Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

ISO/IEC 17025 Kalibrasyon ve Test Laboratuvarları için Genel Şartlar

Konu, 'Diğer Sistemler' kısmında Tarık Can tarafından paylaşıldı.

1. Tarık Can

Tarık Can Genel Yönetici

Bu sistem hakkında bilgisi olan arkadaşlar bilgilendirebilir misiniz? Bir de standart var mı elinizde?

2. umut238

umut238 CMNet Üyesi

Tarık bey, 17025 sadece laboratuarın yeterliliği için genel şartları içerir bu nedenle 17025 tek başına standart olarak size yetersiz gelecektir ve döküman olarak bu şekilde paylaşılmasıda doğru olmaz aşağıda vereceğim link'e girince 17025 yazarak arama yaparsanız ücretli olarak istediğiniz standartlara ulaşabilirsiniz.

http://www.tse.org.tr/TSEIntWeb/Standard/Standard/StandardAra.aspx

3. omerix

omerix CMNet Üyesi

Uzun süre kalite yöneticisi olarak çalıştım ve 2 laboratuvarın en baştan başlayarak türkak akreditasyonunda görev aldım. msjla bana ulaşabilirsin.. iyi çalışmalar

Nazan Şirin Kande bunu beğendi.
ISO/IEC 17025 Kalibrasyon ve Test Laboratuvarları için Genel Şartlar konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Tehlikesiz inert atıkların geri kazanım lisansı için istenen şartlar

Arkadaşlar merhaba; Firmamızın TAT lisansı bulunmaktadır, fbu lisansa ek olarak tehlikesiz inert atıkları geri kazanım tebliğinde ( demir çelik hurdalarını ) almak istiyor bunun için firma olarak sağlamamız gereken şartlar nerlerdir arkadaşlar . teşekkürler.
  2. Tat firması için genel risk değerlendirme tablosu

Çalışma ve sosyal güvenlik bakanlığı kapsamında bir defaya mahsus isteniyormuş... Bu konu hakkında bilgi ve belgelerinizi paylaşırsanız sevinirim.
  3. Il müdürlüğü uygunluk yazısı için gereken fiziki şartlar

Mesajlaşmalarda gördüğüm üzere izin ve/veya lisans alınacağı zaman ne yapılacağı konusunda tereddütler var. Öncelikle Çevre Kanununca Alınması Gereken İzin ve Lisanslar Hakkında Yönetmelik kapsamında yapacağınız Çevre İzni ve/veya Lisansı başvurusunun öncesinde GFB (Geçici faaliyet belgesi) başvuru için sizden istenen ortak ve özel belgelerin haricinde İl Müdürlüğünden Uygunluk Yazısı...
  4. Iso 17025 kalibrasyon

Merhaba arkadaşlar, Danışmanlık firmamızda, 17025 akraditasyonu almayı planlıyoruz, henüz araştırma aşamasındayım. 17025 eğitimi almadan biraz bilgi sahibi olmak istiyorum yardım edebilecek olan var mı acaba ?
  5. Tehlikeli atık depolama için gerekli şartlar

Tesis içerisinde oluşan tehlikeli atıkların depolanmasında ve il müdürlüğünün depolama izni verebilmesi için deponun sağlaması gereken şartlara ilişkin memurda aldığım yazı ekde verilmiştir.İyi Çalışmalar