• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

İş arayan çevre mühendisleri (arşiv)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Hem isg hem çevre görevli belgesini tam zamanlı çalışıyorsan kullanamıyorsun diye biliyorum yanılıyormuyum Gizem hanım bilgi verebilirmisiniz

Ben hala var diye biliyordum ve açıkcası bu yüzden belgeye başvurmadım Tat firmasında tam zamanlıyım olurda belgeyi alırsam isg içinde baska bir firmada çalışabilecekmiyim yani ama benim sgk 30 gün üzerinden yatıyor sorun çıkmazmı

ÇEVRE GÖREVLİSİ, ÇEVRE YÖNETİM BİRİMİ VE ÇEVRE
DANIŞMANLIK FİRMALARI HAKKINDA YÖNETMELİK

Yükümlülükler
MADDE 10 – (1) Çevre görevlisi;
(8) Çevre görevlileri çalıştıkları işletme ve firma dışında ikinci bir işyerinde çalışamaz. Çalıştığı tespit edilir ise Çevre Görevlisi Belgesi iptal edilir.
(9) İşletmelerde ve çevre yönetim birimlerinde istihdam edilen çevre görevlileri bu Yönetmelikte tanımlanan yükümlülükler dışında işletme bünyesinde başka iş ve işlemlerde çalıştırılamazlar.

Teşekkür ederim hem isg hemde çevre görevliliğini nasıl yapıyorlar anlamadım :acpsnr: yasal değil o zaman onların buradan bunu çıkardım ben.

işletmeler her ikisini sistemde tanımlama yapmıyor zaten. biri üzerinden tanımlama yaptırıyor fakat 2 işin sorumluluğunu da veriyor. kağıt üzerinde sadece çevre görevlisi mesela ama aynı zamanda iş güvenliği işlerine de bakıyor sadece sistemde tanımlı olmuyor. bunun tespitini yapmaları için oraya gelip incelenmesi gerekir ve ülkemizde böyle bir uygulama yok. iki işi de yapanlar bu şekilde yapıyor.

Denetim sırasında açığa çıkar bu ama tabiki denetim olursa :kötü:

riskli hiç bulaşmamak gerekir

önceki iş yerimde iş güvenliği uzmanı olarak tanımlı idim daha sonra çevre görevlisi belgemi de kullanmak istediler, bu maddeleri gösterdim ve belgemi vermedim. daha sonra işten ayrıldım zaten :D

şuanki mevcut durumda iş güvenliği ile ilgili gerek yönetmelikler gerek kanunlar hiç biri uzmanı korumaya yönelik değil o açıdan şuan tavsiye etmiyorum ben bu alanda çalışmayı. ama ilerki dönemde nasıl gelişmeler olur bilinmez. eğer danışmanlık şirketi dışında bir kurumda çalışıyor isen almanda sakınca yok çünkü tek bir fabrikada çok fazla risk almıyorsun ve çalışanları, çalışma ortamını sürekli gözetim altında tutabilirsin. Ama OSGB'lerdeki şartlar gerçekten çok kötü.

Tat firmasındayım suan alıp vakti geldiğinde kullanmayı düşünüyorum acıkcası belki yönetmelikte değişiklik olurda kullanabiliriz bir taraftanda kendimizi geliştirmemiz gerekiyor sadece çevre görevlisi olarak kalmaktansa yanda duran baska bir iş alanı daha olmalı da bakalım hayırlısı...:harika:

Serkan Bey;

ÇEVRE GÖREVLİSİ, ÇEVRE YÖNETİM BİRİMİ VE ÇEVRE
DANIŞMANLIK FİRMALARI HAKKINDA YÖNETMELİK

Yükümlülükler
MADDE 10 – (1) Çevre görevlisi;
(8) (Mülga:RG-6/5/2014-28992)
(9) (Mülga:RG-6/5/2014-28992)

ANKARADA METAZ GRUP ÇEVRE ENERJİ VE ULUSLARARASI DANIŞMANLIK FİRMASINDA TECRÜBELİ YADA TECRÜBESİZ ÇEVRE GÖREVLİSİ ARANMAKTADIR.
İRTİBAT:05321617025
MAİL: nazan.au@hotmail.com

ANKARADA METAZ GRUP ÇEVRE ENERJİ VE ULUSLARARASI DANIŞMANLIK FİRMASINDA TECRÜBELİ YADA TECRÜBESİZ ÇEVRE GÖREVLİSİ ARANMAKTADIR.(bayan olması istenmektedir.)
İRTİBAT:05321617025
MAİL: nazan.au@hotmail.com

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...