Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yürürlükte Isınmadan kaynaklanan hava kirliliğinin kontrolü yönetmeliği

Konu, 'Çevre Mevzuatı' kısmında CMNet Okuru tarafından paylaşıldı.

1. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

ISINMADAN KAYNAKLANAN HAVA KİRLİLİĞİNİN KONTROLÜ YÖNETMELİĞİ

Resmi Gazete Tarihi: 13.01.2005 Resmi Gazete Sayısı: 25699

Amaç

Bu Yönetmeliğin amacı; konut, toplu konut, kooperatif, site, okul, üniversite, hastane, resmi daireler, işyerleri, sosyal dinlenme tesisleri, sanayide ve benzeri yerlerde ısınma amaçlı kullanılan yakma tesislerinden kaynaklanan is, duman, toz, gaz, buhar ve aerosol halinde dış havaya atılan kirleticilerin hava kalitesi üzerindeki olumsuz etkilerini azaltmak ve denetlemektir.

Kaynak: Mevzuat Bilgi Sistemi

Isınmadan kaynaklanan hava kirliliğinin kontrolü yönetmeliği konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Sanayi kaynaklı hava kirliliğinin kontrolü yönetmeliği

Merhaba Arkadaşlar, Benim bu yönetmelikte takıldığım iki nokta var. Bu konuda bilgisi olan arkadaşlardan bana yardımcı olmalarını rica ediyorum. Önce projeden bahsedeyim, 16 MW kapasiteli fuel oil yakıtlı kojenerasyon tesisi krurulacaktır. Bunun ile ilgili olarak yönetmelikte KÜKÜRT DİOKSİT sınır değerler adı geçen maddenin birinde dizel motordaki değer; "7.2.4.1) Yakıt ısıl gücü...
  2. Yürürlükte Sanayi Kaynaklı Hava Kirliliğinin Kontrolü Yönetmeliği

SANAYİ KAYNAKLI HAVA KİRLİLİĞİNİN KONTROLÜ YÖNETMELİĞİ Resmi Gazete Tarihi: 03.07.2009 Resmi Gazete Sayısı: 27277 Amaç: Bu yönetmeliğin amacı, sanayi ve enerji üretim tesislerinin faaliyeti sonucu atmosfere yayılan is, duman, toz, gaz, buhar ve aerosol halindeki emisyonları kontrol altına almak; insanı ve çevresini hava alıcı ortamındaki kirlenmelerden doğacak tehlikelerden korumak; hava...
  3. Isınmadan kaynaklanan hava kirliliği

Arkadaşlar benim bir sorum olacak.Fabrikalardaki idari binaların ısıtılması ile ilgili mevzuat gereği yapmamız/yaptırmamız gereken herhangi bir önlem,ölçüm,analiz vs gibi yükümlülüklerimiz var mıdır? Isınmadan kaynaklı hava kirliliği yönetmeliğini okudum fakat yükümlülükler sürekli "yakma tesisi" kavramına atıf ile maddelendirilmiş.kapsam kısmı da çok net değil.bilgisi olanlar...