Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Isg kurs

Konu, 'CMNet Forum Arşivi' kısmında Burak Bilen tarafından paylaşıldı.

1. Burak Bilen

Burak Bilen CMNet Üyesi

arkadaşlar benim sorum şu:
    ben bir isg kursuna başvurmuştum. kayıt yaptırdım. daha sonra vazgeçtim ve kursu arayıp vageçtiğimi ve iptal edilmesini söyledim. onlar da tamam dediler. ama 2 ay sonra aradılar ve staj yerini ayrla parayı da ayarla dediler...belgeleri bakanlığa gönderdikleri için şu anda iptali söz konusu değilmiş. onlar da bana madem öyle zaten bunun 3 yıl süresi var dediler. bu doğru mudur. yani ben derslere girmedim ama imza atılmış. bir sene sonra gelip derslere misafir öğrenci olarak girebileceğimi söylediler. daha sonra da sınava girebileceğimi söylediler... sonuç olarak bu dedikleri 3 yıl geçerli bir süre midir?

2. M. Hayri Cüneydi

M. Hayri Cüneydi CMNet Üyesi

Normal şartlarda fiziki katılım olmadan kursu bitirmeniz kanunen yasak bildiğim kadarı ile.3 yıl konusu ise doğrudur.3 yıl içinde istediğiniz sınava girebilirsiniz.Hatta ilkini veremezseniz 2. sınav için de aynı şey geçerli.

Tuğba Yeşil Ağca bunu beğendi.
  3. Burak Bilen

Burak Bilen CMNet Üyesi

anladım. ama imzalar atılmış.. artık nasıl oluyorsa.

4. M. Hayri Cüneydi

M. Hayri Cüneydi CMNet Üyesi

:) O kadarını açıkçası bilemeyeceğim. :)

5. Fatma Gül Es

Fatma Gül Es Genel Yönetici

Kendileri atmışlardır :) Sonuçta belgelerinizi bakanlığa göndermişler, yani siz o kurumdan eğitim alıyor olarak görünüyorsunuz. Kursa da devam zorunluluğu söz konusu olduğundan, tamamen sizi düşündüklerinden (!) sizin yerinize imza atmışlardır. Sadece tahmin ;)

M. Hayri Cüneydi bunu beğendi.
  6. Burak Bilen

Burak Bilen CMNet Üyesi

yani zaten dedi ben attım diye. çok düşünürler bizi

7. Emre Özer

Emre Özer CMNet Üyesi

Eskiden ehliyet kurslarında da olurdu.Gitmeden belgeyi verirlerdi.Ona benzemiş .Senin yerine de sınava giriyorlarsa süper :D

8. Burak Bilen

Burak Bilen CMNet Üyesi

şimdi herşeye tamam dedim parayı da ödeyeceğim. ama sınava bir sene sonra gireceğim daha doğrusu 2015 in ilk sınavına gireceğim. derslere girebilirsin dediler. bir sene sonra gittiğimde senin burda işin yok defol derlerse.. ki derler :D

9. Türkan Çolak

Türkan Çolak CMNet Üyesi

ne güzel bir kurs.. bizimkiler 9 saati geçemezsnz yoksa kaydınız yanar diyor :mad: almazlarsa videolardan notlardan çalışırsınız zaten kurstata slayt okumaktan başka bişey yok :ckskc:

10. Burak Bilen

Burak Bilen CMNet Üyesi

peki şu uzaktan eğitimin herhangi bir faydası olur mu? çünkü eğer şimdi kabul edersem ve parayı ödersem ancak 2 sene sonra girebileceğim derslere. ve sonrasındaki sınava

11. Türkan Çolak

Türkan Çolak CMNet Üyesi

tabi olur ondada aynı konular anlatılıyor. ama en azından kurs hocalarının da slaytlarını al..

12. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

Peki baştan iptal ettiğinizi ve onayladıklarını hatırlatmadınız mı? Eğer hatırlattığınızı kabul ediyorlar ise bu durumda hatalı oluyorlar bırakın cezalarını çeksinler, kaldı ki sizin yerinize usulsüz imza da atmışlar, durumum yok diyin o yüzden iptal ettirmiştim zaten diyin ve ya taksit yaptırın ya da indirim derim ben. Durumu leyhinize çevirin bence çünkü mağdursunuz.

13. Burak Bilen

Burak Bilen CMNet Üyesi

hepsini dedim zaten ama sonunda 2 sene girebileceğimi söyledim. şimdi de şöyle düşünüyorum: parayı ödeyeceğim ne derse girdim ne uzaktan eğitimi aldım. yani kurs bana hiç birşey vermeden ben onlara parayı ödersem bu biraz aptallık olur zaten. o yüzden vazgeçicem ne halleri varsa görsünler. benim tek sıkıntım kursa ilk gittiğimde imza attım kayıt aldılar ama herhangi bir para vermedim. sıkıntı benim atmış olduğum imza işte yoksa hiç sallamam

14. Birgül Bakanoğlu

Birgül Bakanoğlu CMNet Üyesi

senin yerinde olsam kurs yerine hiç birşey ödemem :) sen sınava seneye gireceksen neden boşu boşuna zamanından çalınsınki nezaman gireceksen sınava ozaman kayıt yaptır bence. tabi kayıt yaptığın sırada senet falan imzaladınmı iyi düşünmen lazım :)

15. Burak Bilen

Burak Bilen CMNet Üyesi

yok yok senet falan yok işin içinde. sadece o ilk kayıtta bir imza attım o kadar. başka bir şey olmadı

16. F.Kansu

F.Kansu CMNet Üyesi

o imza attığın taahhüttür. bizde senin gibi iptal etmek istedik arkadaşlarla , "taahhüt ve sözleşme imzalattık" dediler. bir nebze senet gibi :mad: o yüzden parayı istemeleri normal. yoksa avukat felan uğraşırsın sıkıntı yani. :ckskc:.

bence sende hemen verme ücreti azcık uğraştır. :kyfmyrn::kyfmyrn:

17. Burak Bilen

Burak Bilen CMNet Üyesi

zaten veremiyorum da parayı. o imza olmasa hiç düşünmem de

Isg kurs konusuna benzer içeriklerimiz
  1. iş Güvenliği Kurs Notları

Yrd. Doç. Dr. Uğur Müngen tarafından hazırlanan iş güvenliği kurs notları ektedir.
  2. Kpss için sakarya'da kurs

Arkadaşlar merhaba, 2012 KPSS için Sakaryada kursa girmeye karar verdim ancak en iyi kurs hangisidir karar veremedim. Pi analitik( Yargı Akademi) ve Akademiidea için eğitimleri iyi diyorlar. Bu konuda bilgisi olan yardımcı olursa sevinirim.
  3. Autocad kurs

Sevgili meslektaşlarım Ankara da verimli bir şekilde Autocad eğitimi veren Autocad kursu biliyor musunuz??