Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kadmiyum giderimi

Konu, 'Çevre Mühendisliği Dersleri' kısmında Oğuz Üçevli tarafından paylaşıldı.

 1. Oğuz Üçevli

  Oğuz Üçevli CMNet Üyesi

  Merhabalar. Kadmiyum giderimi ile ilgili araştırmam var. Yararlanabilecegim döküman, kaynak bilenler yardımcı olabilir mi?
   
 2. Murat Erdem

  Murat Erdem Genel Yönetici

 3. Oğuz Üçevli

  Oğuz Üçevli CMNet Üyesi

  teşekkür ederim
   
Kadmiyum giderimi konusuna benzer içeriklerimiz
 1. nutrient giderimi

  Slm arkadaşlar nutrient gideriminin yapılmadığı iki alıcı ortam durumunu örnekleyerek etkilerini açıklayınız???Arkadaşlar yardımcı olabilirmisiniz sınav sorusu olarak karşıma çıkacakda.
 2. Fenol giderimi

  http://www.belgeler.com/blg/j0e/atik-sulardan-fenol-ve-turevlerinin-biyolojik-yontemlerle-gideriminin-incelenmesi-the-investigation-of-removal-of-phenol-and-derivatives-from-wastewater-by-biological-methods http://www.belgeler.com/blg/ykb/akrif-karbon-ve-iyon-degistiriciler-kullanilarak-sudan-fenol-giderilmesi-removal-of-phenol-from-water-by-activated-carbon-and-ion-exchanger 2 doküman...
 3. Kimyasal arıtmada kadmiyum ve çinko giderimi nasıl yapılmaktadır?

  hali hazırda kesikli bir reaktör sistemi mevcut ve bu sistemi kullanarak, atıksu içerisinde bulunan yüksek kadmiyum ve çinko giderimini nasıl yapabilirim. yardımcı olabilirseniz sevinirim. ( araştırmalarımda, kadmiyum ve çinkonun, pH 10-11 arasında çok iyi çöktürülebildiği yönünde makaleler okumuştum ve bunu uygulamada denediğimde evet çöktürebildiğimi gördüm fakat istediğim değerlere...
 4. Koi artışı ve giderimi

  Merhaba arkadaşlar. SKKY Tablo 21.1 evsel atıksu arıtma tesisinde 2 ayda bir düzenli analiz yapılıyor ve KOI değeri her analiz sonucunda artış gösteriyor. Son ölçümler sonucu sınır değerin de üzerine çıkıldı. AAT'ye gelen sularda herhangi bir değişme yok. Sistem düzgün şekilde çalıştırılıyor. Bu KOI artışının sebebi ne olabilir ve önüne geçilmesi için ne yapılabilir bir fikri olan var mı???