Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İşletmelerde iç ortam ölçümleri

Konu, 'Gürültü Kirliliği ve Kontrolü' kısmında Tuğba Cabi tarafından paylaşıldı.

1. Tuğba Cabi

Tuğba Cabi CMNet Üyesi

Yönetmeliklerde iç ortam ölçümlerinin periyodik süresini göremedim.Bununla ilgili bir süre şart koşulmuş mu?

2. kalitek

kalitek CMNet Üyesi

Yönetmelikte istenilirse şeklinde bir ifade hatırlıyorum.Şart olmasa dahi ölçümleri bir kere yapmakta yarar var. (Durm tespiti açısından.)Sonuçlara göre alınması yada iyileştirilmesi gereken konular var ise bu sonuçlara göre önleyici/düzeltici/yok edici çalışmalar yapılmasına karar verilebiliyor.
    Ayrıca işletmede herhangi bir değişiklik,yeni bir makine vs. gibi yeni etkenler oluştuğundada yapılması gerekebiliyor.
    Saygılar,

İşletmelerde iç ortam ölçümleri konusuna benzer içeriklerimiz
  1. İşyerinde Ortam Atmosferi Koşulları

Bir kişi ve onu kuşatan çevre arasındaki net ısı alış-verişi şu şekilde tanımlanabilir: H= M +- R +-C - E +- D Burada : H = Vücut ısı depolama yükü M = Metabolik ısı kazancı R = Radyant veya enfraruj (kızılötesi ışın) ısı yükü C = Konvektif ısı yükü E = Evaporatif ( buharlaşma - terleme ) ısı kaybı D = Kondaktif ısı yükü ( direk temas) ( yüzme ve dalma v.b.) Mustafa Taşyürek tarafından...
  2. İşletmelerde Yakıt Depolaması ve Yangın Riski

Allianz Risk Mühendisliği tarafından hazırlanan "İşletmelerde Yakıt Depolaması ve Yangın Riski" adlı dökümana ekten ulaşabilirsiniz.
  3. Eğitim (işletmelerde çalışanlara verilen) notları

Arkadaşlar bir hastanede eğitim vermem gerekiyor. Elinde bunun hakkında dökümanı olan varsa paylaşa bilir mi acaba. İlgilenen arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum. İyi çalışmalar.
  4. Ortam ölçümü

Selamlar , herkese iyi çalışmalar dilerim. Sizlere bir sorum olacak biz Kocaeli ve çevre illerde Ortam Ölçümleri yapan firmalar listesi bulabilirmiyim ? Yardımlarınızı bekliyorum .
  5. Alıcı ortam olmaması

Arkadaşlar diyelim ki bir madende çalışıyorsunuz. Madende kullanmakta olduğunuz araçları yıkadığınız bir araç bakım ünitesi var buradan çıkan yıkama sularını arıttınız ve Tablo 20.3: Sektör: Endüstriyel Nitelikli Diğer Atıksular (Benzin İstasyonları, Yer ve Taşıt Yıkama Atık Suları)'na göre deşarj standartlarını sağladınız. O da ne etrafta suyu verecek ne bir akarsu, ne göl, ne deniz hiç...