Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Isg ölçümleri neden yapılır?

Konu, 'CMNet Forum Arşivi' kısmında Tutku Alper tarafından paylaşıldı.

1. Tutku Alper

Tutku Alper CMNet Üyesi

İSG ölçümleri (gürültü, aydınlatma, toz, termal konfor vs.) biz bunları neden yapıyoruz? Yani bir denetim, cezai sistem mevcut ama onun dışında yaptırımı nedir, neye dayanır, niye yapılır bu konudaki görüşlerinizi duymak istiyorum.

2. putperest

putperest CMNet Üyesi

mevzuatı, cezayı bir yana bırakın isg ölçümlerinin temelinde çalışan sağlığını korumak vardır. sadece bu nedenle bile isg ölçümleri anlamlandırılmalı, çeşitlendirilmeli, riskler ortaya konulmalı, risk azaltıcı tedbirler devreye girmeli, ve uygulanmalı. ölçümler sistemlerin izleme mekanizmalarıdır. aldığınız tedbirlerin etkinliğini bu şekilde ölçersiniz.

yasal cezalar dışında yaptırımını mı soruyorsunuz? tedbirlerin ortaya konamaması nedeniyle bir insanın bir uzvunu kaybetmesi, bir meslek hastalığına yakalanması ve hatta ölümü bile söz konusu olabilir. işin yasal kısmı fasafiso, felsefesini anlayıp işin özüne inmek lazım.

temelinde ne var sorusunun cevabı da yukarda saydığım olayların acı tecrübeleridir.

sdagtekin ve Selçuk Küçük bunu beğendi.
Isg ölçümleri neden yapılır? konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Klima suyu analizi nerede yapılır?

haberlerde klimanın L. Pneumophilia adlı bakterinin zatürreye neden olduğu vardı bunu biliyordum zaten ama biri yorumlarda klimanın suyunu nerede tahlil ettirebiliriz demiş böyle birşey yapılabiliyor mu ? yapılıyorsa nereye başvurulmalı, ücretli midir?
  2. emisyon Ölçümleri

Danışmanlığını yaptığımız hastanede 2 adet sıcak su kazanı bulunmaktadır ve ısıl güçleri her biri için 1.2 mw tır. Doğal gaz yakıtlıdır. Toplam ısıl gücü 2mw ı gectiği için emisyon ölçümü yaptırıp emisyon iznine bağllı çevre izni almamız gerekiyor mu? Sonuçta kazanlara ısınmada kaynaklı sanayi kaynaklı değil.
  3. Piyasaya süren bildirimi nasıl yapılır?

Arkadaşlar merhaba, Ben bu yıl ilk kez bildirim yapıcam baya stres yapmıştım araştırdım internetten bulduugm kılavuzu sizlerle paylaşmak istedim. Umarım işinize yarar. Sevgiler :)
  4. Ambalaj atığı belgelendirme nasıl yapılır?

Şimdi 1. Aşama 'dan başlayarak size özetlemeye çalışacağım ; 1 - Giriş Pusulalarının (kantar fişlerinin) elinizde her PE,PP,PET,Kağıt için 2'şer adet fotokopisi hazır bulundurulmalıdır . ( 1 tanesi İl Çevreye Belgelendirme İçin Hazırladığınız Dosyaya Koymak için 1 Tanesi ise Belgelendirme Dosyasının 1 nüshasının sizde arşiv olarak 5 sene saklanması için gereklidir .) 2 - Kesmiş olduğunuz...