Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

ISO 9001 Girdi Kontrol gerektirir mi?

Konu, 'Kalite Yönetim Sistemi (ISO9001)' kısmında Emre Güney tarafından paylaşıldı.

1. Emre Güney

Emre Güney CMNet Üyesi

Arkadaşlar bir matbaa firmasında Kalite Yönetim Sistem Sorumlusuyum. Firma 3 sene önce önce belgelendirilmiş ama icraat yok. Tetkik raporlarında girdi kontrol yapılıyor yazmışlar. Girdi kontrol için bir form düzenleyip Depo görevlisine iş çıkarmak gerekir mi? yoksa irsaliyeyi kontrol edip uygundur diye imza atması yeterli midir. Yani yeni olduğumdan Standartları yorumlayamıyorum. bu konuda bana yardımcı olursanız çok sevinirim.
    Herkese İyi Çalışmalar. Çok Teşekkürler. Saygılar...

2. Fatih Güneş

Fatih Güneş CMNet Üyesi

bir prosesin işleyişinde ürün nasıl önemliyse o proses içinde girdi de önemlidir. ondan dolayı depo görevlisine form düzenleyip (ona iş çıkartıp) deponda ne kadar girdi var onları bilmelisin ve her aldığın mal vb. için özellikle kimyasalsa MSDS alman gerekir. bu kyss öenmlidir. denetimd3e bunları görmek isterler.

3. Fatih Özcan

Fatih Özcan Site Kurucusu

Giren ürünün durumunun ayrıntılı kayıt altına alınmasının önemli olduğu kanaatindeyim. Bu ürünün işlemler sürecindeki değişimi kalitesi hakkında bilgi verir..

ISO 9001 Girdi Kontrol gerektirir mi? konusuna benzer içeriklerimiz
  1. ISO 9001 soru listesi

ISO 9001 soru listesi
  2. ISO 9001 Hk. Sorularınız..

İyi günler Arkadaşlar ISO ve TSE hakkındaki sorularınız ve sorunlarıza elimden geldiği kadar çözmeye çalışacağım bana iletmeniz yeterli !!!
  3. ıso 9001:2008 baş denetçilik eğitimi

YBM olarak 29.09.2010 – 03.10.2010 tarihlerinde yapılması planlanan ISO 9001:2008 Baş Denetçilik eğitimine ait detaylar aşağıda bilgilerinize sunulmuştur. Diğer eğitimlerimizle ve belgelendirme hizmetlerimizle ilgili bilgiye web sayfamızdan (www.ybm.com.tr) ulaşabilirsiniz. Kurs ile ilgili detaylı bilgiyi 0-212 547 31 00 nolu telefondan öğrenebilirsiniz. KURS HEDEFLERİ • ISO...
  4. ISO 9001 - Derleme

Arkadaşlar, Yönetim Sistemleri bildiğimiz üzere tesislerde çalışan arkadaşlarımız için önemli olabilmektedir. Bu konuda birbirimizin gelişmesine katkıda bulunmak edindiğimiz tecrübe ve paylaşımlarla sağlanabilir. Bu sebeple bu konularda çalışan ve/veya elinde yardımcı kaynak bulunan arkadaşlarımızın katkıda bulunmasını sağlamak amacıyla bu başlığı açıyorum. Mevcut konular altında çok değerli...
  5. 9001:2000'den 9001:2008'e geçiş

ISO 9001:2008 versiyonunun 9001:2000 versiyonundan farklılıklarını içeren bir sunum.