Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi

Konu, 'Çevre Yönetim Sistemi (ISO 14001)' kısmında Can Avşar tarafından paylaşıldı.

1. Can Avşar

Can Avşar Genel Yönetici

Çevre Yönetim Sistemi

Genel yönetim sisteminin; çevre politikasının geliştirilmesi, uygulanması, başarıya ulaştırılması, gözden geçirilmesi ve idamesi amacını güden, kuruluş yapısı, planlama faaliyetleri, sorumluluklar, uygulamalar, usuller, işlemleri de içine alan parçasıdır...

sunum halindedir..

Ekli Dosyalar:

2. Nurhayat Karadağ

Nurhayat Karadağ CMNet Üyesi

Güzel bir sunum paylaşımın için teşekkürler...

3. zeli123

zeli123 CMNet Üyesi

Teşekkürler,Faydalı bir sunum

4. esra aşıklı

esra aşıklı CMNet Üyesi

sunumu indiremiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

5. Fatih Özcan

Fatih Özcan Site Kurucusu

Nasıl bir hata alıyorsunuz Esra hanım,

6. esra aşıklı

esra aşıklı CMNet Üyesi

Direk Resim olarak açıldığı için bu dosyanın desteklenmediği uyarısını alıyorum.

7. Can Avşar

Can Avşar Genel Yönetici

winrar yada winzip programlarını kurarak açmayı deneyiniz..

8. esra aşıklı

esra aşıklı CMNet Üyesi

Teşekkür Ederim Can Bey ama yine de açamadım ben bu dosyayı :)

9. Can Avşar

Can Avşar Genel Yönetici

Esra hanım az önce tekrar denedim. sorunsuz olarak indirip rar dan çıkardım ve sunumu açtım. başka bir bilgisayar denerseniz sunuma ulaşabilirsiniz. :) ama yine de size özel olarak sunumu ppt formatında yükledim.

Ekli Dosyalar:

10. Cansu Alikalfa

Cansu Alikalfa CMNet Üyesi

Arkadaşlar merhaba, ÇYS'de istenmesede risk analiziyle ilgili bir prosedür oluşturmak istersek nasıl bir yol izlemeliyiz? Örnek bir çalışma varsa paylaşabilir misiniz? Şimdiden teşekkürler..

11. Çağla Filiz

Çağla Filiz CMNet Üyesi

bildiğimiz iş güvenliği risk analizimi yoksa çevre kazaları ile ilgili bir risk analizimi ?

12. Seda Özsoy

Seda Özsoy CMNet Üyesi

Cansu Hanım Merhaba, elimde çevre boyutlarının oluşturulmasıyla ilgili böyle bir prosedür örneği var.Umarım yararlı olur.

Ekli Dosyalar:

Fatih Özcan bunu beğendi.
  13. Cansu Alikalfa

Cansu Alikalfa CMNet Üyesi

Çevre kazalarıyla ilgili bir risk analizi..

Teşekkürler Seda Hanım

Seda Özsoy bunu beğendi.
  14. Çağla Filiz

Çağla Filiz CMNet Üyesi

çevre kazalarıyla ilgili düzeltici önleyici faaliyet formu kullanılabilir.
    Formun başında kazanın hangi bölümde meydana geldiği,kimyasal dökülmesimi,hava kirliliğimi, toprak kirliliğimi yada koku problemimi oluştu bunun işaretleneceği bir bölüm ,altında kazanın nasıl meydana geldiği,nasıl müdahale edildiği,önleyici faaliyet kısmına da kazanın bir daha olmaması için ne gibi önlem alınmalı ve kimin görevi ve hang, sürede tamamlanacak bunlar yazılmalı
    ayrıca çevre boyutları formunda girdi-çıktı analiziyle o bölümde ne tür bir kaza meydana gelebilir tespit edilebilir.

15. environ

environ CMNet Üyesi

ISO 14001 revision is underway
    ISO 14001, the world’s most popular standard for environmental management, is now under review, with an update version due to be available in early 2015.
    Over 250,000 organizations are certified to ISO 14001 and while it continues to be as relevant as ever, the revision will take into consideration a number of issues to ensure organizations are able to grow in a sustainable way.
    Two significant actions
    The revision has been written using the new high level structure which is common to all new management systems standards. This will allow easy integration when implementing more than one management system.
    The second action comes from the ‘Future Challenges for EMS Study Group’ which evaluated the potential implications of evolving stakeholder expectations and new developments in environmental management systems. The study group analysed eleven key themes along with the obstacles and opportunities to increase uptake of ISO 14001 in small organizations to control environmental impact in the supply chain, engage stakeholders, and communicate externally.

Fatih Özcan bunu beğendi.
  16. Tuğba Çivioğlu

Tuğba Çivioğlu CMNet Üyesi

arkadaşlar günaydın,

bayramdan sonra ıso 14001 denetlemem var. ilk defa bir denetleme geçireceğim, nelere dikkat etmeliyim biraz bilgi verebilir misiniz ?

17. hknsntr

hknsntr CMNet Üyesi

Yasal uyum tablosunun güncelliği, çevre boyutları ve rislerin değerlendirilmesi, prosedür ve talimatlarda yaptıklarının tanımlı olması ve tehlikeli atık varsa bunları verdiğin firmaların bilgilerinin tam olması (lisanslar, sözleşmeler, UATFler vs) kabaca bunlar tamsa geri kalan kısım genelde daha evraksal geçer :)

18. Tuğba Çivioğlu

Tuğba Çivioğlu CMNet Üyesi

bu bahsettiklerinizin hepsi mevcut. güncellemeleri de yaptım. sadece bunlarsa denetime hazırım demektir :)

19. hersanlioglu

hersanlioglu CMNet Üyesi

Merhabalar;

Elinizde Çevre kazası ile ilgili herhangi bir talimat prosedür vs. varsa eğer paylaşabilir misiniz?

Tesis içi çevre kazalarında nasıl bir yol izlenmesi gerektiği ile ilgili bir prosedür hazırlayacağım, örnek olması adına soruyorum.

Teşekkürler şimdiden.

kosemustafa bunu beğendi.
ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi konusuna benzer içeriklerimiz
  1. TS-EN ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi

ISO 14001:2004 ÇEVRE YÖNETİM SİSTEMİ STANDARDI EĞİTİM KİTAPÇIĞI “ÇEVRE DEĞERLİDİR, TIPKI SİZİN GİBİ” Ocak 2009 - Manisa Hazırlayan ve Sunan : O.Vehbi UÇAL- Makine Mühendisi Eğitim Uzmanı EĞİTİM HEDEFİ “TS EN ISO 14001 ÇEVRE YÖNETİM SİSTEMİ” , ÇEVRE ve ÇEVRE KORUNMASI ÜZERİNDE DURULACAK, ISO 14001 ÇYS. STANDARDI TANITILACAK, ÇEVRE, ÇEVRE...
  2. ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi Bilgilendirme Eğitimi

Değerli grup üyeleri, Grubumuzu kurma amaçlarından biri olan çevre mühendislerinin değerlerine sahip çıkma ve sürekli gelişim çerçevesi içinde grup üyelerimizin kariyer gelişimine katkıda bulunak istedik, bu amaçla grup üyelerimiz için eğitimler planlamaktayız. Bu amaçla değerli grup üyemiz ayrıca gönüllü eğiticilerimizden sn. Zeynep Akgün ve kıdemli bir baş denetçi meslektaşımız siz...
  3. ıso 14001:2004 çevre yönetim sistemi baş denetçilik eğitimi

Değerli Arkadaşlar; Siz de Çevre Yönetim Sistemleri konusunda baş denetçi olmak isterseniz, Çevre Yönetim Sistemleri için nasıl sistem oluşturulduğunu öğrenmek isterseniz, yasal şartlar hakkında temel bilgiler öğrenmek isterseniz ve yaşamdan örneklerle denetim prosesini gözden geçirmek isterseniz sizi ISO 14001:2004 Çevre Yönetim Sistemi Baş denetçilik Eğitimimize bekliyoruz. Eğitim...
  4. Iso 14001 Çevre yönetim sistemi başdenetçi eğitimi

ISO 14001 : 2004 ÇEVRE YÖNETİM SİSTEMİ BAŞDENETÇİLİK EĞİTİMİ TARİH : 18-22 OCAK 2012 YER : ANKARA AKREDİTASYON : RABQSA EĞİTİM DİLİ : Türkçe EĞİTİMCİLER : Eğitim, RAQSA onaylı Baş Denetçi tarafından verilecektir. SÜRE : 5 gün ÜCRET: 700,00 TL+KDV (Öğle yemeği ve ikramlar ile eğitim dokümanları dahildir.) Katılım için...
  5. ISO 14001 Çevre yönetim sistemi eğitimi

ÇEVRE YÖNETİM SİSTEMİ HAKKINDA DOKÜMANLAR