Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

ISO 14001:2004 ÇEVRE YÖNETİM SİSTEMİ BİLİNÇLENDİRME ve İÇ DENETÇİ EĞİTİMİ

Konu, 'Eğitim Duyuruları' kısmında Murat Erdem tarafından paylaşıldı.

1. Murat Erdem

Murat Erdem Genel Yönetici

11–12–13 Mart 2010 (Perşembe-Cuma- Cumartesi) tarihlerinde gerçekleştireceğimiz “ISO 14001:2004 ÇEVRE YÖNETİM SİSTEMİ BİLİNÇLENDİRME ve İÇ DENETÇİ EĞİTİMİ” ile ilgili ayrıntılar aşağıdaki gibidir.
    Saygılarımızla.

Eğitimin Adı
    ISO 14001:2004 ÇEVRE YÖNETİM SİSTEMİİ BİLİNÇLENDİRME VE İÇ DENETÇİ EĞİTİMİ

Eğitimin Tarihi
    11–12–13 Mart 2010 (Perşembe - Cuma- Cumartesi)

Eğitimin Saatleri
    09.30–17.00

Eğitmen
    OSMAN BAHADIR CÖMERT (OBCE MÜHENDİSLİK)

Katılımcı Sayısı
    25 KİŞİ

Ön Kayıt Tarihleri
    25 Şubat- 8 Mart 2010

Ön kayıtlarınızı egitimist@cmo.org.tr adreslerine ad, soyad, iletisim bilgilerinizi belirterek yapabilirsiniz.

Eğitimin Hedefi
    ISO 14001:2004 Çevre Yönetim Sistemi standardının tanıtılması, söz konusu standart gereklilikleri çerçevesinde yönetim sistemi kurmak ve uygulamak isteyen kuruluşların standart gereklilikleri konusunda bilgilendirilmesi.

ISO 14001:2004 standardına uygun olarak kuruluş içinde oluşturulmuş olan çevre yönetim sisteminin yeterliliğini, uygunluğunu ve etkinliğini saptamak için yapılan çevre yönetim sistemleri tetkiklerine ait esasları ve aşamalarını açıklamak. Bu amaca yönelik kuruluş içi çevre yönetim sistem tetkikçisi yetiştirmek.
    Eğitimin Kapsamı

• Çevre yönetim sistemi kurulma aşamaları ve PUKÖ döngüsü.
    • ISO 14001:2004 gereklilikleri.

• ISO 14001:2004 gerekliliklerinin uygulanmasına ilişkin grup çalışmaları.
    • ISO 14001:2004 Çevre Yönetim Sistem Standardı maddelerinin tetkiki sırasında dikkat edilmesi gerekenler.
    • Çevre yönetim sistem tetkikinin amaçları.
    • Çevre yönetim sistem tetkik aşamaları.
    • Tetkik sırasında karşılaşılabilecek durumlar, çeşitli örnekler ve tetkik uygulamaları.
    Belge
    Tüm eğitimin en az %70' ine katılmaları durumunda eğitim sonunda katılımcı belgesi verilecektir. Tüm eğitimin % 100'une katılanlar sınava girmeye hak kazanacaktır. Eğitim sonunda yapılacak değerlendirme sınavında katılımcılar 100 tam puan üzerinden değerlendirileceklerdir. Buna göre 70 ve daha üstü not alan katılımcılara sınavı basarı ile geçtiklerine dair iç denetçi başarı sertifikası verilecektir.

Eğitimin Yeri

TMMOB Çevre Mühendisleri Odası İSTANBUL SUBESI EĞİTİM SALONU
    İSTİKLAL CD. KOÇTUĞ İŞHANI NO:178 K:2 D:2 TÜNEL BEYOĞLU

Tel: 0212 245 89 15-16 Fax: 0212 245 89 17

egitimist@cmo.org.tr
    Eğitim Ücretine Dahil Olanlar

• KATILIM BELGESİ
    • BAŞARI SERTİFİKASI
    • EĞİTİM NOTLARI
    • ÖĞLE YEMEĞİ
    • İKRAMLAR
    Eğitim Ücreti (Bilinçlendirme ve iç denetçi 3 günlük)
    ÇMO ÜYESI 375 TL
    ÇMO ÜYESI AİDAT BORCU BULUNAN 500 TL
    ÇM Lisans Öğrencisi 187,50 TL
    DİĞER 750 TL

ISO 14001:2004 ÇEVRE YÖNETİM SİSTEMİ BİLİNÇLENDİRME ve İÇ DENETÇİ EĞİTİMİ konusuna benzer içeriklerimiz
  1. ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi Bilgilendirme ve İç Denetçi Semineri/ANKARA

Değerli Üyelerimiz, Ankara Şubemiz tarafından 11-12-13 Eylül 2009 tarihlerinde ISO 14001 ÇEVRE YÖNETİM SİSTEMİ BİLGİLENDİRME VE İÇ DENETÇİ EĞİTİMİ gerçekleştirecektir Eğitim ile ilgili bilgiler aşağıda ilgilerinize sunulmuştur. Eğitime katılmak isteyen Üyelerimiz, şubemize aşağıdaki iletişim adreslerinden kayıt yaptırabilirler. Saygılarımızla, İletişim telefonu: 419...
  2. Iso 14001:2004 Çevre yÖnetİm sİstemİ baŞ denetÇİ eĞİtİmİ

Arkadaşlar; 5-9 MAYIS 2010 tarihlerinde ISO 14001:2004 Baş Denetçilik eğitimi planlamaktayız.Eğitime ait detaylar aşağıda bilgilerinize sunulmuştur. Diğer eğitimlerle ilgili bilgiye (YÖNETİM BELGELENDİRME MERKEZİ - ANASAYFA ) adresinden ulaşabilirsiniz. Kurs ile ilgili detaylı bilgiyi 0-212 547 31 00 nolu telefondan öğrenebilirsiniz. KURS HEDEFLERİ ISO 14001 Denetim Tekniklerinin...
  3. ıso 14001:2004 çevre yönetim sistemi baş denetçilik eğitimi

Değerli Arkadaşlar; Siz de Çevre Yönetim Sistemleri konusunda baş denetçi olmak isterseniz, Çevre Yönetim Sistemleri için nasıl sistem oluşturulduğunu öğrenmek isterseniz, yasal şartlar hakkında temel bilgiler öğrenmek isterseniz ve yaşamdan örneklerle denetim prosesini gözden geçirmek isterseniz sizi ISO 14001:2004 Çevre Yönetim Sistemi Baş denetçilik Eğitimimize bekliyoruz. Eğitim...
  4. ISO 14001 Çevre yönetim sistemi eğitimi

ÇEVRE YÖNETİM SİSTEMİ HAKKINDA DOKÜMANLAR
  5. Iso 14001:2004 çevre yönetim sistemi iç tetkik soru listesi

ISO 14001:2004 Çevre Yönetim Sistemi içinde en önemli unsurlardan biri iç denetim mekanizmasıdır. Ekteki dökümanın bu konuda iyi bir rehber olacağını düşünmekteyiz.Şimdiden başarılar dileriz.