Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İstatistiksel bilgi

Konu, 'Soru ve Cevap' kısmında Uğur B. tarafından paylaşıldı.

1. Uğur B.

Uğur B. CMNet Üyesi

Merhaba arkadaşlar. Türkiye'de ki illerin nüfus bilgileri ile ilgili bir araştırma yapıyorum. İl merkez nüfusları, belde nüfusları, köy nüfusları, illere ait köy,ilçe ve belde sayıları gibi rakamları araştırıyorum. Fakat bulduğum nüfus sayıları 2000 yılına ait. En az 2011 ve sonrasına ait olmak üzere bu tarz elinde bilgi olan arkadaş var mı? Ya da ulaşabileceğim önerebileceğiniz bir kaynak var mı? Tuikte yer alan bilgiler 2000 yılına ait. wikipedia tarzı olann yerlerde de rakamlar karışık ve güvenilir değil. Bunların haricinde kaynak önerebilirseniz sevinirim.

2. Gülin Ç.

Gülin Ç. CMNet Üyesi

İstatistiksel bilgi konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Çevre bilgi sistemi

Merhaba, Çevre bilgi sistemine bazı girişler taşınmış.31.03.2011 tarihine kadar kimyasal veri girişi yapılacaktır.Henüz çevre görevlisi belgesini alamadım,işlemleri sürüyor. Bilgi sistemine ait kullanıcı adı ve şifre için kurum adına mı kendi adımıza mı şifre isteyeceğiz?Bir de henüz bu belgeyi ve imzayı almadan çevre bilgi sistemi için kod ve şifre talep edebilirmiyim?
  2. Çevre bilgi sistemi

Arkadaşlar merhaba, danışmanlığını yaptığım bir firmanın unvanı değişti ve bununla ilgili dilekçe de verildi zaten çevre bilgi sisteminde yeni unvanı kayıtlı fakat eski vergi numarası kayıtlı olduğundan benim izin ve lisans sayfama bu tesis çekilemiyor. Firma bilgilerini güncelle kısmından yapıyorum fakat vergi numarasını güncelleyemiyorum ne yapmam gerek yardım edebilir misiniz?
  3. Çevre bilgi kaynakları

Konuyu nerde açacağımı tam bilemedim ama burası uygundur herhalde. Faydalı bir site, araştırmalar var. Mesajlara yazılan bilgi kaynakları ilk mesaja eklenerek herkesin kolay şekilde ulaşması sağlanacaktır. http://www.eea.europa.eu/tr http://www.epa.gov/
  4. Çevre bilgi sistemindeki güvenlik bilgi formu bildirim sistemi

Arkadaşlar ÇBS de ki Güvenlik bilgi formu bildirim sistemine hangi kimyasalların MSDS bilgilerini yüklememiz gerekiyor.( üretilen tehlikeli özellikli kimyasallar mı? yoksa tesiste kullanılan bütün kimyasalların mı ? sadece tehlikeli özellikleri olan kimyasallar mı ? ithal edilen kimyasallar mı? ) Yardımcı olursanız çok sevinirim.
  5. Çevre bilgi sistemi üzerinden, atıksu arıtma tesisleri bilgi sistemi (aat) sekmesi

Çevre Bilgi Sistemi üzerinden, Atıksu Arıtma Tesisleri Bilgi Sistemi (AAT) sekmesine, Atıksu arıtma bilgilerini, Atıksu giriş ve çıkış özelliklerini BÜTÜN FİRMALAR GİRMEK ZORUNDA MI?