Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Internetten meslek bilgilerini geliştirmek olanakları

Konu, 'Mesleki Deneyimleriniz' kısmında Figen Daban tarafından paylaşıldı.

1. Figen Daban

Figen Daban CMNet Üyesi

Merhabalar,
    Eminim pek çoğunuz interneti mesleki bilgilerinizi geliştirmek, örnek aramak v.s. amaçlarla kullanıyorsunuzdur. Bu forumda kullandığımız web adreslerini, doküman indirilebilecek adresleri, on-line yayınları v.s. haber verirsek daha fazla kişinin yararlanmasını sağlarız diyorum. Ben ilk adresleri yazıyorum. www.wateronline.com, www.solidwaste.com gibi adresler çok yararlı. Ayrıca abone olduğunuzda (ücrestsiz) düzenli olarak yayınlarını takip edebiliyorsunuz.

2. Fatih Özcan

Fatih Özcan Site Kurucusu

Öncelikle teşekkür ederim konu için. Belki dolaylı olacak vereceğim adres ama en iyisi bence.
    www.google.com.tr Emin olun arayıpta bulamayacağınız hiçbirşey yok. Yeterki aramayı bilin.
    Müsait bir zamanda arama teknikleriyle ilgili birde paylaşım yapacağım. Birkaç tane daha buyurun

http://www.environmental-expert.com
    http://www.sciencedirect.com/

Hatırladıkça eklerim. Ücretsiz kütüphaneler vardı şimdi aklıma gelmedi..

3. Tayfun Bolsu

Tayfun Bolsu CMNet Üyesi

fatih bey cok güzel açıklamışsınız ama google da nasıl arayacağız sitelerin coğu yabancı...

Internetten meslek bilgilerini geliştirmek olanakları konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Türkiyenin yenilenebilir enerji potansiyelleri, kullanımı ve geliştirme olanakları

Türkiyede Yenilenebilir Enerji Kaynakları.. Alıntıdır.. İYİ ÇALIŞMALAR
  2. Küçük Deponilerde Gaz Elde Etme Olanakları

Deponi hacmi 10^6 m3 ve günlük çöp miktarı 100 ton yerleşim yerlerindeki deponiler "küçük deponi" diyebiliriz. Burada da çöpün bileşiminde bulunan organik maddeler mikroorganizmalar (metan baktertileri) tarafından metana indirgenmektedir. Metandan başka Çizelge 1'de görülen gazlar da çöp depolama yerlerinde oluşmaktadır. Bir top çöpten elde edilen gaz miktarı literatörlere göre...
  3. çed alanın kendimi geliştirmek istiyorum...

Slm arkadaşlar şuan işsizim.çevre mühendisi olarak çed alanında kendimi geliştirmek için ne yapmalıyım.değerli fikirleriniz önemli bilhassa bu alanda çalışan arkadaşlarım varsa yorum ve bilgilerini yazarlarsa sevinirim..
  4. Yağ San.'de End. Atıkların değerlendirilme olanakları: lesitin üretimi ve kullanımı

Yağ Sanayiinde Endüstriyel Atıkların Değerlendirilme Olanakları: lesitin üretimi ve kullanımı ile ilgili bilgisi olan var mı? Mevcut geri kazanım tesislerinde kullanılmak üzere lesitin alınabilir mi? Her bir atık yağ ham maddesi için ayrı lisans almak mı gerekir?
  5. Çevre mühendisi iş olanakları...

Herkese öncelikle iyi akşamlar, Cumhuriyet Üni. Çevre Mühendisliği 2. sınıf öğrencisi olarak foruma yeni katıldım.Başlıktada yazdığım gibi elimde böyle bir soru var."Çevre Mühendisi Nerede Çalışır,Ne İş Yapar?" bu sorunun cevabını internetten bakıyorum ve hep kısa cevaplar bulunmakta.Bende çözümü böyle bir foruma katılıp,çevre mühendislerine sormakta buldum. Saygı değer büyüklerime...