Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Izin lisans sistemi ve mobil imza

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında nazzw tarafından paylaşıldı.

1. nazzw

nazzw CMNet Üyesi

Merhabalar,

Bir aydır halledemediğim bir sorunum var. Önceden kullandıgım ve mobil imza olan hattım 1 yıl kullanmadığım için kapandı. Yeni bir turkcell hat aldım ve mobil imza açtırdım, izinlisans sisteminde "kişi bilgileri"nden telefon numaramı değiştirdim , başka yapmam gereken bir şey var mı bilmiyorum çünkü 1 aydır işe giriş belgemi onaylamaya çalışıyorum neredeyse her gün deniyorum ancak telefondan imzaladıktan sonra internet sayfası tekrar numara yazan yere dönüyor yani sistem otomatik olarak geri dönüyor ve imzalayamıyorum. Eksik yaptığım bir şey mi var ? Eski hattımla hiç böyle bir sorun yaşamamıştım. Bakanlığa da gittim mail ile hata bildirimi yaptılar ancak üzerinden 3 hafta geçti hiçbir sonuç alamadım. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim çünkü işimden olmak üzereyim.

2. Seda Özsoy

Seda Özsoy CMNet Üyesi

Naz Hanım mobil imza sorununuzu halledemiyorsanız size e imza almanızı öneririm kullanımı daha kolay ve sorunsuz çalışıyor.

3. bll_2081

bll_2081 CMNet Üyesi

başka bir bilgisayarda denediniz mi?javadan kaynaklı bir sorun olabilir?

4. Tolgay Doğan

Tolgay Doğan CMNet Üyesi

muhtemelen bilgisayar da java sürümünde ya da e-imza program kurulumunda bir eksiklik vardir. çünkü herhangi bir mobil imza ile imzalama konusunda bir engelleme yok sistemde. evet başkasının imzasi ile imza atmamaniz gerekiyor ama atmaya kalkarsaniz da sistem engellemiyor.

5. nazzw

nazzw CMNet Üyesi

Mobil imzamı başka bir sitede kullanabiliyorum imzada bir sıkıntı yok. Başka bilgisayarlarda da denedim aynı sorun oldu ancak internet explorerdan deneyemiyorm çünkü zaman aşımı hatası veriyor. Chromedan deniyorum. Birde mobil imza kullandığım halde e-imza programı mı yuklemeliyim onu bilmiyordum

6. Seda Özsoy

Seda Özsoy CMNet Üyesi

İkisini aynı anda kullanamazsınız Naz Hanım, mobil imzanız hiç çalışmıyorsa e imza alabilirsiniz ama başka sitede çalışıyorsa e imza almanıza gerek yok.

Izin lisans sistemi ve mobil imza konusuna benzer içeriklerimiz
  1. GFB/İzin-Lisans İşlemlerinde Tesis Adına İmza

GFB veya İzin-Lisans işlemleri yapılırken ben taahhütnameler sırasında tesis yetkilisinin imzası şart diye biliyordum ancak şu an elimde bir dökümanda şu yazıyor : " Başvuru tesis adına, danışmanlık firmasının çevre görevlisi tarafından yapılıyorsa, taahhütnameyi çevre görevlisi ve danışmanlık firmasının yetkilisi elektronik imza ile imzalamalıdır. " Bu konuda işlemlerini...
  2. E-izin Mobil imza

Sisteme dosya yükledikten sonra imzalama bölümünde sistem hata veriyor aynı durumu yaşayan yada sebebini bilen varmı acaba. Cıkan hata; System.Web.Services.Protocols.SoapException: There was an exception running the extensions specified in the config file. ---> System.Web.HttpException: Maximum request length exceeded. at System.Web.HttpRequest.GetEntireRawContent() at...
  3. E. imza veya Mobil imza kullanımı

Herkese selamlar... Çevre görevlisi sertifikası alıcağım bu E-imza veya mobil imza sahibi olan arkadaşlarımız sizce hangisi daha kullanışlı incelediğimde, yıllık ücretli olanlar var , avea ve turkcelde ama kullanış olarak hangisi daha avantajlı daha rahat ve kullanımı nasıldır?
  4. E-İmza ve Mobil İmza Sorunu Hk.

E-çevre izinlerinde e-imza yada mobil imza sorunu yaşayan arkadaşlar, yeniden deneyebilirler mi, sorunun çözülmüş olması lazım. İyi Çalışmalar Dilerim.
  5. Izin lisans sistemi

İzin lisans sisteminde Başvurularımı göremiyorum.Yardımcı olur musunuz? Explorer'dan giriyorum başvurularımı göremiyorum, Chrome'dan girince de Belge Görüntüle-den belgeleri göremiyorum.