Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İşletme çalıştığı Çevre danışmanlık firması ile ilgili sözleşmesini fesih etmesi

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında alaattin ışık tarafından paylaşıldı.

 1. alaattin ışık

  alaattin ışık CMNet Üyesi

  Arkadaşlar, Çevre Danışmanı bulunan bir tesis söleşmesini fesih etmek istiyor, nedeni de kendi bünyesinde çalışanlardan birinin Çevre Görevlisi belgesi almış olması. Danışman Firma Çevre İzin Başvuru sürecinde şuan eğer sözleşmeyi fesih ederlerse süreçte ne gibi aksaklıklar oluşur? Başından geçen veya bilgisi olan arkadaşlar beni bu konuda bilgilendirebilirse çok sevinirim.
   
 2. Erol Bölek

  Erol Bölek CMNet Üyesi

  Sözleşmede fesihe ilgin hükümler geçerlidir. ancak eğer değerlendirme aşamasında bir başvuru var ise o başvuruyu başvuru yapan kişi devam ettirebiliyor sadece. O da sizin durumunuzda danışman firma çevre görevlisi oluyor.

  Sözleşmenin fesihi /danışman firmasının yeterliliğini yitirmesi halinde başvuru süreci için izin verilir hükmü bulunmaktadaır.
   
 3. alaattin ışık

  alaattin ışık CMNet Üyesi

  Öncellikle teşekkür ederim. anladığım kadarıyla eski danışman firma örneğin izin başvuru sürecine başlamışsa, yeni danışman firma o süreci devam ettiremiyor dimi. izin başvuru sürecini yeniden yapması gerekiyor. Yanlış anlamamışımdır umarım.
   
 4. mgules

  mgules CMNet Üyesi




  selamlar bu yazdığınız kısmı yönetmelikte bulamadım da hangi maddesi acaba
   
İşletme çalıştığı Çevre danışmanlık firması ile ilgili sözleşmesini fesih etmesi konusuna benzer içeriklerimiz
 1. Çevre Danışmanlık veya çevre ile ilgili ölçüm analiz laboratuvarı açmak hakkında...

  Herkese selamlar çevre mühendisliğinin kapsamı aslındagerçekten çok güzel bence, bir çevre mühendisi olarak yapabileceğimiz bir sürü iş var fakat genelde ekonominin talep değilde arz tarafında yer aldığı için yaptığımız işler fabrika sahipleri ve üreticiler genelde çevre mevzuatını çevre ile ilgili işleri pek sevmezler yinede kanunlar gereği çed raporları hazırlanmalı ölçümler yapılmalıdır...
 2. Çevre Danışmanlık Firması açmak

  İyi akşamlar, Ülkemizde yeni mezun çevre mühendislerini asgari ücretle çalıştırmak isteyen ve çevre konusunda deneyim ve bilgisi olmadan parasıyla yanına çevre mühendislerini alarak çalıştıran işverenlerden dolayı yeni mezun benim durumumda birkaç arkadaşımla birlikte çevre danışmanlık firması kurmaya karar verdik. Sonuçta ilk kurulum maliyetlerimizin dışında çok giderimiz olmayacak, fakat...
 3. çevre danışmanlık firması başvurusu online hangi siteden başvuruluyor

  danışman firma kurulduğunda başvurular nereden yapılıyor
 4. Danışmanlık firması, şahıs firması mı yoksa limited şirket mi olmalı?

  Merhaba Arkadaşlar, yeni bir danışmanlık firması açılırken şahıs firmasının açılması ve onun üzerinden yeterlilik belgesi alınması yeterli oluyor mu? yoksa ltd. olması şartı var mı ?
 5. Çevre Danışmanlık Firması Yeterlilik Belgesi Alanların Listesi

  Çevre Danışmanlık Firması Yeterlilik Belgesi Alanların Listesi İçin Aşağıdaki Linki tıklayınız; http://izinlisans.cevre.gov.tr/Sorgular/YazilimNetFirmaSorgula.aspx