Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İSG danışmanlık hizmeti hk.

Konu, 'CMNet Forum Arşivi' kısmında Mehmet Çakmak tarafından paylaşıldı.

1. Mehmet Çakmak

Mehmet Çakmak CMNet Üyesi

İŞYERİ SAĞLIK VE GÜVENLİK BİRİMLERİ İLE ORTAK SAĞLIK VE GÜVENLİK BİRİMLERİ HAKKINDA YÖNETMELİK te bulamadım.

OSGB şubesi olamayan bir yerde iş üvenliği danışman firması uzmanlık hizmeti verebilir mi?

2. Funda Saltık

Funda Saltık CMNet Üyesi

Verebilir diye biliyorum. Yönetmeliklerde kısıtlama yok ama, bu durumun değiştireceklerini duymuştum.

3. Mehmet Çakmak

Mehmet Çakmak CMNet Üyesi

bakanlığa gönderilecek 3 lü özleşme sıkıntı yaratmaz mı?

4. Funda Saltık

Funda Saltık CMNet Üyesi

3lü derken neyi kastediyorsunuz.

5. Tuğba Coşkun

Tuğba Coşkun CMNet Üyesi

veremez,verebilseydi zaten OSGB olmak için o kadar zahmete katlanılmazdı.

6. Funda Saltık

Funda Saltık CMNet Üyesi

Veren firmalar var, o zaman onlar firma olarak değil kişiler üzerinden mi uzmanlık hizmeti veriyorlar.

7. Funda Saltık

Funda Saltık CMNet Üyesi

(6) OSGB’lerin yetki aldıkları adresin bulunduğu il sınırları dışında hizmet verebilmesi için o ilde şube açmaları zorunludur. Ancak niteliği gereği birden fazla ilde yürütülmesi gereken yol ve nakil hattı inşası veya bakımı gibi işlerde hizmet alınan OSGB’nin işin yapıldığı illerden herhangi birisinde yetkilendirilmiş olması yeterlidir.
    diyor.
    Sanırım benim dediğim firma inşaatlara osgb hizmeti veriyordu.

8. Tuğba Coşkun

Tuğba Coşkun CMNet Üyesi

Doğru,uzmanı kullanıyorlar,tüm sorumluluğu o uzman alıyor,firma fatura kesiyor...

İSG danışmanlık hizmeti hk. konusuna benzer içeriklerimiz
  1. HES'lere Çevre Danışmanlık Hizmeti

Arkadaşlar Günaydın, HES'ler çevre izni kapsamında değerlendiriliyorlar mı? Araştırdım fakat bir şey bulamadım. Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilirse çok sevinirim. İyi Çalışmalarrrr
  2. hastaneler için çevre danıuşmanlık hizmeti

hastanelerde çevre danışmanlığı konusunda izlenecek yol
  3. Mineralli su (hazır su) üretim tesislerinde çevre görevlisi hizmeti

arkadaşlar hazır mineralli su üreten bir tesiste çevre görevlisi hizmeti alma zorunluluğu var mı? yada çevre mühendisliği çalıştırma zorunluluğu mu vardır? yoksa her ikisi de zorunlu mudur? bu muammayı çözecek fikri olacak arkadaşları bekliyorum...
  4. Bir çevre mühendisinin olmadığı yerde belediye hizmeti olmaz.

Çok doğru ama keşke uygulansa heryerde.. [media] Not : Video asla siyasi bir amaç taşımamaktadır. Sadece bu bilincin devlet büyüklerinde oluşması temennisiyle paylaşılmıştır.