama ayırma tesislerinde inert atık toplayabilmek için gerekli şartlar nelerdir ?biri yardımcı olabirmi bu konuda. şimdiden çok teşekkürler...