Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Isg uzmanı bulundurma

Konu, 'CMNet Forum Arşivi' kısmında Servet Yortumluk tarafından paylaşıldı.

1. Servet Yortumluk

Servet Yortumluk CMNet Üyesi

İş güvenliği uzmanı bulundurma zorunluluğu, az tehlikeli iş yerlerinde 2014 haziran 20 den itibaren,tehlikeli iş yerlerinde ise 2013/ haziran 20 den itibaren başlamaktadır.
    Aksi halde zor durumda kalınabilir.
    6331 sayılı isg kanunu 38. madde,
    Arkadaşın biri şöyle yazmış; Ben 7 yıl C olarak çalışırsam A sınıfı mı olacağım?
    Evet, sen 7 yıl çalış ve sonra A olacağım diye beklersin,
    Kazasız günler,

2. Kaan Kurt

Kaan Kurt CMNet Üyesi

iş yeri tehlike sınıflandırması nasıl oluyor bana açıklarmısınız.bir şirkette bakır kırma,pres makınası varsa hangı tehlıke grubuna girer?

3. Samet Kalyoncu

Samet Kalyoncu CMNet Üyesi

4. Kaan Kurt

Kaan Kurt CMNet Üyesi

teşekkür ederim.

5. Servet Yortumluk

Bakır kırma makinesi var ise tehlikeli sınıfa girer
    Bakır kırma makineleri trifaze çalışan ve kırma bıçakları olan tasarımlardır.
    Kolay gelsin,

6. Kaan Kurt

Kaan Kurt CMNet Üyesi

7. Samet Kalyoncu

Samet Kalyoncu CMNet Üyesi

38.32.01 - Tasnif edilmiş metal atıklar, hurdalar ve diğer parçaların genellikle mekanik veya kimyasal değişim işlemleri ile geri kazanılması
    • bir mekanik işlem yardımıyla araçların parçalanması, granüllere dönüştürülmesi veya preslenerek ufaltılması
    • metal atık, hurda ve diğer parçaların ikincil hammaddelere dönüştürülmesi
    • tasnif edilmiş metal atıklar, hurdalar ve diğer parçaların genellikle mekanik veya kimyasal değişim işlemleri ile geri kazanılması
    • metal atıkların, kullanım süresi dolmuş araçların, vb. parçalanması
    • tren vagonları gibi büyük demir parçaların mekanik olarak ufaltılması
    • kullanılmış arabalar, çamaşır makineleri, bisikletler ve benzeri metal atıkların mekanik olarak ezilmesi
    • ikincil hammadde elde etmek üzere yıkım atığı gibi metal atıkların sıkıştırılarak ezilmesi, temizlenmesi ve ayrıştırılması

eğer bunlardan birini yapıyorsanız çok tehlikeli sınıfta yer alıyorsunuz.

8. Kaan Kurt

Kaan Kurt CMNet Üyesi

teşekkür ederim yardımınız için.

9. Servet Yortumluk

Açıklamalar için teşekkürler,
    Zaten yakında bakanlık bu tehlike sınıflarında da düzeltme yapacaktır.
    Çünkü, sınıflarda bazı karmaşıklık var. Herkesin aklında bazı soru işaretleri var.
    Arkadaşların bu konuyla ilgili cevapları olacaktır.
    İSG havuzu şu anda bulanık, bu havuz olumlu eleştiriler ile, en doğru tanım, terim ve kavramlar ile zenginleşecektir.
    Kazasız günler,

10. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

10 Günün lafı olmaz ama :D

Haziran 20 yazdıklarınız Haziran 30 olmasın ?

Yayımı tarihinden itibaren diyor kabül tarihinden değil ?

Isg uzmanı bulundurma konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Maden ocaklarında çevre görevlisi bulundurma zorunluluğu

arkadaşlar mrb,ben maden tesisinde çevre görevlisi olarak çalışmaktayım.firmamızın maden ocaklarında da çevre görevlisi bulundurma zorunluluğu var mı?
  2. tat tesisinde lpg tank bulundurma standartları

arkadaşlar merhaba,tat tesisinde lpg tankı bulundurabilir miyim,bunun standartları nedir,nasıl önlem alınmalıdır,ya da bulundurmak yasak mıdır,birleşik denetimde eksiklik yazıldığı için bütün arkadaşların görüşünü bekliyorum.
  3. Çevre mühendisi /çevre görevlisi bulundurma

Merhaba Arkadaşlar İçinden tam olarak çıkamadığım bir konuda sizlerden yardım istiyorum. Çalışmakta olduğum firma Organize sanayi bölgesinde yer alan genellikle depolama tankları, tank sistemleri, borulama işleri yapan bir firmayız. Fabrikamızda bu sistemler için gerekli metal parçalar hazırlanıp montajın yapıldığı sahalara gönderilmektedir. Fabrikamız demir sacların, parçaların kesimi,...
  4. Kimler isg uzmanı veya isg uzmanı olmak istiyor?

Güncel iş ilanlarında İSG uzmanlığı sertifikası aranır olmuş. İş yerlerinin İSG uzmanı talepleri yaygınlaşacak gibi görünüyor. 18 Ağustos 2013 'de bir sınav var. Bu sınava yetiştirilmek üzere bir kursa başladım. İSG uzmanı olmak revaçta dediler bizde olalım dedik. :) (Tabi ki son cümle espriydi.) İSG uzmanı olup ta başlı başına İSG danışmanlığı yapan var mı acaba?
  5. Çevre görevlisi bulundurma

Merhaba arkadaşlar. Çevre görevlisi, çevre yönetim birimi ve danışmanlık firmaları hakkında yönetmelik, madde (8) ÇKAGİLHY’nin EK-1 ve EK-2 listelerinde yer almasına rağmen yetkili makam tarafından çevre izninden muaf olduğuna ilişkin görüş verilen işletmelerin çevre görevlisi bulundurmaları zorunlu değildir. diye bahsedilmektedir. Çalıştığım hastane için muafiyet yazısı bulunmaktadır ve...