Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

işyeri kooperatifleri için başvuru

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında Selma Akdoğan tarafından paylaşıldı.

1. Selma Akdoğan

Selma Akdoğan CMNet Üyesi

İşyeri kooperatifinin ortak arıtma tesisi ile ilgili çevre izin başvurusunda bulunacağım.Kooperatif kurulurken belediyeden yapı ruhsatı alınmış.İşyerleri faaliyete geçecekleri zaman bu yapı ruhsatı ile müracaat ederek kendi binaları için yapı kullanma izni alıyorlar.Kooperatif adına düzenlenmiş bir yapı kullanma izni yok.Başvuruda yapı ruhsatını ekleyip konu ile ile ilgili açıklama yazmayı düşündüm ama yönetmelikte yapı kullanma izni istendiğinden kabul edilmeme olasılığı yüksek.Çevre müdürlüğüne sordum kesin cevap veremediler.Yalnız belediyeden kooperatif adına yapı kullanma izni düzenlenemeyeceği,işyerleri adına izin düzenlenmesi gerektiği yönünde yazı alıp yüklersem kabul edilebileceği yorumunda bulundular.Benzer bir durumla karşılaşan var mı?Varsa önerileriniz nedir?

2. Aykut Gökçay

Aykut Gökçay CMNet Üyesi

Cevap: işyeri kooperatifleri için başvuru

Yapı ruhsatlarının kimin adına olduğunun önemi yok diye biliyorum. Mevcut binaların yapı kullanma izinleri olsunda kimin adına olursa olsun.

işyeri kooperatifleri için başvuru konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Geçici faaliyet belgesi için başvuru

tehlikesiz atık lisansı için geçici faaliyet başvurusu yapmak istiyoruz. Acil durum müdahale planını nasıl temin edebiliriz. yardımcı olursanız sevinirim. iyi çalışmalar..
  2. Eski işyeri mi yeni işyeri mi?

Merhaba arkadaşlar; Aklıma takılan bir soruyu burada tartışmak istiyorum sizlerle. Sürekli karşıma çıkıyor. Bana da aynı soruyu sorup cevap isteyen arkadaşlarım oldu. Bütün arkadaşlarıma yardımcı olması açısından yorumlarınız çok önemlidir. Cevap veren herkese teşekkürler. Soruya gelince; Daha önceden çalıştığınız firma işten ayrıldıktan uzun bir süre sonra sizi tekrar arayıp sizinle...
  3. Oteller için hazırlanması gereken GFB başvuru evrakları

Arkadaşlar oteller için geçici faaliyet belgesi başvurusu yaparken kapasite raporu yerine turizm işletme belgesi ve periyodik kazan kontrol raporu mu yüklenmeli? Bakanlık farklı, çevre il müdürlükleri farklı şey söylüyor. Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olurlarsa çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler...
  4. İşyeri için İSG açısından işçi seçimi.

İş sağlığı ve güvenliğinde en temel kurallardan birisi "işe uygun eleman" seçimidir. yapı işleri Ağır ve tehlikeli işler kapsamındadır. bu nedenle yapı işlerinde Kadın ve genç işçilerin çalıştırılması yasaktır. Yine yapı işlerinde çalışacak işçilerin işe başlanmadan önce ağır ve tehlikeli işlerde çalışabileceğine dair bir rapor alması gerekmektedir. Ağır ve tehlikeli işlerde...
  5. Eda yüksel halk için bilim, halk için mühendislik, halk için mimarlik sempozyumu 14-15 aralik 2013

Halk İçin Bilim, Halk İçin Mühendislik Mimarlık Sempozyumunu yapmaktaki amacımız; ülkemizde sistemin, bilim ve tekniğe nasıl baktığını, nasıl uyguladığını, ne için kim için kullandığını gözler önüne sermek ve ortaya çıkan sonuçların ışığında “Halk İçin Bilim, Halk İçin Mühendislik Mimarlık” kavramının temel ilkelerini ortaya koymak ve bu gerçeğe göre verilecek mücadeleyi halkımızla birlikte...