Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

"KAMULAŞTIRMA BİLİRKİŞİ EĞİTİMİ" 23-24 Ekim 2009

Konu, 'Eğitim Duyuruları' kısmında Sadiye Yüce tarafından paylaşıldı.

 1. Sadiye Yüce

  Sadiye Yüce CMNet Üyesi

  SAYIN LİSTE ÜYELERİ,

  Kamulaştırma Davalarında Bilirkişi Olarak Görev Yapacakların Nitelikleri ve Çalışma Esaslarına İlişkin Yönetmelik ve TMMOB Kamulaştırma Davalarında Bilirkişi Olarak Görev Yapacak Mühendis, Mimar Şehir Plancılarının Nitelikleri, Belgelendirilmesi ve Çalışma Koşullarına İlişkin Usul ve Esasları gereği Odamız, 2010 yılı bilirkişi listelerini, sadece belge verdiği meslek mensuplarından oluşturmak zorundadır.

  23–24 Ekim 2009 (Cuma – cumartesi) tarihlerinde gerçekleştireceğimiz “KAMULAŞTIRMA BİLİRKİŞİ EĞİTİMİ” ile ilgili ayrıntılar aşağıdaki gibidir.

  Saygılarımızla.

  Eğitimin AdıKAMULAŞTIRMA BİLİRKİŞİLİĞİ EĞİTİMİ
  Eğitim Tarih23–24 Ekim 2009 (Cuma – cumartesi)
  Eğitimin Saatleri 09.30–17.00
  Katılımcı Sayısı25 Kişi
  Ön Kayıt Tarihleri18 Eylül – 21 Ekim 2009
  Ad, soyad, iletişim bilgilerinizi, oda üyesi iseniz oda sicil numaranızı ve bilirkişilik yapacağınız ili egitimist@cmo.org.tr adresine bildirerek ön kayıt işleminizi tamamlayınız. (başvuru epostalarına onaylama mesajları gönderilecektir.)

  Kesin Kayıt Tarihleri18 Eylül – 23 Ekim 2009
  Gerekli Ön KoşulOda üyeliği ve aidat borcu bulunmama şartı aranmaktadır.
  Eğitimin Hedefi“Kamulaştırma Davalarında Bilirkişi Olarak Görev Yapacakların Nitelikleri ve Çalışma Esaslarına İlişkin Yönetmelik” 24.11.2006 tarih ve 26356 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girmiştir.
  İlgili Yönetmelik gereği hazırlanan “TMMOB Kamulaştırma Davalarında Bilirkişi Olarak Görev Yapacak Mühendis, Mimar Şehir Plancılarının Nitelikleri, Belgelendirilmesi ve Çalışma Koşullarına İlişkin Usul ve Esaslar“ da TMMOB Yönetim Kurulu’nun 10 Şubat 2007 tarih ve 239 kararı ile yürürlüğe girmiştir.

  Kamulaştırma Davalarında Bilirkişi Olarak Görev Yapacakların Nitelikleri ve Çalışma Esaslarına İlişkin Yönetmelik ve TMMOB Kamulaştırma Davalarında Bilirkişi Olarak Görev Yapacak Mühendis, Mimar Şehir Plancılarının Nitelikleri, Belgelendirilmesi ve Çalışma Koşullarına İlişkin Usul ve Esasları gereği Odamız, 2008 yılı bilirkişi listelerini, sadece belge verdiği meslek mensuplarından oluşturmak zorundadır.

  İlgili mevzuat çerçevesinde bilirkişilik yetki belgesi verilmesi sürecine ilişkin olarak zorunlu eğitim ve belgelendirme çalışmaları Odamızca devam etmektedir.

  Bu kapsamda Odamız Kamulaştırma Bilirkişi Eğitimleri’ne ilişkin program ve koşullar aşağıda yer almakta olup, başvuru için üyelerimizin ilgili birim ile iletişime geçmesi gerekmektedir.
  Eğitimin Kapsamı· TMMOB ve Oda Mevzuatı ve Bilirkişilik İlkeleri
  · Hukuksal Çerçeve
  · İlgili Mevzuat
  · Çevre Mevzuatı
  · Taşınmaz Değerlemesi ve Esasları
  · Bilirkişi Raporlarının Hazırlanması
  · Kamulaştırmanın Sosyal ve Ekonomik Etkileri
  · Sınav
  BelgeTüm eğitimin % 100'une katılanlar sınava girmeye hak kazanacaktır. Eğtimi sonunda yapılacak değerlendirme sınavında katılımcılar 100 tam puan üzerinden değerlendirilecektir. Buna göre 70 ve daha üstü not alan katılımcılara “Bilirkişilik Sertifikası” verilecektir
  Eğitimin YeriTMMOB Çevre Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi Eğitim Salonu
  İstiklal Cd. Koçtuğ İşhanı No:178 Kat:2 Tünel - Beyoğlu
  İrtibat Tel:Tel: 0212 245 89 15–16
  Fak: 0212 245 89 17
  E-posta egitimist@cmo.org.tr
  Eğitim Ücretine Dâhil OlanlarEğitim Notları
  Öğle Yemeği
  İkramlar

  Eğitim Ücreti250 YTL
   
"KAMULAŞTIRMA BİLİRKİŞİ EĞİTİMİ" 23-24 Ekim 2009 konusuna benzer içeriklerimiz
 1. Otogaz ve Dolum Tesislerinde Sorumlu Müdürlük (LPG)" (01-02-03 Ekim 2009)

  Sayın Grup Üyeleri, 01-02-03 Ekim 2009 (PERŞEMBE-CUMA- CUMARTESİ) tarihlerinde gerçekleştireceğimiz , “Otogaz ve Dolum Tesislerinde Sorumlu Müdürlük (LPG)” EĞİTİMİ ile ilgili ayrıntılar aşağıdaki gibidir. Saygılarımızla. Eğitimin Adı“Otogaz ve Dolum Tesislerinde Sorumlu Müdürlük (LPG) Eğitimin Tarihi01-02-03 Ekim 2009 (PERŞEMBE-CUMA- CUMARTESİ) Eğitimin...
 2. 7 aralık 2009 tarihinde düzenlenecek olan çevre görevlisi eğitimi

  7 aralık 2009 tarihinde düzenlenecek olan çevre görevlisi eğitimi katılımcı listesi
 3. kamulaştırma bilirkişi eğitimi

  Odaların açtığı kamulaştırma davalarında bilirkişilik eğitimleri hakkında bilgisi olan ya da eğitimi aldıktan sonra ne yapılması gerektiği hakkında bilgisi olan varsa ve paylaşırsa sevinirim.
 4. TÜÇEV (Antalya- Ekim 2012) Uygulamalı Çevre Görevlisi Eğitimi Hk.

  [FONT=Georgia]Arkadaşlar Merhaba; [FONT=Georgia]"TÜÇEV" eğitim programındaki izlenimlerimi ve düşüncelerimi paylaşmak istedim. Yaklaşık 150 kişilik katılımcı sayısı ile uygulamalı olarak eğitim verdim. Eğitimlerim 2 gün sürdü. Katılımcılara hem test ortamında hemde gerçek kayıtlar üzerinde uygulamalı olarak detaylı şekilde eğitim verdim. Adım adım Çevre Bilgi Sistemi ve e-çevre...
 5. TÜÇEV (SUNUMLARIM - Antalya-Ekim 2012) Uygulamalı Çevre Görevlisi Eğitimi

  Arkadaşlar TÜÇEV'in eğitim seminerine katılamayan çevre mühendisi ve çevre görevlisi kullanıcıları için slayt ve sunumlarımı paylaşmak istiyorum. Rar dosyası olduğu için öncelikle çıkarmanız gerekmektedir Not: Bu bilgileri başka bir yerde bulamazsınız. Saygılarımla...